آموزش پرورش شترمرغ

آموزش تخصصی تکنیک های پرورش شترمرغ 

سود پرورش بلدرچین و سود پرورش شترمرغ علت محبوبیت پرورش این دسته از طیور و ماکیان است؛ پرورش شتر مرغ یک فعالیت تولیدی-تجاری بسیار پرسود بوده و تک تک سلول های این تجارت سودآور است؛ اما …
به شرطی که بی گدار به آب نزنید و حتما با زیر و بم این کار آشنا شوید .
همآنقدری که سودآور است سختی و زحمت هم دارد و نابرده رنج گنجی میسر نمیشود، مخصوصا در این کار .

بهترین روش های پرورش شترمرغ 

گزینه های مختلفی برای پرورش شترمرغ وجود دارد .

چرخه کامل :این حالت شکل معمول است. شما مولدهایی دارید که تخم می گذارند، انکوباسیون و جوجه کشی را انجام می دهید و سپس خودتان جوجه ها را تا رسیدن به سن کشتار پرورش می دهید .

پرورش مولدها :برخی از مزرعه داران، مولد پرورش داده و تخمهای آنها را می فروشند .

تجهیزات جوجه کشی :ممکن است بخواهید فقط تجهیزات جوجه کشی داشته باشید. مزرعه دارانی هستند که برای جوجه کشی تخمهایشان به شما پول پرداخت می کنند. ممکن است تخم شترمرغ را خریداری کرده و به صورت جوجه یکروزه به فروش برسانید .

 پرواربندی جوجه ها :کم هزینه ترین گزینه است. شما جوجه ها را در سن خاصی خریده و تا زمان کشتار پرورش می دهید. این گزینه به ویژه برای تازه کارها جالب است، مخصوصا اگر قرار داد خرید مجدد پرنده های کشتاری وجود داشته باشد .

آموزش پرورش شترمرغ

گروه های منطقه ای :برخی طرفدار گروههای منطقه ای هستند چون مزرعه داران توسط یکدیگر حمایت می شوند. کار گروهی از هر لحاظ مفید است. مزرعه داران همگی دارای مولد بوده و همه تخم شترمرغشان را به یک فرد تحویل می دهند. هر مزرعه دار به طور چرخشی هر هفته تعدادی از جوجه ها را تحویل می گیرد.

این بدین معنی است که مزرعه دار اول همه جوجه های هفته اول را تحویل می گیرد. مزرعه دار دوم همه جوجه ها را هفته دوم و ..، سیستم کاملا تعاونی است به طوری که هیچ جوجه ای به حال خود رها نمی شود و مدیریت 5 جوجه به آسانی 20 جوجه است.

مطلب دیگر اینکه همه کشاورزان از خوراک مشابهی استفاده می کنند که به تولید محصول یکنواخت کمک می کند. خرید عمده، قیمت مناسب تری را برای این مزرعه داران به همراه دارد .

برای پرورش شترمرغ به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

لازم به ذکر است تجهیزات پرورش طیور و ماکیان مشابه یکدیگر نیستند؛ برای مثال طریقه ساخت سالن پرورش قرقاول و پرورش شتر مرغ متفاوت است؛ در کنار سرمایه ثابت شامل تاسیسات، زیر ساخت ها و سرمایه جاری مثل هزینه خرید غذا، دارو، حقوق و … ، سرمایه پشتیبان لازمه بسیار مهمی ست چراکه هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و اگر سرمایه پشتیبان را در نظر نگرفته باشید بدهکاری و دردسر و در نهایت وام و قرض و بدهکاری پایان ناخوشی را برایتان رقم خواهد زد! ؛

البته که اگر با آموزش، کارآموزی، تجربه و کمک گرفتن از مشاوران زبده، وارد کار شوید احتمال ضرر و زیان نزدیک صفر خواهد بود اما به هر حال سرمایه پشتیبان را فراموش نکنید .

به دلیل نوسانات زیاد مالی نمی توان سطح مشخصی از سرمایه را برای شروع مشخص کرد پس انتظار نداشته باشید که در این مقاله به شما بگوییم مثلا با یکصد میلیون تومان میتوانید شروع کنید چراکه این حرف غیرکارشناسی و نشدنی است، اما چیزی که در این مقاله به شما داده میشود اطلاعاتی دقیق از آن چیزیست که نیاز دارید و خودتان باید با توجه به نرخ روز براورد هزینه را انجام دهید… .

جدای از بحث سرمایه به زمین مناسب، نیروی ‏کار، آب و مجوز هم نیاز دارید. ابتدا باید برای این کار فضای مناسب را پیدا کنید .

علت اهمیت زمین در پرورش شترمرغ چیست؟ 

فضای مورد نیاز برای پرورش شتر مرغ نسبت به سایر پرندگان وسیع تر است چراکه ابعاد این پرنده و نیازش به دویدن در فضاهای کوچک شدنی نیست ، ضمن اینکه محل نگهداری شترمرغ در دوره های مختلف باید جدای از هم باشد. مثلا نمیتوان پرنده های بالغ را کنار جوجه های چند هفته ای نگهداری کرد .

با توجه به برنامه ای که در نظر دارید باید تصمیم بگیرید که چه مساحتی از زمین برای جفت گیری، نگهداری ‏جوجه ها، پرورش پرنده ها تا سن کشتار و تجهیزات جوجه کشی اختصاص دهید. ضمن اینکه ‏فضاهای دیگری را برای ساختمان های اداری، فروشگاه یا محل استراحت کارگران هم در طول دوران کار باید درنظر داشته باشید .

شترمرغ ها معمولا به صورت دسته های سه تایی یعنی یک نر و دو ماده گروه بندی میشوند؛ اما شما ‏ممکن است نگهداری جفتی ( یک نر و یک ماده)، یا دسته های چهارتایی ( یک نر و سه ماده) و یا ‏نگهداری دسته جمعی (دو یا چند نر با دو یا چند ماده) در نظر بگیرید. کارشناسان، نگهداری جفتی و یا سه ‏تایی را توصیه می¬کنند؛ چون کنترل عملکرد فردی هر پرنده در این روش راحت و دقیق تر است.

فضای مورد نیاز برای پرورش یک دسته سه تایی30 متر در 50 متر و در مجموع 1500 ‏متر مربع است.

البته این اندازه بدون هیچگونه عواقب جدی تقریبا به نصف قابل تقلیل می باشد ‏اگرچه گردشگاه های بزرگتر با مکان های دویدن وسیع مطلوبتر است. برای آنکه حیوان بتواند به خوبی بدود و فعالیت داشته باشد گردشگاه ها را به ‏صورت مستطیل طراحی می کنند .
جوجه ها طی چهار هفته اول زندگی به فضای کمی نیاز دارند؛ فضای 2 متر در 10 متر برای 20 جوجه کافی است، اما جوجه ها سرعت رشد چشمگیری دارند و با رشد جوجه ها ‏نیاز به فضای پرورشی به سرعت افزایش می یابد.

پس دقت کنید اگر توانایی خرید 60 جوجه را در شروع کار دارید، قبل از خرید بررسی کنید که توانایی تامین فضا برای 20 گروه بالغ سه تایی که چیزی معادل 30.000 متر مربع می¬شود را هم دارید؟! عدم توجه بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار به این موارد مهم باعث شکست و ضرر و زیان آن¬ها شده است.

بسته به شرایط آب و هوایی، جوجه ها هنگام شب به سالن نیاز دارند. در صورت وجود منبع گرمایی، ‏همه جوجه ها باید به این منبع گرمایی دسترسی داشته باشند. بر اساس احتیاجات بدنشان جوجه ‏ها باید دور از حرارت بنشینند. وقتی جوجه ها مستقیما از هچر به زیر سایه بان در طول روز منتقل ‏می شوند، در دو هفته اول به یک لامپ حرارتی در طول شب نیازدارند.

سایه بان حتی به شکل ‏سایه درخت عامل مهمی برای شترمرغ ها در هر سنی است. در مواقعی که در نظر دارید تجهیزات ‏جوجه کشی مورد نیاز را خودتان داشته باشید باید ابعاد اتاق مورد نیاز را در نظر داشته باشید که ‏بستگی به انکوباتور و هچر خریداری شده دارد. به یک اتاق برای انکوباتور، یک اتاق برای هچر، محلی ‏برای تمیز کردن تخم ها و محلی اختیاری برای ذخیره تخمها قبل از قرار دادن در انکوباتور نیاز دارید .

 پرورش شترمرغ

میزان مصرف خوراک شترمرغ چقدر است؟ 

هر شترمرغ بالغ روزانه 2900 گرم خوراک مصرف میکند؛ تعداد پرنده های مورد نظر را در این عدد ضرب کنید و ببینید چه حجمی از غذا فقط برای یک روز مصرف میشود و باید این را هم در نظر داشته باشید که جایی را برای نگهداری غذای آنان به گونه ای که ظرفیت دپوی یکماه جیره غذایی داشته باشد ، فراهم کنید .

هزینه غذا 60% تا 70 % کل هزینه پرورش شترمرغ را تشکیل می دهد بنابراین درک آن در ابتدای آغاز به کار پرورش شترمرغ بسیار مهم است. متاسفانه پرورش دهندگان قدیمی و جدید حداقل آگاهی را از این موضوع دارند .

هزینه غذا به خودی خود مهم نیست بلکه تفاوت موجود در درآمد پرنده های پروار شده و هزینه تولید آن ها اهمیت دارد. علاوه بر محاسبه هزینه تخم، جوجه، پرنده آماده کشتار که همه فاکتورهای مهمی هستند، محاسبه افزایش در آمد حاصله از تولید بالاتر ( تعداد تخم، تعداد جوجه، کیلوگرم گوشت تولیدی و پوست بزرگتر) نیز اهمیت دارد.

بنابراین بسیاری از مردم بدون بررسی قابلیت در تولید گزینه های مختلف و استنتاج از اینکه تغذیه بهتر موجب کاهش ضرر ناشی از عدم باروری، مشکلات جوجه در آوری و تلفات جوجه ها می شود، به دام ((کاهش)) هزینه های غذا گرفتار می شوند .

اهمیت بهداشت و درمان در پرورش شترمرغ 

شترمرغ ها علاقه به نوشیدن آب در حین غذا خوردن دارند که این عمل موجب کثیف شدن سریع آب می شود و بنابراین باید به طور منظم آب تمیز در اختیارشان قرار گیرد .
شست و شوی هر روزه ی ظرف آب شترمرغ ها یکی از ظرایف تولید این پرندگان است که برای حفظ سلامتی آن ها بسیار حائز اهمیت است؛

ممکن است از این نکته سریع و بدون توجه عبور کنید اما جالب است بدانید متاسفانه همین نکته به ظاهر کوچک گاها باعث ضررها و تلفات گسترده ای مزرعه های پرورش شترمرغ شده است .

در مزرعه پرورش شترمرغ کارگران چه وظایفی دارند؟ 

شترمرغ توان بدنی بالایی دارد و میتواند ضربه ای معادل یک پتک 700 کیلوگرمی را با ضرب پاهایش به بدن وارد کند! پس ضمن این که دیوارها و حصار محل نگهداری آنها باید مقاوم باشد، نکته دیگر حفظ سلامتی جانی کارگران است و باید آموزش ببینند که مخصوصا هنگام نزدیک شدن به شترمرغ های نر، چگونه رفتار کنند و درصورت عصبی شدن حیوان، چطور از خود دفاع کنند .

پرندگان بالغ باید دو بار در روز تغذیه شوند یک بار در اوایل روز و یک بار در وسط یا پایان عصر. جوجه ها باید حداقل پنج بار در روز سرکشی شوند، وقتی تخم ها هفته ای یکبار گذاشته شوند جوجه کشی به طور روزانه و هچینگ باید روزی دو بار بررسی شود .

عمل دیگری که نیاز شدیدی به نیروی کار دارد تمیز کردن لانه جوجه ها است تا جوجه ها از خوردن مدفوع باز داشته شوند ( بسته به تراکم، سطح و سن جوجه ها ) به طو ر مشابه، چیدن تخم ها در انکوباتور و نظافت هچر به زمان زیادی نیاز دارد.

پس از اعمال مربوط به کارگران مزرعه، قسمت اعظم کار پرورش، نظارت است. پیشگیری بهتر از درمان است و بر طرف کردن نواقص پیش از بروز مشکل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود .

نظارت مداوم موثر است، اما بهترین حالت این است که مولد ها غیر از زمان خوراک دادن و جمع آوری تخم شترمرغ به حال خود رها شوند. انجام امور با یک شخص امکان پذیر است ولی استفاده از دو یا چند نفر آسان تر بوده و استرس کمتری به همراه دارد .

میزان مصرف آب در پرورش شترمرغ چقدر است؟

پرندگان در طول شبانه روز به آب نیاز دارند. این موضوع را باید در طراحی لانه ها در نظر داشته باشید که احتمالا تأمین آب، هزینه ای را به شما تحمیل خواهد کرد. در آب و هوای سرد، ممکن است نیاز به نصب آبگرمکن هایی باشد تا دمای آب را برای همه پرنده ها در 20 درجه سانتیگراد ثابت نگه دارد و صرفا یخ نزدن آب کافی نیست .

بهترین زمان کشتار شترمرغ 

بهترین زمان برای کشتار شترمرغ ها بین 10 تا 12 ماهگی آنان است که در این مقطع زمانی حدود 120 کیلوگرم وزن گرفته اند و از این 120 کیلوگرم حدود 25 تا 45 کیلوگرم گوشت خالص(بسته به نوع پرورش و نگهداری)بدست میآید. گوشت خالصی که هیچگونه ضایعات و اضافاتی در آن نیست .

ویژگی های فوق العاده شترمرغ 

شترمرغ ها حیوانات اجتماعی هستند و دوست دارند کنار هم نوعانشان زندگی کنند، با سرعت 70 کیلومتر در ساعت میتوانند بدوند و در عین اجتماعی بودن به دلیل قدرت بدنی ایی که دارند بسیار مبارزه طلب هم هستند مخصوصا در فصول تولید مثل نر ها برای محافظت از قلمروشان بسیار خشن و حتی خطرناک می­شوند .

شتر مرغ های نر و ماده علامت هایی ظاهری دارند که بتوانید آنها را از هم تشخیص دهید؛ نرها دارای پرهای سیاه درخشان، پرهای سفید در انتهای بال و دم هستند و نوک و پاهای قرمز دارند در مقابل عامل شناخت ماده ها پرهای خاکستری رنگشان است .

 پرورش شترمرغ

بررسی سود دهی پرورش شترمرغ 

یک شترمرغ مولد، چند برابر یک گاو ماده و پرواربندی آنها  سالانه حدود ۴۵ درصد سود دهی دارد که در امور تولیدی رقم بسیار مناسبی است .

هر تخم شترمرغ بین 1600 تا 2400 گرم وزن دارد که سرشار از امگا 3 و امگا 6 است و جالب اینکه آب پز کردن تخم شترمرغ یک ساعت و نیم زمان نیاز دارد و طعم آن نیز از تخم مرغ بسیار لذیذ تر و شیرین تر است .

گوشت، پر، پوست، پاها، چشم ها، چربی، تخم و پوست تخم شتر مرغ حتی اگر خرد شده باشد، ارزش مادی و خریدار دارد و همین هاست که تجارت و پرورش این پرنده عظیم الجثه را بسیار پر نفع کرده است .

دوره پرورش پرندگان زینتی و همچنین دوره های دیگر دسته بندی طیور و ماکیان مانند آموزش پرورش اردک، پرورش بلدرچین، آموزش پرورش زنبور عسل، آموزش پرورش مرغ تخمگذار و… در آموزشگاه راشا افق برگزار می‌گردد با شرکت در این دوره می توانید به راحتی کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید و به درآمد بالایی برسید.

این بخش، شامل مقدمۀ آشنایی با شترمرغ و تاریخچۀ پیدایش و زادگاه آن از گذشته تا به اکنون در سراسر دنیا است.

پرورش شترمرغ در ایران، کشورهای درحال‌توسعه و کشورهای توسعه‌یافته در چه وضعیتی به سر می‌برد؟ پراکندگی پرورش این پرنده در دنیا به چه صورت است؟ پاسخ این پرسش‌ها را در این بخش بیابید.

پیش‌از آغاز تأسیس و راه‌اندازی تولید، با انواع نژادهای شترمرغ مناسب برای منطقۀ جغرافیایی خود آشنا شوید تا سود تولید خود را به بیشترین حد ممکن برسانید.

معرفی بهترین نوع آب‌وهوا و منطقه، نحوۀ طراحی و ساخت جایگاه مناسب برای پرورش شترمرغ و امکان‌سنجی آن در شرایط محیطی مختلف مکان مورد نظر شما در این بخش دنبال می‌شود.

آموزش لیست کامل تجهیزات موردنیاز و مواد اولیه، طریقۀ نصب آن‌ها و راه‌اندازی سالن در این بخش به تفصیل بیان شده است.

آموزش تخصصی خوراک موردنیاز و برنامۀ غذایی مناسب شترمرغ برای حصول بهترین نتیجه از پرورش، در این فصل آموزش داده می‌شود. شما نیاز به شناخت کامل نیازهای غذایی و خوراکی این پرنده دارید. در این بخش برنامۀ غذایی کامل آن آموزش داده می‌شود.

آموزش اصولی جیره‌نویسی شترمرغ و ضریب تبدیل غذایی ویژۀ آن در این بخش به‌طور تفصیلی بیان شده است.

نقش آب استاندارد برای پرورش شترمرغ را اصلاً دست‌کم نگیرید! فراهم‌کردن آب مورد نیاز برای این پرندۀ دوست‌داشتنی و کنترل کیفیت آب در این بخش به شما آموزش داده خواهد شد.

بهترین خوراک مورد نیاز برای رشد و پروش شترمرغ چیست؟ خوراک‌های بازاری و خوراک تخصصی این پرندۀ غول‌پیکر را بشناسید و همچنین فروشگاه‌های معتبر برای خرید خوراک مناسب را در این بخش شناسایی کنید.

برای پیشگیری از وقوع انواع بیماری‌های میکروبی، شما را با انواع واکسن، روش‌های واکسیناسیون و همچنین دوره‌های تکرار آن‌ها آشنا می‌کنیم.

در این فصل از این مجموعۀ آموزشی، شما ابتدا با انواع بیماری‌های شترمرغ آشنا می‌شوید. سپس با شناخت داروهای ضروری برای جنگیدن با بیماری‌ها، به سلاح علم و تجربه مجهز خواهید شد. نتیجۀ این فصل، به‌حداقل‌رساندن تلفات در تولید خواهد بود.

در آخرین فصل از مجموعۀ آموزشی پرورش شترمرغ، شما را با دشوارترین مرحله پس‌از آغاز تولید، تنها نخواهیم گذاشت.

ابتدا شما را با روش‌های بازاریابی به‌منظور پیداکردن مشتریان بالقوه آشنا می‌کنیم. بدین‌ترتیب می‌توانید به مجموعۀ افرادی که خریدار محصول شما هستند دسترسی پیدا کنید.

سپس، انواع روش‌های جذب مشتری و فروش را به‌صورت تخصصی به شما آموزش می‌دهیم.

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید
روش اول : ثبت نام حضوری
برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.
روش دوم : ثبت نام تلفنی
در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.
روش سوم : ثبت نام از طریق سایت
برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

– دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

– دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
– دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخورد دیگران

با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان که مطالب بسیار مفید برای پرورش شتر مرغ ارسال فرمودید. سوالی خدمتتان داشتم، بنده به تازگی بازنشسته شده ام. فعلاً سرمایه ای ندارم. آیا می توانم اقدام به این کار نمایم. مثلاً در این ارتباط وام پرداخت می شود یا خیر. برای گرفتن مجوز و آموزش پرورش شتر مرغ در اصفهان کجا باید ثبت نام کنم. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

1

حسین زارعان

مهر 7, 1400 در 5:10 ب.ظ

با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان که مطالب بسیار مفید برای پرورش شتر مرغ ارسال فرمودید. سوالی خدمتتان داشتم، بنده به تازگی بازنشسته شده ام. فعلاً سرمایه ای ندارم. آیا می توانم اقدام به این کار نمایم. مثلاً در این ارتباط وام پرداخت می شود یا خیر. برای گرفتن مجوز و آموزش پرورش شتر مرغ در اصفهان کجا باید ثبت نام کنم. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

1

فتحی پور راشا افق

مهر 21, 1400 در 5:10 ب.ظ

فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کنید ، کارشناسان ما با شما تماس می گیرند

0

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

3000 متر
نوع فضا

نوع فضا:

فضای باز
طول دوره

طول دوره :

6 تا 8 ماه
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

25
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

60 میلیون
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

600 میلیون
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

690تا700 میلیون
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

90تا100 میلیون

964

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد