آموزش پرورش قرقاول

آموزش مرحله به مرحله پرورش قرقاول 

قرقاول به دلیل ویژگی های ظاهری و جنبه زیبایی بال و پرها و هم چنین خواص بسیار زیادی در نوع گوشتی آن مثل عدم وجود چربی، خاص زیاد مواد معدنی، گروه عظیمی از ویتامین ها و لذیذ بودن گوشت آن بعد از آهو و سریع الهضم بودن و نداشتن هیچ گونه عارضه مصرفی برای سیستم گوارش، خواص آن برای درمان فراموشی و کم خونی بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.

و از آنجایی که شرایط نگهداری بسیار آسانی دارد و نیاز به مراقبت ندارد، مقاوم بودن بدن قرقاول در برابر هر گونه بیماری و نسبت به هر شرایط آب و هوایی سازگار است، مدیریت کردن جیره غذایی پرندگان به خصوص قرقاول،  اگر انبوهی دانه در جلو آن ریخته شود بیشتر از حد یک وعده غذایی خود مصرف نمی کند، به مدت ۵ ماه تخم گذاری می کند .

 پرورش قرقاول

در سال اول پرورش قرقاول به بلوغ و جفت گیری می رسد، کم سر و صدا بودن پرنده و توجیه اقتصادی بسیار خوبی که با فروش یک کیلو گوشت گران قیمت به ارزش ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان و قیمت فروش تخم ۵ تا ۳۵ هزار تومان و هزینه های کم خوراک و سالن پرورش قرقاول نسبت به بقیه حیوانات و طیور، توسط کارشناسان ما پس از مطالعه و تحقیق و پژوهش و ارزیابی بازار به شدت به سمت احداث یک مزرعه و سالن پرورش و کسب درآمد و سودآوری توصیه می شود.

حال مقاله ما پیش بینی می کند که پرورش دهنده انتخاب خود را در زمینه تکثیر و پرورش قرقاول گرفته پس به سمت قدم های بعدی هدایت می شود که یکی انتخاب بهترین نوع پرورش یعنی قرقاول هلندی، آمریکایی، خزری و در گاهی اوقات نیز پاکستانی است که با انتخاب و تهیه و خرید یکی از این انواع شروع به راه اندازی یک سالن می کند .

قرقاول گوشتی پس از ۴ماه چه مزیت هایی دارد؟ 

در ۴ ماهگی قرقاول، در بهترین زمان ممکن برای نشان دادن کیفیت گوشت خود است پس با رعایت نکاتی در مسیر پرورش مثل تغذیه با کیفیت (با مصاحبه از برخی پرورش دهندگان به این نتیجه رسیدیم که اغلب، تغذیه قرقاول را شبیه تغذیه مرغ خانگی و یا بقیه پرندگان انتخاب می کنن.

و ما نیز یک منبع جامع در این خصوص نمیتوانیم ارائه دهیم اما با مطالعه توسط کارشناسان تیم مسترپت بهترین جیره غذایی قرقاول را به ۲۸ درصد پروتیین برای جوجه ها و ۲۴ درصد پروتیین برای سنین بعد رشد و هم چنین استفاده از سویا، ذرت، مولتی ویتامین ها توصیه می کنیم)، رعایت کردن بهداشت محیط وکف سالن، آبخوری، دانه دان و مراقبت های لازم میتوانید قرقاول را به کشتارگاه فرستاده و گوشت سالم آن را بفروشید که این کار مستلزم پیگیری خود شما و نشان دادن کیفیت محصول است.

و در تعداد کم می توانید در اطرافیان خود یا از طریق مجازی مثل گذاشتن در سایت شیپور و دیوار محصول خود را به فروش برسانید .

سود پرورش قرقاول مولد پس از ۸ ماه  چقدر است؟

سود پرورش اردک و درآمد پرورش قرقاول به گونه ای است که پرورش این پرندگان را به کسب و کاری پرسود تبدیل کرده است. قرقاول مولد که به صورت جفت به فروش می رسد و هر دو جفت در زمان ۸ الی ۱۰ ماهگی به باروری می رسند و در این زمان با ارتباط برقرار کردن با یکدیگر آماده تخم گذاری می شوند که می توانند ۸۵ درصد تخم های نطفه دار تولید کنند و فروش این نوع قرقاول ها بستگی به بازدهی و دوره چندم تخم گذاری قیمتش در بازار فرق می کند .

چطور از طریق از تخم نطفه دار کسب درامد کنیم؟ 

نوع دیگر درآمد زایی از طریق فروش تخم های نطفه دار است که شما با رعایت کردن تکنیک هایی مثل جمه اوری تخم ها به روش سه روز یه بار و قرار دادن آنها در دمای ۱۵ درجه سانتی گراد و بعد به حد نصاب که رسید مجددا از طریق مواردی مثل دنیای مجازی و غیره می توانید انها را بر اساس شرایط و نژاد بفروشید و درآمدزایی از این طریق داشته باشید .

پرورش قرقاول

 پرورش قرقاول در چه شرایط آب و هوایی امکان پذیر است؟

در تمامی نقاط ایران مانند مناطق شمالی و حتی مناطق جنوبی کشورمان می توانید نسبت به پرورش قرقاول اقدام کنید برای این کار باید شرایط سالن پرورش قرقاول ها را برقرار کنید .
برای مثال سالنی که قرار است در آن ساکن شوند باید با درختچه و تپه های سبز پوشیده شده باشد و مسیری صاف باشد تا جوجه ها برای راه رفتن در این سالن با مشکل مواجه نشوند .
اگر امکان ساخت چنین سالنی را ندارید می توانید با علف های خشک و شاخه های ذرت این مکان را برای تخم گذاری قرقاول ها بسازید. برای پرورش قرقاول ها شما به روزی 15 ساعت نور نیاز دارید که اگر در فضای بسته و سالن مشغول به پرورش قرقاول هستید می توانید از نورهای مصنوعی برای این کار استفاده کنید .

تجهیزات مورد نیاز پرورش قرقاول 

در آموزش پرورش قرقاول ها به شما گفتیم که برای پرورش این حیوانات پر خاصیت شما به وسایلی برای نوردهی روزانه، وسایلی برای شبیه سازی محیط زندگی این حیوانات و وسایلی برای تنظیم دمای محل زندگی آن ها نیاز دارید .

علاوه بر همه این ها، شما باید مکمل های غذایی را برای قرقاول ها تهیه کنید تا کیفیت تخم های آن ها بیشتر شود و در نتیجه تعداد تخم ها نیز افزایش یابد .

یکی از مکمل های غذایی که باید برای پرورش قرقاول ها تهیه کنید کلسیم می باشد؛ هرچقدر کلسیم بیشتری را به این موجودات بدهید پوسته تخم های آن ها محکم تر خواهد شد و آسیب های احتمالی کاهش می یابد. شما می توانید از پودر صدف نیز به جای کلسیم استفاده کنید تا هزینه پرورش قرقاول را کاهش دهید .

بهترین تکنیک های پرورش قرقاول کدام است؟

برای پرورش قرقاول ها متدهای بسیاری وجود دارد برای مثال شما می توانید از یک قرقاول مادر استفاده کنید و بعد از چند روز یعنی در حدود 2 هفته تخم ها را در ماشین جوجه کشی قرار دهید .

متد دوم برای پرورش قرقاول ها استفاده از ماشین جوجه کشی از ابتدا تا انتهای مراحل رشد آن ها می باشد و این راه یکی از کارآمد ترین راه ها می باشد و ضایعات و آسیب های وارده را به کمترین میزان مجاز می رساند .

خرید تخم های نطفه دار نیز متد سوم است. می توانید با تهیه این تخم ها و نگهداری مناسب از آن ها قرقاول های سالم و بسیاری داشته باشید .

سودآوری از طریق جوجه کشی و فروش جوجه قرقاول

نوع دیگری از درآمدزایی قرقاول ها به این روش است که جوجه ها را از سن یک ماهگی تا رسیدن به سن بلوغ می توانید بفروشید .
لازم به ذکر است که قیمت ها توسط شرایط و نیاز بازار تعیین شده است و بر اساس موقعیت جغرافیای و تعداد فروش متغیر می باشد .

سودآوری پرورش قرقاول

نکات کلیدی در آموزش پرورش قرقاول که باید بدانید

رطوبت یکی از عوامل مهم در جوجه شدن تخم ها می باشد و شما هر روز باید علاوه بر دما، رطوبت را نیز کنترل کنید .
قرقاول ها هر روز چیزی در میان 50 تا 100 گرم غذا مصرف می کنند و این میزان غذا در رشد آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است .

راشا افق ارائه دهنده بهترین دوره آموزش پرورش ملکه زنبور عسل، آموزش پرورش بوقلمون، آموزش پرورش غاز، آموزش پرورش کبک، آموزش پرورش مرغ بومی و … می باشد.

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

 

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

300 متر
نوع فضا

نوع فضا:

فضای نیمه باز
طول دوره

طول دوره :

4 تا 6 ماه
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

400
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

40 میلیون
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

100 میلیون
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

150 میلیون
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

50 میلیون

540

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد