آموزش پرورش مرغ تخمگذار

هر آن چیزی ک درباره پرورش مرغ تخمگذار باید بدانید 

پرورش مرغ تخم گذار علاوه براینکه به تامین منابع غذایی طبیعی و رونق تولید کمک می کند نقش به‌سزایی در امر اشتغال-زایی ، بهبود وضع اقتصادی و خودکفایی در تولید محصول ارگانیک و طبیعی را ایفا می کند.

در صورتی که بخواهید مشغول به پرورش مرغ تخم گذار بومی به صورت محدود شوید نیاز به تکنولوژی پرهزینه¬ای ندارید و با بهره گیری از امکانات کم و موجود در روستا یا محل زندگی خود می توانید شرایط اجرای طرح را فراهم کنید .

مدیریت مرغ تخمگذار چه اهمیتی دارد؟ 

عملکرد مرغ تخمگذار در دوران تولید تحت تاثیر مدیریت گله در زمان پرورش و رشد می باشد. به خصوص روی عواملی از قبیل یکنواختی گله، وزن بدن، افزایش بدن، تغذیه و مراعات اصول بهداشتی در پرورش مرغ تخم گذار ، واکسیناسیون مرغ تخم گذار ، نوک چینی، کنترل عوامل محیطی و نوردهی دوران پرورش (از ۰ تا ۲۰ هفتگی) .

نوک چینی یکی از اقدامات مهمی است که باید در پرورش بوقلمون گوشتی هم رعایت شود.

توجیه اقتصادی آموزش پرورش مرغ تخم گذار خانگی 

۱ –    فضا ۵۰ متر مکعب
۲ –    تعداد جوجه ۱۰۰۰ قطعه
۳ –    هزینه های کل بعلاوه خرید جوجه ۱۵.۶۰۰.۰۰۰ تومان
۴ –    سود خالص پس از ۹۰ روز ۶.۴۰۰.۰۰۰ تومان

 برای شروع کار پرورش مرغ تخم گذار، نیازمند شناخت اصول کامل از پرورش مرغ تخم گذار ، شرایط اقلیمی بهداشت ، تغذیه و … است. دوره های آموزش پرورش مرغ تخم گذار، آموزش پرورش مرغ گوشتی، آموزش پرورش مرغ بومی راشا افق، اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار میدهد .

درآمد

برای خرید جوجه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای تهیه جوجه باید دید که چه نژادی بهتر است .
جوجه خوب معمولا این مشخصات را دارد :

۱-چشم براق
۲-عدم وجود بند ناف
۳-پرها و کرک ها شفاف
۴-عدم وجود دهیدراته در بین جوجه ها (جوجه هایی که در اثر گرما و تشنگی زیاد و از دست دادن آب بدن لهله می زند)

۵-پوست نرم و ارتجاعی
۶-عدم التهاب چشم ها
۷-عدم وجود پرهای چسبیده
۸-تحرک زیاد

آموزش پرورش مرغ تخمگذار

 سالن های باز و بسته برای پرورش مرغ تخمگذار چه تفاوتی دارند؟

تفاوت این نوع از سالن ها با سالن های بسته نبودن صفحات نورگیر یا تله های نوری در مقابل هواکش ها و وجود پنجره یا پرده در دو طرف سالن به منظور بهره مندی از نور خورشید در طول روز است .

الف) سالن های باز پنجره دار
در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر با رطوبت پایین استفاده از این نوع سالن مناسب است .

ب) سالن های باز پرده دار
سالن های باز پرده دار ویژه مناطق معتدل یا گرمسیر با رطوبت بالا (شرجی) هستند .

قفس های پرورش مرغ تخم گذار چه ویژگی هایی دارند؟

1- قفس های مطبق
در این روش، قفس ها در دو ردیف پشت به پشت به نحوی که طبقه فوقانی کاملا در بالای طبقه تحتانی قرار دارد، نصب می شوند .

2-قفس های پله ای
در این روش، شش ردیف قفس در سه طبقه به نحوی قرار می گیرند که بیش از ۲۵ تا ۵۰ درصد از سطح کف قفس در طبقه فوقانی بالای قفس طبقه زیرین است .

3-قفس های یک طبقه
در این روش، قفس ها در یک سطح واحد در ارتفاع ۶۰ سانتی متری از کف سالن نصب می شوند. بنابراین در هر ردیف فقط دو قفس به صورت پشت به پشت نصب شده است . جهت پرورش اصولی مرغ تخمگذار لازم است درباره بیماری پرندگان و روش درمان آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید.

در این دوره گام به گام با مراحل مختلف پرورش و نگهداری مرغ تخم گذار آشنا شده و در رابطه با مدیریت تغذیه و پرواربندی، مدیریت بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌ها و موارد دیگر مطالب بسیار مفید و کاربردی مطرح می‌گردد .

مزایا و معایب نوک چینی در پرورش مرغ تخم گذار 

نوک چینی به عملیاتی گفته میشه که طی اون نوک پرنده رو کوتاه کرده و سپس میسوزانند تا جلوی نوک زدن پرنده ها به هم گرفته بشود و عملیات قطع نوک و سوزاندن نوک مرغ و سایر پرنده ها به وسیله دستگاهی که به آن نوک چین گفته میشود صورت میگیرد.

نوک چینی و سوزاندن نوک مرغ و سایر طیور  غالبا در سیستم های بسته پرورش و در تراکم بالا انجام میشود که اگر این تراکم بیش از اندازه باشد ،پرنده ها شروع به نوک زدن به هم و زخمی کردن همدیگه میکنن که میتونه تلفات و زیان های اقتصادی جدی به دنبال داشته باشه.

منظور از سیستم بسته ، سالن پرورشی هست که پرنده در اون به صورت شبانه روزی زندگی میکند و وارد مرتع و فضای باز نمیشود .

اما در سیستم های نیمه بسته که پرنده ساعاتی از روز رو به بیرون از سالن میاید و طی شب به سالن برمیگردد نیازی به نوک چینی در این سیستم نیست.

همانطور که اشاره شد ، مهم ترین مزیت نوک چینی و سوزاندن نوک مرغ و طیور جلوگیری از کانیبالبیسم یا همان همدیگرخواری پرنده هاست که در سیستم های پرورشی بسته و با تراکم بالا با آن مواجهیم.

اما نوک چینی عوارضی هم به دنبال داره که مهم ترین اون کاهش وزن گیری پرنده پرواری و کاهش میزان تخمگذاری پرنده در آینده هست ، و به همین جهته که در مزارع کمی اقدام به نوک چینی پرنده میکنند .

مگر در حالتی که مجبور به این کار جهت جلوگیری از همدیگرخواری بشه و همونطور که گفته شد به علت تاثیر در وزن گیری پرنده پروار مانند مرغ گوشتی و بوقلمون گوشتی در مزارع پروار و گوشتی از نوک چینی استفاده نمیشه . و این کار مخصوص مزارع تخمگذاره.

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید
روش اول : ثبت نام حضوری
برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.
روش دوم : ثبت نام تلفنی
در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.
روش سوم : ثبت نام از طریق سایت
برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

– دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

– دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
– دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

600 متر
نوع فضا

نوع فضا:

فضاي بسته
طول دوره

طول دوره :

7 ماه
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

3000 نیمچه صدروزه
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

110 میلیون
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

400 میلیون
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

270میلیون از ماه سوم
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

55 میلیون از ماه سوم

456

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد