آموزش پرورش بوقلمون

آموزش پرورش بوقلمون از 0 تا 100

پرورش و نگهداری بوقلمون در سنین جوجگی، یکی از مشکل ترین مراحل پرورش بوقلمون است.

بوقلمونهای جوان نیز در مقابل عوامل بیماری ‌زا کامل حساس هستند، از این رو باید توجه فراوانی به آنها داشته باشید.

امروزه در اغلب کشورها، بوقلمون را بصورت تجاری و به تعداد زیادی نگه داری می‌کنند و تعداد محدودی از شرکتهای اصلاح نژادی، رویه های تجارتی مخصوص به خود را ارائه می‌دهند که از ضریب تبدیل و قدرت رشد بسیار بهتری نسبت به دیگر نژادها برخوردارند .لازم به ذکر است جهت پرورش اصولی بوقلمون بهتر است درباره بیماری پرندگان و روش درمان آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید.

در پرورش جوجه های بوقلمون به صورت صنعتی، باید با تحت نظر گرفتن شرایط محیطی تمام نیازهای بوقلمون را درنظر گرفت تا با تنظیم حرارت، تهویه، بهداشت و بالاخره جایگاه مطلوب ترین نتیجه حاصل شود .

پرورش بوقلمون گوشتی

دمای مناسب برای پرورش بوقلمون 

دما در هفته های مختلف باید به قرار زیر باشد :

در سیستم آشیانه گرم (گرمایش در کل سالن)
بدو تولد ۳۴ الی ۳۶ درجه سانتی گراد
اواخر هفته اول تا ۳۲ درجه سانتی گراد

هفته دوم تا ۲۹ درجه سانتی گراد
هفته سوم تا ۲۶ درجه سانتی گراد
هفته چهارم تا ۲۴ درجه سانتی گراد
هفته پنجم تا ۲۱ درجه سانتی گراد
از هفته ششم به بعد ۱۸ درجه سانتی گراد

توجه: در مورد دمای محیط نژادهای صنعتی حتما از راهنمای پرورش آن نژاد استفاده شود .

نکته طلایی در نگهداری جوجه یک روزه بوقلمون 

در روزهای اول جوجه ها نباید از منبع حرارتی دور شوند چون ممکن است سرما بخورند. اگر از دستگاه مادر مصنوعی استفاده می‌شود باید دور دستگاه مادر حصاری کشید تا از آن دور نشوند و یا اگر از هیتر استفاده میشود باید تمامی سالن حرارت یکنواخت و مناسب داشته باشد .

نحوه جوجه کشی در پرورش بوقلمون چگونه است؟

هفته اول هر متر مربع ۳۰ جوجه
هفته ۲ تا ۴ هر متر مربع ۲۰ جوجه
هفته ۵ تا ۶ هر متر مربع ۱۰ جوجه
هفته ۷ تا ۸ هر متر مربع ۸ جوجه
هفته ۹ تا ۱۲ هر متر مربع ۵ جوجه
هفته ۱۳ تا ۲۰ هر متر مربع ۲ یا ۳ جوجه

وسایلی که برای پرورش و نگهداری جوجه بوقلمون به کار میرود تقریباً شبیه به آن چیزی است که در پرورش جوجه های مرغ به کار می رود .

جلوگیری و پیش‌گیری از بیماری مستلزم رعایت اصول بهسازی و بهداشت است .

از این رو باید لانه و همچنین وسایل را قبل از ورود و پایان هر دوره به خوبی شست و ضد عفونی نمود .

آیا پرورش بوقلمون در فضای باز امکان پذیر است؟

جالب است بدانید پرورش کبک و پرورش بوقلمون در فضای باز امکان پذیر است؛ در ۴۸ ساعت اول باید در تمام مدت شبانه روز از روشنایی در سالن نگهداری جوجه بوقلمون‌ها استفاده کرد .
بعد از اینکه جوجه بوقلمون‌ها به خوردن و آشامیدن عادت کردند باید به مرور نور را کم کرد به طوری که در سن ۲ هفتگی به حداقل مقدار روشنایی رساند .

معمولاً مقدار ۱۳- ۱۴ ساعت نور در شبانه روز برای بوقلمون‌ها از سن ۲ هفتگی به بعد کافی است و شدت نور نیز مهم است معمولاً در ۴۸ ساعت اول باید از نور شدید‌تر و سپس از نور ضعیف‌تر استفاده نمود .

طبق آزمایشی که در انگلیس انجام شده، نور قرمز و سبز هر دو اثر خوبی از نظر رشد نسبت نور سفید دربوقلمون‌ها دارند . ولی وقتی که شدت انوار مذکور به اندازه شدت نور سفید است اختلافی از نظر میزان رشد دربوقلمون‌ها دیده نشده است . از این رو به نظر می‌رسد مسئله شدت نور مهمتر از رنگ آن است .

علت اهمیت تهویه و رطوبت در پرورش بوقلمون چیست؟

برای رشد معمولی جوجه بوقلمون هوای تازه و تمیز ضرورت دارد. با استفاده از پنجره های تهویه‌ای و همچنین هواکش‌های برقی می‌توان تهویه را کنترل کرده که البته تهویه نباید سبب سرد شدن سالن گردد.

هنگام ورود به سالن می‌توان وضعیت تهویه را بخوبی تشخیص داد، زیرا وجود هرگونه بوی نامناسب دلیل عدم و نقص تهویه است.

تهویه نامناسب از طرفی سبب کم کردن رطوبت می شود. وجود رطوبت در داخل سالن نیز یکی از نشانه های نقص تهویه است. سالن نگهداری جوجه ها همیشه باید خشک نگهداری شود و اگر خشکی هوا بیش از حد لازم باشد رشد پرها کم شده و وضعیت پرها نامناسب می گردد .

آموزش پرورش بوقلمون

در سالن پرورش بوقلمون چه سیستم هایی ضروری است؟

سیستم گرمایشی سالنها
سیستم خنک کننده سالنها
سیستم برق رسانی و روشنایی سالنها
سیستم تهویه مطبوع سالن های پرورش بوقلمون

آبرسانی مجموعه
تجهیزات ساخت دان بوقلمون
ظروف آبخوری و دانخوری بوقلمون ها

بهترین زمان برای شروع پرورش بوقلمون 

پرورش بوقلمون به شیوه سنتی در کشور ما در استان‌های خراسان، گیلان، مازندران آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، استان مرکزی، فارس، اصفهان و کرمان متداول است؛ بنابراین در این مناطق که شرایط اقلیمی منطقه مناسب است، پرورش گله‌های کوچک باید در ماه‌های گرم سال آغاز شود تا نیاز به تجهیزات گران قیمت، برای گرم کردن به حداقل برسد. توجه داشته باشید، در آغاز باید با جوجه بوقلمون شروع کرد .

در خرید جوجه بوقلمون یک ماهه به چه مواردی توجه کنیم؟

البته در خرید جوجه ی یک ماهه بوقلمون هم با چالش هایی مواجهیم چرا که متاسفانه در کشور ما وقتی صحبت از جوجه ی یک ماهه بوقلمون میشه منظور جوجه هایی با سن هجده تا بیست و چند روز هست ، از این رو این جوجه ها از وزنی به مراتب پایین تر از جوجه ی یک ماهه برخوردار می باشند .

ولی نگران این موضوع نباشید چرا که در دوره آموزش پرورش بوقلمون راشا افق به طور مفصل در مورد روش های تشخیص جوجه ی یک ماهه بوقلمون صبحت میکنیم. اگر به دنبال آموزش کسب و کار پرسود هستید، دوره‌های آموزشی راشا افق را از دست ندهید.

در اولین فصل از این مجموعۀ آموزشی، شما را با کلیات این شغل، اهداف، درآمد، فواید و چالش‌های آن آشنا می‌کنیم.

پیش‌از آغاز تأسیس و راه‌اندازی تولید، با انواع نژادهای بوقلمون مناسب برای منطقۀ جغرافیایی خود آشنا شوید تا سود تولید خود را به بیشترین حد ممکن برسانید.

بوقلمون‌های بومی و اصلاح‌شده چه مزایا و معایبی دارند؟ کدامیک برای بازار هدف شما مناسب است؟ پاسخ این پرسش‌ها را در این فصل بیابید.

معرفی بوقلمون برنز، روش پرورش، خوراک ویژه و منطقۀ پرورشی مناسب آن، همراه با معایب و مزایای تولید و پرورش این نژاد در این بخش انجام می‍‌شود.

معرفی بوقلمون سیاه، روش پرورش، خوراک ویژه و منطقۀ پرورشی مناسب آن، همراه با معایب و مزایای تولید و پرورش این نژاد در این بخش انجام می‍‌شود.

معرفی بوقلمون سفید، روش پرورش، خوراک ویژه و منطقۀ پرورشی مناسب آن، همراه با معایب و مزایای تولید و پرورش این نژاد در این بخش انجام می‍‌شود.

معرفی بوقلمون اسلیت یا آبی، روش پرورش، خوراک ویژه و منطقۀ پرورشی مناسب آن، همراه با معایب و مزایای تولید و پرورش این نژاد در این بخش انجام می‍‌شود.

معرفی بوقلمون قهوه‌ای، روش پرورش، خوراک ویژه و منطقۀ پرورشی مناسب آن، همراه با معایب و مزایای تولید و پرورش این نژاد در این بخش انجام می‍‌شود.

معرفی بوقلمون ابلق، روش پرورش، خوراک ویژه و منطقۀ پرورشی مناسب آن، همراه با معایب و مزایای تولید و پرورش این نژاد در این بخش انجام می‍‌شود.

معرفی ویژگی، اهداف و کاربرد‌‌های پرورش بوقلمون در صنایع مختلف در این فصل شرح داده شده است.

انواع روش‌‌های پرورش بوقلمون طبق جدیدترین متد‌‌ روز همراه با مزایا و معایب هرکدام را در این بخش بیاموزید.

آموزش نحوۀ راه‌اندازی و آماده‌سازی سالن، جهت جوجه‌ریزی و ضدعفونی‌کردن، که جزء مراحل پراهمیت شروع کار است. همراه با صفر تا صدِ مراحل پرورش در این فصل آموزشی دنبال می‌شود.

آشنایی با روش‌‌های پرورش بوقلمون به دو شکل باز و بسته.

آموزش لیست کامل تجهیزات موردنیاز و مواد اولیه، طریقۀ نصب آن‌ها و راه‌اندازی سالن.

صفر تا صدِ برنامۀ نوردهی و حرارتیِ سالن پرورش به‌صورت علمی و کاربردی.

آموزش اصولی اولین مرحلۀ خوراک بوقلمون به‌صورت طبقه‌بندی‌شده، جیره‌نویسی آغازین و ضریب تبدیل غذایی آن در این بخش انجام می‌شود.

آموزش اصولی خوراک بوقلمون در مرحلۀ رشد به‌صورت طبقه‌بندی‌شده، جیره‌نویسی میانی و ضریب تبدیل غذایی آن در این بخش انجام می‌شود.

آموزش اصولی آخرین مرحلۀ خوراک بوقلمون به‌صورت طبقه‌بندی‌شده، جیره‌نویسی پایانی و ضریب تبدیل غذایی آن در این بخش انجام می‌شود.

آموزش کامل آماده‌سازی بوقلمون برای جفت‌گیری، سن، زمان و فصل جفت‌گیری، تا مرحلۀ برداشت انواع تخم نطفه‌دار و غیرنطفه‌دار آن‌ها در این بخش به تفصیل بیان می‌شود.

با توجه به اینکه بهداشت طیور در سالن‌های پرورشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و عدم رعایت بهداشت می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های مختلف در طیور شود و خسارات جبران ناپذیری را به مرغداران وارد کند، آموزش اصول رعایت بهداشت طیور در این بخش انجام می‌شود.

در این فصل از این مجموعۀ آموزشی، شما ابتدا با انواع بیماری‌های طیور آشنا می‌شوید. سپس با شناخت داروهای ضروری برای جنگیدن با بیماری‌ها، به سلاح علم و تجربه مجهز خواهید شد. نتیجۀ این فصل، به‌حداقل‌رساندن تلفات در تولید خواهد بود.

در آخرین فصل از مجموعۀ آموزشی پرورش بوقلمون، شما را با دشوارترین مرحله پس‌از آغاز تولید، تنها نخواهیم گذاشت.

ابتدا شما را با روش‌های بازاریابی به‌منظور پیداکردن مشتریان بالقوه آشنا می‌کنیم. بدین‌ترتیب می‌توانید به مجموعۀ افرادی که خریدار محصول شما هستند دسترسی پیدا کنید.

سپس، انواع روش‌های جذب مشتری و فروش را به‌صورت تخصصی به شما آموزش می‌دهیم.

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید
روش اول : ثبت نام حضوری
برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.
روش دوم : ثبت نام تلفنی
در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.
روش سوم : ثبت نام از طریق سایت
برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

– دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

– دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
– دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

1000 متر باز/ 500 متر بسته
نوع فضا

نوع فضا:

فضای باز یا بسته
طول دوره

طول دوره :

3 ماه
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

1000
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

70 میلیون
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

250 میلیون
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

300 میلیون
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

50 میلیون

600

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد