آموزش پرورش مرغ زینتی

آموزش جامع پرورش مرغ زینتی

پرندگان زینتی گونه‌ خاصی از حیوانات به شمار می‌آيند که تنها برای زیبایی و جذابیتشان از آن‌ها نگهداری می‌شود. مرغ زینتی یکی از همین پرندگان به شمار می‌آيد که در سال‌های اخیر نظر بسیاری از کاربران ایرانی را به خود جلب کرده است. بسیاری از افراد به پرورش مرغ تخمگذار در خانه می پردازند درحالی که می توان  مرغ زینتی را هم در خانه پرورش داد.

این مرغ‌ها برای تخم‌گذاری یا جهت کشتار مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. همین امر مهم‌ترین تمایز چنین مرغ‌هایی با مرغ‌های موجود در مرغداری‌های صنعتی محسوب می‌شود. مرغ‌های زینتی دارای شرایط ویژه‌ای هستند و همین امر نگهداری و پرورش آن‌ها را به یک امر تخصصی تبدیل می‌کند.

بدون یادگیری و شناخت روند پرورش مرغ‌های زینتی نمی‌توان در این حوزه به موفقیت دست یافت و همین امر خود نشان‌دهنده اهمیت استفاده از دوره‌های آموزشی مربوط به پرورش این پرندگان است. با ما همراه شوید تا اطلاعات بسیار مناسبی را در رابطه با این حوزه سودآور به شما ارائه کنیم.

 

انواع مختلف مرغ‌های زینتی

امروزه مرغ زینتی در مدل‌های مختلفی به فروش می‌رسد. هر یک از این پرندگان دارای زیبایی منحصر به فرد خود هستند و همین امر را می‌‌توان مهم‌ترین دلیل جذابیت بازار خرید و فروش این مرغ‌ها دانست. از مهم‌ترین مرغ‌های زینتی موجود در کشور ما که طرف‌داران بسیار بالایی دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مرغ‌های لهستانی
  • مرغ‌ سلطان
  • مرغ کوچین
  • مرغ ابریشمی
  • مرغ سبرایت

شایان ذکر است که علاوه بر این موارد، نژادهای دیگری از مرغ‌های زینتی نیز در کشورمان خرید و فروش می‌شوند. برخی از این نژادها را می‌توان با هم ترکیب کرد و یک نژاد جدید را به وجود آورد. در واقع، یکی از مهم‌ترین مباحثی که در زمینه پرورش انواع مرغ‌های زینتی باید به آن توجه شود، بحث روش تکثیر گونه‌ها و نژادهای مختلف است.

امکان کسب درآمد بالا از پرورش و فروش مرغ زینتی

یکی دیگر از مواردی که موجب جذب افراد به حوزه پرورش مرغ زینتی شده‌، امکان کسب درآمد بالا از این بازار است. امروزه علاوه بر کشور ما در سایر کشورهای جهان نیز خرید و فروش این مرغ‌های بسیار زیبا با رشد قابلیت توجهی مواجه بوده است. این یک خبر بسیار خوب برای علاقه‌مندان به فعالیت در چنین بازاری محسوب می‌شود.

قیمت این مرغ‌ها بستگی به نژاد و همچنین اندازه‌ آن‌ها دارد، اما به طور کلی می‌توان گفت که کسب درآمد بسیار مناسب به وسیله فروش این مرغ‌ها برای هر فردی امکان‌پذیر است. مهم‌ترین امر در این زمینه، بهره‌گیری از اطلاعات موجود در دوره‌های آموزشی پرورش کلیه مرغ‌های زینتی است؛ زیرا بدون استفاده از این اطلاعات با مشکلات بسیار مختلفی روبه‌رو خواهید شد.

حتی اگر هدفتان از پرورش مرغ زینتی کسب درآمد نیست و تنها به دلیل علاقه شخصی دست به این کار زده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به استفاده از اطلاعات منتشر شده در دوره آموزش پرورش مرغ زینتی اقدام کنید تا در آینده مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید.

لازم به ذکر است برای پرورش اصولی مرغ زینتی باید درباره بیماری پرندگان اطلاعات کافی داشته باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش مرغ‌های زینتی

اگرچه تکثیر مرغ زینتی نیازمند اصول و روش‌های خاصی است، اما تجهیزات مربوط به این امر چندان پیچیده نیستند. در واقع می‌توان برای پرورش این پرندگان از همان تجهیزاتی استفاده کرد که در زمینه پرورش مرغ‌های موجود در مرغداری‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دو مورد از مهم‌ترین تجهیزات موجود در این زمینه عبارت‌اند از:

  • آبخوری
  • قفس

آبخوری مخصوص مرغ‌های زینتی باید دارای ظرفیت مناسبی باشد تا این پرندگان بتوانند به راحتی تشنگی خود را برطرف کنند. شایان ذکر است که میزان ظرفیت کلی آبخوری رابطه مستقیمی با تعداد مرغ‌های موجود در قفس دارد.

قفس مناسب نیز یکی دیگر از ابزارهای ضروری جهت پرورش انواع مختلف مرغ‌های زینتی به شمار می‌آيد. قفس این مرغ‌ها باید به نحوی طراحی شده باشد که مرغ خیلی راحت بتواند در آن جابه‌جا شود. متأسفانه دیده شده‌ است که با انتخاب قفس نامناسب، بسیاری از مرغ‌های زینتی به راحتی تلف شده‌اند. شرایط مربوط به انتخاب یک قفس مناسب از جمله مواردی محسوب می‌شود که در دوره آموزشی مربوط به پرورش این پرندگان زیبا به آن پرداخته می‌شود. یکی از نکات مهمی که در پرورش مرغ زینتی تاثیر مثبتی دارد آموزش جیره نویسی پرندگان است.

ضرورت استفاده از دوره‌های آموزشی پرورش مرغ زینتی

به طور کلی، پرورش حیوانات دارای ضوابط و قواعد خاصی است. در واقع، هر نوع حیوانی شامل طیور، دام و … باید با توجه به همین اصول و قواعد خاص رشد یابند. بدون آشنایی با این ضوابط و قواعد، نتیجه‌ای جز اتلاف سرمایه و زمان به دست نمی‌آید.

تکثیر مرغ زینتی نیز مشمول همین امر است. بسیاری از افراد تصور می‌‌کنند که پرورش دادن این مرغ‌ها هیچ تفاوت خاصی با مرغ‌های عادی ندارد و به همین دلیل، خیلی راحت می‌توان نسبت به تکثیر و تولید آن‌ها اقدام کرد. اگر شما نیز در زمره همین افراد قرار می‌گیرید، باید بگوییم که چنین تصوری کاملاً نادرست است.

ی کاملاً نادرست است.

بدون یادگیری اصول حرفه‌ای پرورش مرغ‌های زینتی هیچ شانسی برای پیشرفت در این زمینه نخواهید داشت. این مرغ‌ها به تغذیه و شرایط نگهداری خاصی نیاز دارند و به همین دلیل، کلیه علاقه‌مندان به این حوزه باید با چنین مواردی آشنایی پیدا کنند.

یکی از بهترین روش‌های موجود برای شناخت این موارد، استفاده از دوره‌های آموزشی پرورش مرغ‌های زینتی است که توسط مؤسسات مختلفی از جمله مؤسسه کارآفرینی راشا افق برگزار می‌شود. در این دوره‌ها کلیه مباحث مربوط به پرورش چنین پرندگانی به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرند تا افراد بتوانند به درک مناسبی از روش ازدیاد مرغ زینتی برسند. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به این حوزه علاقه‌مند هستند،‌ باید به سراغ استفاده از این دوره‌ها بروید.

سخن پایانی

در سال‌های اخیر پرورش پرندگان زینتی در کشور ما به محبوبیت بسیار بالایی رسیده است. دلیل این امر را می‌توان تقاضای بسیار بالا جهت خرید چنین حیواناتی دانست. مرغ‌های زینتی یکی از همین پرندگان به شمار می‌آيند که با زیبایی و جذابیت خود دل بسیاری از افراد را تسخیر کرده‌اند.  

تکثیر مرغ زینتی دارای اصول و قواعد خاص خود است. در واقع، حتی شرایط نگهداری و تغذیه این مرغ نیز با شرایط نگهداری و تغذیه مرغ‌های عادی متفاوت است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و تهیه دوره آموزشی مربوط به پرورش این حیوانات می‌توانید با کارشناسان مجموعه کارآفرینی راشا افق تماس بگیرید تا شما را در این رابطه یاری کنند

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید

 

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

 

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش مرغ زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

ندارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

100 متر بسته / 400 متر باز
نوع فضا

نوع فضا:

فضای باز و بسته
طول دوره

طول دوره :

4 ماه
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

500-700
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

90 میلیون
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

120 میلیون
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

150 میلیون
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

40 میلیون

832

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد