آموزش پرورش لاما

آموزش جامع پرورش لاما توسط متخصصان حرفه ای

قبل از این که در مورد پرورش لاما بگوییم لازم است بدانیم لاما چگونه حیوانیست و از چه تغذیه می کند و در چه اقلیمی می تواند به خوبی رشد کند . لاما (لاما گلاما) یک شتر اهلی آمریکای جنوبی است ، که از دوران پیش از کلمبیا توسط فرهنگهای آند به عنوان گوشت و حیوان بسته بندی و مورد استفاده قرار می گیرد .

لاماها حیوانات بسیار اجتماعی هستند و به عنوان یک گله با دیگران زندگی می کنند. پشم آنها بسیار نرم و فاقد لانولین است. لاماها پس از چند بار تکرار می توانند کارهای ساده را یاد بگیرند که این نمات مهمیست که اگر می خواهید پرورش لاما انجام دهید لازم است بدانید . هنگام استفاده از بسته ، آنها می توانند حدود 25 تا 30٪ از وزن بدن خود را برای 8 تا 13 کیلومتر (5-8 مایل) حمل کنند.

نام لاما (در گذشته با نام “لاما” یا “گلاما” نیز خوانده می شد) توسط مهاجران اروپایی از پروهای بومی پذیرفته شد .

تاریخچه حضور لاماها 

تصور می شود که نیاکان لاماس از دشت های مرکزی آمریکای شمالی حدود 40 میلیون سال پیش سرچشمه گرفته اند و متعاقباً حدود سه میلیون سال پیش در جریان تبادل بزرگ آمریکایی به آمریکای جنوبی مهاجرت کرده اند.

با پایان آخرین عصر یخبندان (10 هزار تا 12 هزار سال پیش) ، شترها در آمریکای شمالی منقرض شدند. از سال 2007 ، بیش از هفت میلیون لاما و آلپاکا در آمریکای جنوبی وجود داشت و بیش از 158000 لاما و 100000 آلپاکا ، از فرزندان تولید شده در اواخر قرن 20 ، در ایالات متحده و کانادا بود .

در افسانه های آیمارا ، لاما موجودات مهمی هستند. گفته می شود لامای آسمانی از اقیانوس آب می نوشد و هنگام باران ادرار می کند.مطابق گفته های آیمارا ، لاماها در پایان عمرشان به چشمه های آب و تالاب هایی که از آنجا می آیند برمی گردند. این موضوع در پرورش لاما ها نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد .

 

بهترین نژادهای پرورش لاما کدام اند؟

اگر ما تصمیم به پرورش لاما داشته باشیم لازم است از تنوع زیستی آن ها نیز مطلع باشیم بدین گونه که بدانیم لاما در چند دسته تقسمی می شوند . در اصل لاموئیدها یا لاماها (به طور کلی به عنوان یک گروه شناخته می شوند) و به گروه های زیر تقسیم می شوند :

ویکونا
گواناکو
سوری آلپاکا
لامای داخلی

 پرورش لاما

بررسی دقیق ویژگی های بدنی لاما ها 

یک پرورش دهنده هر آن چه که می خواهد پرورش دهد چه پرورش لاما باشد و چه پرورش هر موجود دیگری لازم است در مورد نقطه به نقطه ی آن موجود تحقیق و تفحص بکند تا بتواند تبدیل به بهترین پرورش دهنده ی ممکن بشود .

یک لامای کامل می تواند به ارتفاع 1.7 تا 1.8 متر (5 فوت 7 در تا 5 فوت 11 اینچ) در بالای سر برسد و وزن آن می تواند بین 130 تا 200 کیلوگرم (290 تا 440 پوند) باشد. هنگام تولد ، یک کودک لاما (که به آن کریا گفته می شود) می تواند بین 9 تا 14 کیلوگرم وزن داشته باشد (20 تا 31 پوند). لاماها معمولاً 15 تا 25 سال عمر می کنند ، بعضی از افراد 30 سال یا بیشتر زنده مانده اند .

 

بررسی دقیق ویژگی های ظاهری لاما 

گوش ها نسبتاً بلند و کمی خمیده به سمت داخل هستند که مشخصاً به شکل “موز” شناخته می شوند. قوز پشتی وجود ندارد. پا باریک است ، انگشتان پا نسبت به شتر از هم جدا شده و هر کدام دارای یک پد کف پا مشخص هستند. دم کوتاه و الیاف بلند ، پشمی و نرم است .

از نظر خصوصیات اساسی ساختاری و همچنین از نظر شکل ظاهری و عادات عمومی ، همه حیوانات این تیره بسیار شبیه به یکدیگر هستند ، بنابراین اینکه آیا باید آنها را متعلق به یک ، دو یا چند گونه دانست ، مورد اختلاف نظر در بین طبیعت شناسان است.نکات مهم پرورش لاما در بین همین تفاسیر موجود می باشد که باید رعایت و دقت شود .

این مسئله با توجه به شرایط اکثریت افرادی که تحت نظر قرار گرفته اند یا در یک کشور کاملاً یا تا حدی اهلی شده اند ، پیچیده است. بسیاری نیز از اجداد قبلی که اهلی شده اند ، ایالتی که تمایل به تولید مقدار مشخصی تنوع از نوع اصلی دارند ، گرفته می شوند .

 

4 گونه ی متمایز شناخته شده در پرورش لاما ها کدام اند؟

چهار شکل معمولاً توسط ساکنان آمریکای جنوبی به عنوان گونه های متمایز شناخته می شوند ، اگرچه در تعریف خصوصیات متمایز آنها با مشکل روبرو هستند .
لاما ، لاما گلاما
آلپاکا
لاما گوانیکو
مولینا

گواناکو و ویکونا وحشی هستند ، گونه قبلی در معرض خطر انقراض است و تقریباً یک رنگ قهوه ای روشن دارد و از پایین به سفید می رسد. آنها مطمئناً با یکدیگر فرق دارند . ویکونا کوچک تر ، نسبت آن باریک تر و دارای سر کوتاه تر از گواناکو است. جهت پرورش اصولی لاماها لازم است درباره بیماری دام ها و روش جلوگیری از آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید

ویکونا در گله هایی در قسمتهای تاریک و مرتفع رشته کوه مرزی با منطقه برف همیشگی ، در میان سنگها و پرتگاهها زندگی می کند ، در مکانهای مناسب مختلف در سراسر پرو ، در قسمت جنوبی اکوادور و تا جنوب از وسط بولیوی آداب و رسوم آن بسیار شبیه به آفتاب های آلپ اروپا است.

به همان اندازه هوشیار ، وحشی و ترسو است. این الیاف بسیار ظریف و نرم است و برای اهداف بافت از ارزش بالایی برخوردار است ، اما مقداری که هر حیوان تولید می کند حداقل است.

آلپاکاها از اجداد ویکونای وحشی تبار هستند ، در حالی که لاماهای اهلی از اجداد گواناکوی وحشی تبار هستند ، اگرچه مقدار قابل توجهی ترکیبی بین دو گونه رخ داده است خصوصیات افتراقی بین لاماها و آلپاکاها شامل اندازه بزرگتر لاما ، سر بلندتر و گوشهای خمیده است.

فیبر آلپاکا به طور کلی گرانتر است ، اما همیشه با ارزش نیست. آلپاکاها تمایل دارند که رنگ ثابت تری در بدن داشته باشند. بارزترین تفاوت بصری بین لاماها و شترها این است که شترها قوز یا کوهان دارند و لاماها ندارند .

 

آیا لاماها نشخوارکننده هستند؟

لاماها  نشخوارکنندگان شبه یا نشخوارکنندگان اصلاح شده نیستند. آنها معده پیچیده ای با چندین محفظه دارند که به آنها امکان می دهد غذاهای سلولزی با کیفیت پایین و پایین مصرف کنند. محفظه های معده امکان تخمیر مواد غذایی سخت را فراهم می کند و به دنبال آن مجدداً جویدن و جویدن مجدد انجام می شود.

نشخوارکنندگان دارای چهار محفظه (گاو ، گوسفند ، بز) هستند ، در حالی که لاماها فقط دارای سه محفظه معده هستند: شکمبه ، آوماسوم و شیردان

علاوه بر این ، لاما (و سایر شترها) دارای روده بزرگ (کولون) بسیار طولانی و پیچیده است. نقش روده بزرگ در هضم غذا جذب مجدد آب ، ویتامین ها و الکترولیت ها از مواد زائد غذایی است که از آن عبور می کنند. طول روده بزرگ لاما باعث می شود که با آب بسیار کمتری نسبت به حیوانات دیگر زنده بماند. این یک نکته مهم در آموزش پرورش لاما و همچنین یک مزیت عمده در مناطق خشک آب و هوایی است که در آن زندگی می کنند .

 

روش درست تولید مثل لاماها چگونه است؟

لاماها یک چرخه تولید مثل غیر معمول برای یک حیوان بزرگ دارند. لاماهای ماده تخمک گذاری ناشی از آن هستند. از طریق عمل جفت گیری ، ماده تخمک آزاد می کند و اغلب در اولین تلاش بارور می شود.

لاماهای ماده به فحلی (“گرما”) نمی روند. مانند انسانها ، نرها و ماده های لاما از نظر جنسی با نرخ های مختلفی بالغ می شوند. زنان در سن 12 ماهگی به بلوغ می رسند. مردان تا حدود سه سالگی از نظر جنسی بالغ نمی شوند.

برای پرورش لاما لازم است اگر می خواهید تولید مثل دقیق و منظیمی داشته باشید در این زمینه تفحص و بررسی های لازم را از تجربه داران جویا شوید .

آموزش پرورش لاما

جفت گیری لاما ها چگونه انجام می شود؟

لاماها در حالت کوش (دراز کشیده) جفت می شوند ، که در یک حیوان بزرگ کاملاً غیر معمول است. آنها برای مدت طولانی (20-45 دقیقه) جفت می شوند ، همچنین در یک حیوان بزرگ غیر معمول است .

مدت زمان حاملگی لاماها چقدر است؟

دوره حاملگی لاما 11.5 ماه (350 روز) است. سدها (لاماهای ماده) بچه هایشان را لیس نمی زنند ، زیرا آنها یک زبان متصل دارند که بیش از 13 میلی متر (1⁄2 اینچ) به خارج دهان نمی رسد. در عوض ، آنها نسبت به نوزادان تازه متولد شده خود سر و صدا خواهند کرد .

راشا افق ارائه دهنده بهترین دوره‌های آموزشی

برای دیدن آموزش های اصولی توسط اساتید مجرب آموزشگاه راشا افق در زمینه های مختلف رشته های دامپروری از جمله آموزش پرورش بلدرچین، آموزش پرورش لاما، آموزش پرورش شتر، آموزش پرورش گوسفند، آموزش پرورش گاو، آموزش پرورش بز شیری و ….  از طریق گفت گو آنلاین یا تماس با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

 

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش لاما می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

1

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد