پکیج آموزش دستگاه زیبایی هایفو و میکرونیدلینگ و هیدرودرم

علت محبوبیت میکرونیدلینگ در بین خانم ها چیست؟

میکرو به معنی کوچک و نیدلینگ یعنی سوزن زدن است و میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست. میکرونیدلینگ روش جدید درمان بیماری های پوست است که بوسیله ابزاری به نام درماپن انجام می شود.

با نفوذ سوزن ها به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می کند و طی این فرایند کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می شود . برای کنترل درد از کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود و انجام میکرونیدلینگ با این روش کاملا بدون درد است.

آموزش جامع و تخصصی میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ سوراخ های ایجاد شده بسیار ریز هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و ظرف چند ساعت بسته شده و مختصر قرمزی و تورم که بعد از میکرونیدلینگ ایجاد می شود چند روز بعد محو شده و هیچگونه علامتی در موضع باقی نمی ماند. مدت زمان هر جلسه حدود 60 دقیقه است که 45 دقیقه برای بی حسی و حدود 15 دقیقه درمان با درماپن زمان می برد.

بر اساس ناحیه صورت عمق درمان در آن موضع متفاوت است. با ادامه جلسات درمانی نفوذ کرم ها و پمادهای پوستی تسهیل شده و این یکی از مزیت های میکرونیدلینگ است چرا که در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند.

حین عمل میکرونیدلینگ می توان مواد و سرم هایی از قبیل اسید هیالورونیک و کوکتل های مزوتراپی را برای نفوذ به لایه درم استفاده کرد.

هیالورونیک اسید به تحریک کلاژن سازی کمک کرده و به جوانسازی پوست کمک می کند. بعلاوه برای تیرگی زیر چشم محلول های روشن کننده و برای درمان لک از کوکتل های ضد لک استفاده می شود. در مواردی که آسیب پوست زیاد باشد قبل از میکرونیدلینگ سابسیژن انجام می شود که تاثیر درمان را دو چندان می کند.

از دیگر مزایای میکرونیدلینگ این است که در انواع پوست و در تمام نقاط بدن و در چهار فصل سال قابل انجام است و این در حالی استکه استفاده از لیزرهای لایه بردار در پوست های تیره و فصول گرم سال و نقاط نزدیک به چشم محدودیت هایی دارد و در پوست های تیره امکان سوختگی و ایجاد لک وجود دارد .

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

قیمت میکرونیدلینگ بر اساس روش انجام آن و موضع درمان متفاوت است. میکرونیدلینگ با استفاده همزمان از کوکتل های مزوتراپی انجام می شود که برای درمان جای جوش ، بستن منافذ باز و یا درمان لک مورد استفاده قرار می گیرد.

در بعضی موارد شدت آسیب های پوستی زیاد است و میکرونیدلینگ به تنهایی کفایت نمی کند و از روش های ترکیبی استفاده می شود. در این موارد از دو روش درمانی متفاوت برای تاثیر بیشتر در لایه های مختلف پوست استفاده می شود.

بعنوان مثال در مواردی که جای جوش بسیار عمیق باشد از ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا زمانی که پوست شل شده و افت شدید کرده باشد از ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا در موارد تیرگی زیر چشم همزمان پی آر پی انجام می شود که در یک جلسه قابل انجام است و در نتیجه هزینه درمان بیشتر از میکرونیدلینگ به تنهایی می شود .

تفاوت درمارولر با درماپن چیست؟

درمارولر ابزار سنتی و غیر حرفه ای میکرونیدلینگ است که از یک غلطک چرخان با تعدادی سوزن بر روی این غلطک تشکیل شده است و بر اساس عمق نفوذ مورد نیاز سایز های متفاوتی تولید شده است که کوتاهترین آن 0.15 میلی متر و بلندترین اندازه آن 2.5 میلی متر می باشد.

هر چه بلندی سوزن بیشتر باشد عمق نفوذ بیشتر و در نتیجه درمان موثرتر و تهاجمی تر خواهد بود . انتخاب اندازه سوزن بر اساس موضع عمل و نوع درمان متفاوت می باشد ولی در اکثر موارد سایز های متوسط( 1.5 تا 2 میلی متر) برای درمان های معمولی انتخاب می شوند .

درماپن بهتر است یا درمارولر؟

در چند سال اخیر روش میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به نام درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن ها و جا به جا کردن آن ، عمل سوراخ شدن پوست انجام می شود.

در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغییر است و از 0.25 تا 2.5 میلی متر قابل تنظیم می باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از 25 تا 90 ضربه در ثانیه قابل تنظیم می باشد ، که بسیار سریع تر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن ها و سرعت دستگاه تعداد 300 تا 1000 سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود.

درمان با درماپن بر اساس موضع درمان با سرعت های متفاوتی قابل تنظیم است که بر حسب موضع درمان تعریف می شود برای صورت 1 تا 5 پوست حساس 1 تا 3 پوست ضخیم 4 تا 5 بدن 6 تا 7 عمق نفوذ درماپن بر اساس منطقه تعریف می شود: برای پیشانی 0.25 تا 0.5 میلی متر برای اطراف چشم و بینی 0.25 میلی متر برای چانه 0.5 تا 1 میلی متر و گونه 1.5 میلی متر است.

درمان استرچ مارک و جای جوش و اسکار 1 تا 1.5 میلی متر می باشد.برای زیر چشم بدلیل نازکی پوست حداقل عمق نفوذ انتخاب می شود تا از کبود شدن موضع جلوگیری شود. یکی از امتیازات درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده بودن آن در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند( از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی) و با درمارولر نمی توان در این نقاط میکرونیدلینگ انجام داد .

فاصله بین جلسات و تعداد جلسات میکرونیدلینگ چقدر است؟

فاصله بین جلسات 4تا 6 هفته است که این زمان برای فرصت دادن به پوست جهت ترمیم می باشد.

تعداد جلسات برای جوانسازی پوست و تحریک کلاژن 3 جلسه است و برای درمان اسکار بین 3 تا 6 جلسه می باشد در عمل بر اساس پاسخ به درمان و شدت ضایعه اولیه تعداد جلسات تعیین می شود.

فرایند کلاژن سازی بعد از درمان شروع می شود و بعد از حدود 10 روز تغییرات بطور محسوس قابل مشاهده می باشد .

عوارض میکرونیدلینگ و مراقبت های بعد از آن چیست؟

بطور کلی میکرونیدلینگ یک روش درمانی مطمئن و کم عارضه است ولی موارد زیر ممکن است در بیماران دیده شود :بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ پوست قرمز و سفت می شود که بدلیل تحریک کلاژن و کوتاه شدن رشته های الاستین پوست است .

این قرمزی چند ساعت بعد از بین می رود در مواردی که درمان عمیق باشد( عمق بالای 1.5 میلی متر) ممکن است قرمزی تا 2 روز هم ادامه یابد. خشک شدن پوست از دیگر عوارض میکرونیدلینگ می باشد که برای رفع آن از کرم های مرطوب کننده و یا ترمیم کننده استفاده می شود. بعد از میکرونیدلینگ پوست التهاب دارد و به نور خورشید حساس می شود که از کرم های ضد آفتاب قوی و یا پماد اکسید دوزنگ استفاده می شود .

میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر؟

در مطالعات اخیر تاثیر میکرونیدلینگ از سایر روش های تهاجمی از قبیل لیزر فراکشنال و لایه برداری شیمیایی(پیلینگ) موثرتر گزارش شده است

چراکه عمق نفوذ و تاثیر لیزر در حد لایه سطحی اپیدرم بوده(حداکثر 62.5 میکرومتر) و در صورت نفوذ به لایه درم ایجاد اسکار و هیپوپیگمنتاسیون می نماید و این در حالی است که در میکرونیدلینگ عمق نفوذ سوزن ها به لایه درم می باشد (تا 2000 میکرومتر) و روند کلاژن سازی و بازسازی پوست با افزایش جریان خون موضعی در این لایه عمقی تحریک می شود .

بعلاوه انجام جوانسازی پوست با روش های لایه برداری با لیزر و یا اسیدهای پیلینگ در فصول گرم سال که میزان اشعه ماوراء بنفش در سطح بالایی است محدودویت هایی داشته ولی در روش میکرونیدلینگ بدلیل سالم ماندن لایه اپیدرم که نقش محافظت کننده از پوست را ایفا می کند منعی وجود ندارد.

دوره نقاهت و خانه نشینی در لیزر دی اکسید کربن 7 تا 10 روز است و قرمزی پوست ممکن است 3 تا 4 ماه ادامه یابد در حالیکه قرمزی پوست در میکرونیدلینگ علارغم عمق نفوذ بالاتر حداکثر 48 ساعت می باشد .

کاربردهای میکرونیدلینگ چیست؟

درمان اسکارهای ناشی از جای جوشدرمان جای جوش و اسکار آبله مرغان و سالک از جمله موارد قابل درمان با روش میکرونیدلینگ می باشند که در این روش با افزایش ساخت کلاژن و الاستین با تحریک فیبروبلاست ها در لایه درم به هموار شدن پوست کمک می شود. برای تاثیر بیشتر از محلول مزوتراپی اسید هیالورونیک همزمان با میکرونیدلینگ استفاده می شود .
افتادگی و شلی پوست
میکرونیدلینک به کاهش شلی و افتادگی پوست در صورت ، دست ها و بدن کمک می نماید.لیفتینگ در ناحیه شکم بعد از بارداری بدلیل عدم بازگشت کامل عضلات شکم به وضعیت اولیه اش می باشد و میکرونیدلینگ برای این موضوع کمک زیادی نمی کند .
استرچ مارک ( استریا حاملگی )
این ترک ها در واقع یک نوع پارگی پوست می باشند که لایه های عمقی پوست را درگیر نموده است و درمان کامل آن با هیچ روشی از جمله لیزر CO2 مقدور نمی باشد.

با این حال میکرونیدلینگ بطور قابل ملاحظه ای در همرنگ شدن این ضایعات با پوست طبیعی و بهبود قوام و کاهش اندازه آن موثر می باشد. چنانچه میکرونیدلینگ با پی آر پی همراه شود تاثیر آن بیشتر خواهد شد. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان استرچ مارک 4 تا 6 جلسه می باشد که به فاصله یک ماه انجام می شود .
لکه های پوستی مقاوم به درمان
این لکه ها بدلیل تولید بیش از حد ملانین در پوست ایجاد می شوند. علت تولید بیش از حد ملانین می تواند متفاوت باشد و دلایلی از قبیل آفتاب سوختگی ، آکنه ، بریدگی ها ، گزش حشرات و …. علت ایجاد آن می باشد.

چنانچه ملانین در لایه عمقی درم واقع شده باشد اسیدهای لایه بردار دسترسی به آن ندارند ولی با میکرونیدلینگ لایه درم بخوبی در دسترس بوده و بعلاوه نفوذ داروهای مزوتراپی ضد لک که همزمان به روی پوست اسپری می شود موجب از بین رفتن ضایعات هایپر پیگمانته عمقی می شود.

استفاده از کرم های ضد آفتاب بعد از درمان برای پیشگیری از عود ضایعات توصیه می شود .
کاهش چین و چروک های پوست
کاهش چین و چروک های پوست بدلیل افزایش تولید کلاژن و الاستین و بهبود خون رسانی به پوست می باشد.

مزیت کاهش چین و چروک با میکرونیدلینگ ویا طب سوزنی در مقایسه با تزریق بوتاکس و اسید هیالورونیک در این است که در روش میکرونیدلینگ ماندگاری طولانی تری بدست می آید و ماده خارجی وارد بدن نشده و عوارض جانبی این مواد وجود ندارد بعلاوه برای جوانسازی پوست دست ، گردن و صورت می توان از این تکنیک بهره جست.

از طرف دیگر مواد فوق بعد از چند ماه توسط بدن متابولیسم شده و نیاز به تزریق مجدد می باشد. بعلاوه در میکرونیدلینگ منافذ پوست به تدریج بسته شده و کیفیت و قوام پوست بهبود می یابد .
درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها
با فعال شدن فیبروبلاست ها و سلول های بنیادی و آزاد شدن فاکتورهای رشد پلاکتی ناهمواری های پوست به تدریج برطرف شده و اسکار تا حد قابل توجهی از بین می رود. بسته به اندازه اسکار وعمق آن و نوع پوست تعداد جلسات درمانی معین شده که معمولا 7-5جلسه می باشد.

اسکارهای ناشی از سوختگی با تاخیر به درمان پاسخ می دهند و بین 6 ماه تا یک سال ممکن است طول بکشد .

موارد منع استفاده از روش میکرونیدلینگ کدامند؟

عفونت های فعال پوستی از قبیل تب خال و همچنین سابقه کلوئید در اثر آسیب به پوست از موارد منع میکرونیدلینگ می باشد.

مصرف داروهای ضد انعقاد مثل وارفارین می تواند موجب خونریزی شدید بعد از نیدلینگ شود و قطع این داروها که برای درمان یک بیماری جدی است به منظور انجام یک عمل زیبایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. ضعف سیستم ایمنی بدن به هر علتی ( مصرف داروها ، دیابت کنترل نشده و بیماری سیستم ایمنی) می تواند منجر به عفونت بعد از میکرونیدلینگ و تاخیر در التیام پوست شود.

با توجه به جنس سوزن ها که ترکیب فولاد ضد زنگ و تیتانیوم می باشد ، افرادی که به این فلزات حساسیت دارند نیز نباید تحت این درمان قرار گیرند چرا که ممکن است موجب کهیر و خارش بلند مدت بعد از میکرونیدلینگ شوند .
در خانم های باردار میکرونیدلینگ بدون استفاده از مواد و داروهای موضعی بی خطر است ولی توصیه نمی شود. بعد از تزریق بوتاکس انجام میکرونیدلینگ موجب پخش بوتاکس به نقاط دورتر می شود و تا 48 ساعت بعد از بوتاکس نباید انجام شود. بعد از تزریق ژل میکرونیدلینگ موجب واکنش التهابی دز ناحیه می شود و تا دو هفته بعد از تزریق فیلر میکرونیدلینگ باید به تعویق افتد .

آموزش گام به گام کار با هایفو و هایفوتراپی 

هایفو به واقع نوین ترین سیستم جوان سازی با روشی مدرن برای افزایش محسوس اثرات درمان های جوانساز پوست (مانند تحریک تولید کلاژن، بازسازی لایه های پوست) است که بدون نیاز به تزریق، برش و یا لیزر و همچنین بدون هیچ نیازی به دوره نقاهت اعمال اثر می کند .

هایفوتراپی ( درمان با هایفو ) یا اولتراسوند متمرکز، یک روش درمانی غیر تهاجمی می گردد که برای لیفت پوست بویژه در نواحی صورت، غبغب، گردن، پیشانی و سینه استفاده می‌شود .

در روش هایفوتراپی با استفاده از امواج متمرکز اولتراسوند (ماوراء صوت)، به مرور پوستی که شل شده، سفت و کشیده شده و مجدداً قوام خود را باز می یابد. هایفوتراپی هیچ نیازی به بستری گشتن ندارد .

روش هایفوتراپی برخلاف سامانه های قدیمی مثل سیستم های لیزر و آر اف (رادیوفرکانس) که با انتقال حرارت از سطح پوست بافت را گرم می کردند، انرژی امواج ماوراء صوت را مستقیما و بدون واسطه در زیر پوست متمرکز می نماید .

انرژی متمرکز شده امواج ماوراء صوت در جهت تولید کلاژن جدید، بدون اینکه حرارت سطح پوست را بالا ببرد دمای لایه های اصلی عمق پوست را تا ۶۰ درجه سانتی گراد بالا می برد .

بررسی دقیق روش کار و مکانیسم عمل 

در هایفوتراپی انرژی متمرکز شده ی ماوراصوت بدون اینکه هیچ آسیبی به سطح پوست و یا بافت‌های اطراف وارد کند، از  پوست رد شده  و موجب گرم شدن نواحی عمقی تری که مورد نظر پزشک هستند می‌شود.

بالا رفتن دمای لایه های عمقی موجب می گردد فرایندهای طبیعی‌ترمیم بدن فعال گشته و روند ساخت کلاژن‌ تحریک گردد. با تحریک تولید کلاژن با گذشت زمان پوست لیفت شده و سفتی قبلی خود را مجددا به دست خواهد آورد.

حصول نتایج درمانی در هایفوتراپی تدریجی خواهد بود و بعد از ۳ ماه به مرور آشکار خواهد گشت و روند ترمیم پوستی و تولید کلاژن تا ۸ ماه پس از انجام هایفو ادامه خواهد داشت .

قبل از انجام هایفو نیازی به آماده سازی پوست نمی باشد. در ابتدا پوست تمیز می گردد. سپس سطح پوست مناطق تحت درمان با ژل سونوگرافی آغشته شده و سری ( هند پیس) دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می شود .

هایفوتراپی هیچگونه دوران نقاهت و بستری نداشته و پس از انجام آن شامل محدودیت و مراقبت های خاصی نمی باشد. در این روش جوانسازی هيچ گونه ماده ى خارجى وارد بدن نمی گردد و فقط انرژی امواج ماوراصوت است که تحریکاتی را به پوست وارد می نماید تا بدن از راههای طبیعی به ترمیم و جوانسازی برسد .

هر جلسه درمان با توجه به وسعت ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد و بلافاصله بعد از جلسه درمانی، فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

پس از انجام جلسه هایفوتراپی ممکن است شما شاهد نتایج مثبت اولیه ای شوید که البته این نتایج موقتی بوده و نهایتا پس از دو هفته ناپدید می گردد.

باید بدانیم که روند طبیعی تولید کلاژن های جدید که کارایی بهتری هم دارند به مرور و با گذشت زمانی در حدود ۳ تا ۸ ماه حاصل می گردد. لیفت پوست ممکن است در برخی نواحی مانند غبغب، پیشانی و گردن با سرعت بیشتری انجام شود .

پس از درمان ممکن است تورم های بسیار کم و بی اهمیتی قابل لمس وجود داشته باشد. عوارض خفیف و گذرای دیگر شامل کبودی ها و یا بی حسی های موقتی و کوچک در موارد نادر گزارش گردیده است .

6 کاربرد فوق العاده هایفوتراپی

هایفوتراپی برای موارد زیر انجام می پذیرد :
کشیدن پوست صورت
سفت نمودن و جوان سازی پوست
لیفت ابرو
جوانسازی و لیفت گردن، دکلته
لیفت پوست شل شده ی باز

آیا هایفوتراپی محدودیت سنی دارد ؟

با وجودی که هایفوتراپی محدودیت سنی خاصی ندارد ولی غالبا کاندیدهای هایفو در محدوده سنی ۳۵ تا ۶۰ سال با خاصیت ارتجاعی پوستی مناسب هستند که از شلی مختصر تا متوسط پوست نواحی صورت، غبغب و گردن شکایت دارند .

هایفوتراپی قطعا جایگزینی برای جراحی نمی باشد و مناسب برای آن دسته از افرادی ست که تمایل به لیفت و جوانسازی صورت و گردن دارند ولی هنوز کاندید مناسبی برای لیفت جراحی نیستند و  یا اینکه فرد تمایلی به انجام لیفت جراحی ندارد.

هایفوتراپی  روشی بدون تهاجم به پوست است و می توان آن را همراه با روش های دیگر زیبایی از جمله: پی آر پی، مزوتراپی، تزریق ژل، بوتاکس و … بکار برد تا بهترین نتایج ممکن به دست آید .

دوام و ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری نتایج حاصل شده از روش هافوتراپی حدودا ۲ سال می باشد. با توجه به اینکه روند پیر شدن پوست روندی همیشگی و توقف ناپذیر است، پس از انجام هایفو درمان های سبک و جزئی سالانه جهت ماندگاری بیشتر نتایج و کاهش سرعت پیر شدن پوست توصیه می گردد .

هایفو یا اولتراسوند متمرکز شده با شدت شدید چیست ؟

هایفوتراپی یک درمان غیر جراحی ایمن با استفاده از امواج فراصوت (همان امواج سونوگرافی) است که سن ظاهری پوست شما را که به دلیل اثرات زمان و جاذبه بالا رفته، پایین می آورد. این درمان از پاسخ بازسازی خود بدن برای لیفت آرام و تدریجی پوست ناحیه میانی صورت، پیشانی (بالای ابروها)، زیر چانه (غبغب) و گردن، و خطوط ظریف و چین و چروک ناحیه دکولته استفاده می کند .

آیا روش هایفوتراپی می تواند جایگزین روش جراحی لیفت صورت باشد ؟

هایفوتراپی درمان خود را بر روی همان لایه عمیق پایه ای انجام می دهد که در جراحی زیبایی ترمیم می گردد، اما نتایج حاصل از جراحی لیفت را تکرار نخواهد کرد. با این حال این روش، جایگزینی عالی است، مخصوصا برای افرادی که برای عمل جراحی آماده نیستند یا برای بیمارانی که به دنبال بهتر شدن نتایج جراحی زیبایی هستند .

آیا هایفوتراپی ایمن است ؟

در حال حاضر سیستم  هایفو در نزدیک به ۶۰ کشور جهان به فروش می رسد و میلیون ها مورد درمان هایفو در سراسر جهان انجام شده است. علاوه بر این، انرژی اولتراسوند (فراصوت) دارای پیشینه ای ثابت شده است و استفاده از آن در زمینه پزشکی به بیش از ۵۰ سال می رسد .

تفاوت روش هایفوتراپی با روش لیزر در چیست ؟

هایفوتراپی از انرژی صوت، و به طور دقیقتر همان انرژی دستگاه های سونوگرافی استفاده می کند. این انرژی دارای ویژگی های منحصر به فردی است و با تکنولوژی های دیگر بدون تهاجم در زمینه زیبایی متفاوت است به طوری که بدون اثر بر روی سطح پوست لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر خود قرار می هد.

هایفوتراپی تولید کلاژن در بستر پوست  را تحریک می کند و موجب افزایش قابل توجه لیفت بافت در طی ۲-۳ ماه بعد می شود. مبنای کار لیزر بر انرژی نور است، که در دمای مطلوب نمی تواند به لایه های عمیق تر پوست برسد، بنابراین درمان های لیزری معمولا تنها پوست سطحی را درمان می کنند. از آنجاییکه این دو تکنولوژی اغلب انواع مختلفی از مشکلات پوستی را درمان می کنند، در واقع بسیار با یکدیگر سازگار هستند .

تفاوت اولتراتراپی یا هایفوتراپی با درمان لیزر چگونه است ؟

اولتراتراپی یا هایفوتراپی از انرژی ماوراء صوت (مانند دستگاه سونوگرافی) که دارای ویژگی های منحصر به فردی است استفاده می کند و برخلاف بسیاری از دستگاه ها و تکنولوژی های دیگر اجازه می دهد تا برای درمان عمق پوست، در واقع لایه های سطحی پوست  را دور بزند.

امواج اولتراسوند (ماوراء صوت) دستگاه هایفو باعث تولید کلاژن در بستر پوست می گردد و در نتیجه موجب افزایش قابل توجهی از لیفت در طول دو تا سه ماه می شود. لیزرها بر اساس استفاده از انرژی نوری هستند و نمی توانند به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کنند. به طور معمول، درمان های لیزری فقط پوست سطحی را درمان می کنند و تاییدیه ی سازمان غذا و داروی امریکا برای لیفت پوست را ندارند .

چگونه هایفوتراپی باعث تولید کلاژن می شود ؟

در طول درمان، دستگاه هایفو انژی امواج اولتراسوند (ماوراء صوت) متمرکز را در عمق زیر پوست وارد می کند تا برای بازتولید کلاژن دمای آنجا به حد مطلوب برساند.

هایفوتراپی، تخته پرش یه فرایند طبیعی است که به نام نئوکولاژنیز (تولید کلاژن جدید) شناخته می شود.

نتیجه این فرایند، تولید کلاژن نو و تازه است.خود درمان شامل هیچ کرم، پرکننده یا سمومی نیست، بلکه برای حصول نتایج طبیعی و قابل توجه فقط بر پایه روند تولید کلاژن بدنتان استوار شده است .

کلاژن چکار می کند؟ هایفوتراپی (اولتراتراپی) چگونه باعث تولید کلاژن می شود ؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با حفظ سفتی و قوام، به پوست حالت جوانی را می بخشد.

همانطور که سن ما بالا می رود کلاژن شکسته و تجزیه می شود و نتیجه آن از دست رفتن  استحکام و انعطاف پذیری پوست است. هایفوتراپی برای ایجاد اثر حرارتی از امواج ماوراء صوت با تمرکز بالا استفاده می کند. اثرات حرارتی به وضوح فرایندی را آغاز می کند که موجب تولید کلاژن تازه و جدید می گردد .

هر جلسه هایفوتراپی (اولتراتراپی) چقدر طول می کشد ؟

طول درمان بستگی به منطقه تحت درمان و برنامه درمانی ویژه ی شما دارد. یک جلسه درمان هایفوی صورت و گردن معمولا ۶۰-۹۰ دقیقه طول می کشد، در حالی که درمان ناحیه قفسه سینه به تنهایی حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد .

 

در هنگام هایفوتراپی چه حسی خواهم داشت ؟

در حینی که انرژی اولتراسوند اعمال می شود، شما وارد شدن مقدار کمی از انرژی را به عمق بافت احساس خواهید کرد که نشان می دهد انرژی لازم جهت آغاز فرایند ساخت کلاژن در حال دریافت شدن است.

میزان احساس راحتی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما احساس کردن انرژی وارد شده فقط در حین انجام کار و ورود انرژی امواج اولتراسوند می باشد و پس از انجام کار وجود نخواهد داشت .

به چند جلسه درمان هایفو نیاز دارم ؟

بیشتر مراجعه کنندگان فقط به یک جلسه درمانی نیاز دارند. با این حال ممکن است بر اساس میزان شلی پوست، پاسخ بیولوژیکی به انرژی اولتراسوند و روند کلاژن سازی فرد، برخی از بیماران از جلسات درمانی اضافه تری بهره مند شوند.

از آنجایی که پوست به طور دائم به سمت پیری می رود، جلسات درمانی نگهدارنده با فواصل طولانی می تواند به مراجعه کنندگان کمک کند تا با استفاده از قدرت ترمیم داخلی بدن، اثرات ظاهری روند طبیعی پیری را متوقف و یا کند کنند .

هایفوتراپی مناسب چه کسانی هست ؟

فرد مناسب برای هایفو فردی ست که دارای پوست با انعطاف پذیری کم تا متوسط می باشد و در حس و ظاهرش به سمت شلی می رود. نواحی مانند: خط ابروی پایین افتاده، شلی پوست گردن، افتادگی ناحیه آرواره تحتانی و زیر چانه، و خطوط یا چین و چروک بر روی قفسه سینه. البته، بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا شما یک کاندید مناسب هستید، مشورت با یک پزشک است .

 هایفوتراپی برای کسی مناسب است که هم خودش حس شل شدن پوست را دارد و هم در ظاهرش درجاتی از شلی پوست مشهود می باشد.

پوست شل زیر گردن و زیر چانه، و یا خطوط و چین و چروک بر روی قفسه سینه، نشان می دهد که بیمار ممکن است کاندید این عمل باشد. به طور معمول، افراد با سن ۳۰ سال و مسنتر، دارای شلی خفیف تا متوسط پوست، کاندید می باشند. در عین حالی که هایفوتراپی جایگزین جراحی لیفت نیست ولی بسیاری از افراد مایلند مقداری لیفت صورت داشته باشند اما از لحاظ روحی، جسمی یا مالی برای جراحی آماده نیستند .

آیا هایفو روشی ایمن است ؟

میلیون ها جلسه درمان با روش هایفو در سراسر جهان و هزاران بار در ایران با خیال راحت استفاده شده است. از خود انرژی اولتراسوند (ماوراء صوت) بیش از ۵۰ سال استه که در زمینه های پزشکی استفاده می گردد .

آیا هایفوتراپی عوارض جانبی دارد ؟

پوست ممکن است در ابتدا کمی قرمز شود، این می تواند در طول درمان باشد اما گاهی اوقات طولانی تر می شود، اما قرمزی باید ظرف چند ساعت برطرف شود. برخی از مراجعان مختصری تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس را تجربه می کنند، اما این ها به طور طبیعی موقت هستند.

سایر عوارض پس از عمل که کمتر شایع می باشد، ممکن است شامل کبودی یا سفتی موقت در مناطق کوچکی از پوست باشد. به مانند هر روش زیبایی، امکان عوارض نادر دیگر وجود دارد که پزشکتان با شما آن را بررسی خواهد کرد .

عوارض جانبی هایفو چیست؟

ممکن است قرمزی جزئی وجود داشته باشد که معمولا در عرض چند ساعت پس از درمان مرتفع می شود. برخی از بیماران ممكن است تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس داشته باشند، اما به طور طبیعی خفیف و موقت هستند .

چه مدت طول می کشد تا نتایج هایفو مشهود باشد و چه مدت دوام دارد ؟

پس از جلسه درمان هایفو شما ممکن است به میزان کمی اثرات اولیه را ببینید، اما نتایج نهایی با توجه به روند طبیعی بازسازی کلاژن به بیش از ۲-۳ ماه زمان نیاز دارد.

از آنجا که این روش باعث تحریک تولید کلاژن شما می شود، مدت زمان ایجاد نتایج به واقع به بدن شما بستگی دارد. این درمان تولید کلاژن جدید را در داخل بدن تحریک می کند، اما فرایند طبیعی پیری در بدن شما مشخص می کند که نتایج قابل مشاهده در بیرون چه مدت بعد مشهود خواهد بود .

کار با هیدرودرم مستلزم رعایت چه اصولی است؟

هیدرودرم ابریژن یکی از روش‌های نوین جوانسازی پوست است. این روش بر پایه‌ی میکرودرم ابریژن بنا شده ولی تفاوت‌های زیادی با هم دارند.

در واقع این روش از ترکیب میکرودرم ابریژن الماسی، ماساژ کششی و سیستم آبرسانی بسیار قوی به پوست ساخته شده است. این سه در کنار هم یک درمان بسیار موثر برای جوانسازی پوست را می‌سازند. امروز می‌خواهیم هیدرودرم ابریژن را به طول کامل بررسی کنیم؛ از روش کار، تاثیرات و عوارض گرفته تا راهنمای درمانی و مقایسه با میکرودرم ابریژن .

3 قابلیت منحصر به فرد هیدرودرم

هیدرودرم ابریژن یک درمان با سه قابلیت بسیار ویژه است: میکرودرم ابریژن بدون کریستال و بسیار موثر، ماساژ کششی با سیستم وکیوم یا مکنده و در آخر تکنیک آبرسانی بسیار پیشرفته با سرم آنتی‌اکسیدانی. این روش جوانسازی برای تمام انواع پوست مناسب است و سرم استفاده شده در آن برای مدیریت آکنه‌ها و رفع علایم پیری پوست بسیار موثر است.

هیدرودرم ابریژن می‌تواند پوست‌هایی که به هر دلیل دچار آسیب شده‌اند را درمان کند؛ از آسیب‌های ناشی از آفتاب، زخم‌ها و اسکارها گرفته تا تاثیرات ناخواسته افزایش سن. این روش با استفاده از سیستم ملایم‌تر و موثرتر از میکرودرم ابریژن کریستالی، باعث نرمی، درخشش و جوانی پوست می‌شود .

آموزش مرحله به مرحله هیدرودرم

هیدوردرم ابریژن بر پایه‌ی تکنیکی بسیار پیشرفته به نام «افیوژن پوستی همزمان» بنا شده است. یعنی همزمان با لایه برداری، موادی را به پوست وارد می‌کنیم که خاصیت جوانسازی و درمانی دارند. در عین حال اساس مراحل درمانی بسیار ساده‌اند و در ۶ مرحله بسیار مفید برای پوست انجام می‌شوند .

مرحله ۱: سم‌زدایی 

در این مرحله به کمک روش‌هایی سیستم لنفاوی پوست را تخلیه می‌کنیم. این کار به سم‌زدایی پوست معروف است و باعث خونرسانی بهتر به پوست صورت و گردن می‌شود. مرحله‌ی سم‌زدایی به ما کمک می‌کند که آبرسانی و بازآوری رطوبت پوست را به نحو احسنت انجام دهیم و از آن مهم‌تر، کاری می‌کند که اثرات درمانی برای مدت طولانی‌تر پایدار بماند .

مرحله ۲:  پاکسازی و لایه‌برداری

در مرحله دوم، لایه‌ای از پوست که دارای سلول‌های مرده است برداشته می‌شود. این کار به لایه برداری یا اکسفولیاسیون معروف است. لایه برداری در هیدرودرم ابریژن به شکلی طراحی شده که فقط لایه‌ی استراتوم کورنیوم پوست برداشته شود. این لایه خارجی‌ترین لایه روپوست است که از آلودگی‌ها و سلول های مرده ساخته شده و بدن شما به صورت طبیعی تلاش می‌کند که از شر آن‌ها خلاص شود .

لایه برداری در روش قدیمی‌تر میکرودرم ابریژن به کمک کریستال‌ها یا دستی نوک الماسی انجام می‌شد. تفاوت کلیدی این دو روش با کاربرد درمانی یکسان در این است که در هیدرودرم ابریژن قبل از لایه برداری، پوست را پاکسازی و تغذیه می‌کنیم .

دستی دستگاه هیدرودرم به سیستم پنوماتیک یا هوای فشرده مجهز است. این سیستم سرم یا محلولی را روی پوست شما می‌پاشد که حاوی گلوکوزامین، لاکتیک اسید و  عصاره‌های گیاهی بسیار مفید برای پوست است. این سرم باعث جدا شدن سلول‌های مرده و آلودگی‌های پوست می‌شود. پس تا اینجای کار پوست را پاکسازی کرده و موادی مفید به آن رسانده‌ایم. همزمان سلول‌های مرده و آلودگی‌های پوست را نیز جدا کرده‌ایم .

مرحله ۳: افزودن مواد شفاف کننده

خوب تا اینجا لایه‌های مرده و آلوده پوست کنده شده‌اند. در مرحله سوم تلاش می‌کنیم تا با استفاده از اسیدهای ملایم و ضعیفی مثل سالیسیلیک اسید و گلیکولیک اسید پوست شما درخشان و شفاف کنیم. این اسیدها مواد به جا مانده در منافذ پوستی مسدود را شل می‌کنند که برای درمان پوست‌های چرب و پوست‌های متسعد آکنه و جوش بسیار مفید است.

پس می‌بینید که هیدرودرم ابریژن فقط روشی برای جوانسازی پوست نیست، بلکه به شکل موثری باعث ارتقای سلامت پوست شما می‌شود .

مرحله ۴: استخراج

در این مرحله باز هم پوست را پاکسازی می‌کنیم. سرم و اسیدی که در مراحل قبل استفاده کردیم، لایه برداری خود را انجام داده‌اند و از این جا به بعد باید لایه‌های جدا شده را برداشت کنیم. سیستم پنوماتیک پیشرفته‌ی دستگاه در این مرحله به شکل یک ساکشن یا مکنده‌ی بسیار قدرتمند عمل می‌کند.

مکنده‌ی هیدرودرم منافذ بسته پوستی را باز کرده و لایه‌های برداشت شده از پوست را جمع آوری می‌کند. حتی می‌توانید در آمدن جوش‌های سرسیاه خود را ببینید. ساکشن همزمان با این کارها، پوست شما را ماساژ داده و خونرسانی را بهبود می‌بخشد .

مرحله ۵: آبرسانی

در این مرحله از درمان تمامی مواد کلیدی مورد نیاز پوست را به شکل سرم یا محلولی ویژه به پوست می‌رسانیم. سرم آبرسان سرشار از مواد آنتی‌اکسیدانی است که پوست شما را شفاف و درخشان می‌کند. اثرات درمانی این سرم حتی پس از یک جلسه نمایان می‌شود.

در این مرحله می‌توان از سرم درمابیلدر استفاده کرد که یک ماده‌ی پروتئینی ضد پیری است و باعث افزایش کلاژن سازی و بهبود چین و چروک‌های عمقی پوست می‌شود. سرم هیجان انگیز دیگری که در درمان استفاده می‌شود، بریتنول است که برای درمان لکه‌های پوستی معجزه می‌کند .

 

مرحله ۶: جوانسازی پایانی

در این مرحله از نوردرمانی استفاده می‌کنیم . لامپ‌های قرمز و مادون قرمز باعث جوانسازی پوست می‌شوند و همچنین قرمزی پوست را کاهش داده و شروع کلاژن سازی را تحریک می‌کنند. برای کسانی که پوست مستعد آکنه و جوش دارند، از نور آبی استفاده می‌کنیم که باکتری‌های عامل آکنه را می‌کشد .

9 کاربردها منحصر به فرد هیدرودرم

از هیدرودرم ابریژن می‌توان برای درمان مشکلات زیر استفاده کرد :

خطوط و چین و چروک‌های پوست
آسیب‌های ناشی از آفتاب
کم‌آبی و خشکی پوست
پوست‌های چرب یا خشک
منافذ پوستی بسته شده یا بزرگ
پوست‌های مستعد آکنه و جوش
لکه‌های قهوه‌ای
اسکار و جای زخم
خونرسانی ضعیف پوستی

هیدرودرم چه تاثیراتی بر پوست دارد؟

در مورد هیدرودرم ابریژن و تاثیراتش بر روی پوست پژوهش‌هایی بر مدل‌های آزمایشگاهی و همچنین انسان‌ها انجام شده است. نتایج این پژوهش‌ها و تجربه‌ی تعداد کثیر جلسات درمانی هیدرودرم در کلینیک خانه سفید، نتایج زیر را برای ما اثبات کرده است .

  • ضخامت لایه‌ی اپی درم یا روپوست (سطحی‌ترین لایه پوست) پس از درمان با سرم آنتی اکسیدانی از حدود ۵۰ میکرون به ۸۰ میکرون می‌رسد. این یعنی خطوط ظریف و سطحی پوست به خوبی درمان شده و پوست جوان‌تر و باطراوت به نظر می‌رسد .
  • ضخامت بخش پاپیلاری پوست که اولین بخش از لایه‌ی میانه پوست یعنی درم است، تقریباً یک‌ونیم برابر می‌شود. لایه پاپیلاری از رشته‌های کلاژن تشکیل شده و علت قوام سفت و زیبایی پوست است. همچنین میزان رشته‌های کلاژن افقی در این لایه افزایش می‌یابند. یعنی پوست کمی لیفت، کشیده و سفت می‌شود .

پوست دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که از آن دربرابر آسیب‌های ناشی از افزایش سن و اشعه‌های مضر آفتاب محافظت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین تاثیرات هیدرودرم ابریژن این است که میزان آنتی اکسیدان‌های پوست را تا حد چشمگیری افزایش می‌دهد. به این ترتیب نه تنها پوست شما جوان‌تر می‌شود؛ بلکه از پیری و آسیب‌های مختلف جلوگیری کرده و نتایج ماندگارتر می‌شوند .

راهنمای کامل درمان هیدرودرم ابریژن 

هر جلسه درمانی میکرودرم ابریژن حدود ۲۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. برای رسیدن به نتایج حداکثری و ماندگار باید بین ۶ تا ۱۰ جلسه درمانی انجام دهید. جلسات معمولاً به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار برگزار می‌شوند.

بعد از درمان نیازی به استراحت یا مراقبت‌های ویژه نیست و می‌توانید بلافاصله به کارهای روزمره مشغول شوید یا به محل کار بروید. فقط باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و تا حد ممکن در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. چرا که پوست شما برای چند روز حساس بوده و ممکن است آسیب ببیند .

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای هیدرودرم نیستند ؟!

افرادی که در حال درمان آکنه یا جوش‌ها با داروهای رتینول، تتراسایکلین و ایزوتریتونین‌ها (مثل راکوتان) هستند. برای دریافت هیدرودرم باید حداقل ۶ تا ۱۲ ماه مصرف این داروها را قطع کنید .
خانم‌های باردار و شیرده .
کسانی که صورت خود را وکس کرده‌اند نباید تا ۴۸ ساعت بعد هیدرودرم انجام دهند .

عوارض جانبی هیدرودرم چیست؟

هیدرودرم ابریژن روشی ایمن است و اگر در کلینیک معتبر و به دست اپراتورهای مجرب انجام شود، هیچ عارضه‌ی جانبی نخواهد داشت. قرمزی، تورم و کبودی که در روش میکرودرم ابریژن از عوارض طبیعی درمان بودند، در این روش به حداقل رسیده‌اند و در بسیار از مراجعین رخ نمی‌دهند .

آموزش جامع کار با دستگاه‌های زیبایی توسط متخصصان حرفه ای

آموزش دستگاه هیدرودرم، هایفو و میکرونیدلینگ از صفر تا صد در آموزشگاه راشا افق برگزار می گردد.

برای شرکت و اطلاع از تاریخ برگزاری کلاس ها با کارشناسان در ارتباط باشید.

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

2- آیا با شرکت در این دوره کامل آموزش میبینم ؟

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سوم : ثبت نام از طریق سایت 

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری پکیج آموزش دستگاه زیبایی هایفو و میکرونیدلینگ و هیدرودرم می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری-خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 تا 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

792

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد