آموزش پرورش اردک

 

علت محبوبیت آموزش پرورش اردک چیست؟

اردک یکی از انواع ماکیان است که ظاهری جذاب و گوشت و تخم آن منبع بسیار غنی املاح و مواد معدنی، ویتامین ها و فسفر، آهن می باشد و در درمان بسیاری از بیماری ها به علت خاصیت گرم بودنش توسط پزشکان طب سنتی توصیه می شود و از آنجایی که بر خلاف مرغ های صنعتی که در بازار و سفره ی خانواده ها وجود دارد بسیار ارگانیک و سالم است.

چون این پرنده بسیار مقاوم نسبت به بیماری ها و شرایط آب و هوایی می باشد و تا حد امکان یک پرورش دهنده به اردک واکسن نمیزند امیت دیگر اردک و پرورش آن در بین مردم به علت خوردن گوشت لذیذ آن است از آنجایی که در آب یا علفزار به گردش می پردازد چربی در بافت های ماهیچه ایش تولید نمی شود و بسیار سریع الهضم می باشد .

برای پرورش اردک به چه امکاناتی نیاز داریم؟

توجه به این نکته ضروری است که نحوه پرورش پرندگان مختلف مشابه نیست، برای مثال تجهیزات پرورش غاز با پرورش اردک متفاوت است. برای شروع پرورش اردک می توانید با هر سرمایه و امکاناتی شروع کنید و بهانه ها را کنار بگذارید و سخت نگیرید برای این کار به امکانات زیر نیاز دارید :

– تهیه اردک سالم
– زمین و مساحتی که برای پرورش آماده کرده اید که به تعداد اردک ها هم بستگی دارد قسمتی از زمین را مسقف انتخاب کنید و بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه می توانید از کولر و هیتر و فن هم استفاده کنید .

 پرورش اردک

– بستر اردک ها نباید مرطوب باشد و ترجیحا خشک و کاملا ضدعفونی و بهداشتی باشد .
– تهیه دانه که غذای اردک ها شبیه مرغ خانگی است حتی گاهی اضافات غذای شما را نیز می خورند و غذای اصلی آنها ارد ذرت و دانه گندم می باشد .
– به مقدار کافی آب برای آشامیدن در دسترس شان قرار دهید .

– میتوانید از قفس و فنس هم جهت مراقبت آنها استفاده کنید .
– و اگر دسترسی به استخر یا آب و حوضچه دارید می توانید برای آنها تدارک ببینید که روزی چند ساعت در آب به شنا مشغول باشند و این مسئله آن قدر مهم نیست چون پرورش دهندگان صنعتی با نگهداری آنها در قفس و فنس آنها را به مرحله تولید می رسانند .

نکته: پرورش اردک محدودیتی زمانی ندارد و در هر زمانی از سال می توانید شروع به این کار کنید و این طرز فکر را که اردک باید فقط در مناطق شمالی و با آب پرورش پیدا کند را کنار بگذارید چون پرورش اردک حتی در کشور عراق هم انجام می شود .

بهترین نژاد اردک جهت پرورش و کسب درآمدکدام است؟

برای شروع و یا پرورش نژادهای زیادی وجود دارد ولی چون گوشت و اردک پرواری در کسب درآمد جایگاه بالایی دارد توصیه ما این است از اردک هایی با نزاد پیکنی استفاده کنید که مقاله دیگر ما در سایت مستر پت به صورت کامل نزادهای پرورشی را توضیح داده پس ما در اینجا از تکرار خودداری می کنیم .

ویژگی برجسته اردک پکینی تخم گذاری بالای این پرنده می باشد و هم چنین در ۲ ماهگی به ۳ کیلوگرم می رسد .

روش درست جمع آوری و نگهداری از تخم اردک

اولین قدم برای پرورش اصولی اردک داشتن اطلاعات کافی از بیماری پرندگان و روش درمان آن‌ها است. در جوامع روستایی ایران چندان به چگونگی جمع آوری و نگهداری تخمها توجهی نمی کنند که این مسئله باعث کاهش باروری تخم ها می شود . بیشتر اردکها معمولا در شبها و ساعت اولیه صبح تخمگذاری می کنند .تخم ها بایستی هر روز جمع آوری شوند .

پس از جمع آوری ,تخم ها را تمیز و ضد عفونی کرده تا از میزان بار میکروبی بر روی پوسته تخم کاهش یابد. این کار برای جلوگیری از آلودگی تخم ها ضروری می باشد. برای ضد عفونی کردن تخم روشهای متفاوتی بیان شده است اما هیچ یک از این روشها ,نمی تواند روش کاملا مطمئنی برای پاک کردن آلودگی تخم ها باشد.

عده ایی معتقدند که تخم ها را باید با مواد ضد عفونی کننده شست. مسئله ایی که برای این روش وجود دارد اینست که با شستن تخم لایه کوتیکولی که بر روی تخم قرار دارد از میان می رود .لایه کوتیکولی یک لایه محافظ بر روی پوسته در جلوگیر ی از ورود باکتری ها و ویروسها و قارچها به درون تخم است.

روشی دیگر برای ضد عفونی تخم اینست که : آلودگی ها یی همچون آلودگی های بستر و مدفوع که به تخمها چسبیده اند را با یک پارچه و یاسمباده بسیار نرم به آهستگی پاک کرده و سپس تخم ها را درون اتاق گاز قرار می دهند و با استفاده از گاز فرمالین آن را ضد عفونی می کنند.

اگرچه این روش کامل و دقیقی نیست اما به مراتب از روش اول بهتر است.مدت زمانی که تخم ها در اتاق گاز دهی قرار می گیرند در حدود 20 دقیقه می باشد.

بهتر است تخم ها را خیلی زود و بدون انبار کردن برای جوجه کشی استفاده کرد.اما این کار در عمل امکان پذیر نمی باشد.از این رو پس از ضد عفونی کردن در سردخانه انبار کرد. دمای سرد خانه بین 12 تا 15 درجه سانتی گراد می باشد. [دمای یخچال( 4 درجه )برای این کار مناسب نیست] .در صورتی که کمتر از 3 روز در سردخانه انبار می شوند نیازی به چرخش تخم ها نیست اما اگر بیشتر از این باشد باید حداقل روزی یک بار تخم ها چرخانده شوند

از کجا برای پرورش و تکثیر اردک شروع کنیم؟

اردک ها به صورت انبوه و در تعداد بالا تکثیر می شوند اگر شما یک پرورش دهنده مبتدی هستید و هیچ شناختی نسبت به اردک ندارید بهتر است ابتدا با تعداد کمی شروع به پرورش کنید و به مرور هم تعداد آنها با تولیدمثل و تخم گذاری افزایش پیدا می کند و هم شما به تجارب بالا می رسید .

آموزش پرورش اردک

به سه روش می توانید استارت کار خود را بزنید :
– تهیه تخم اردک و گذاشتن آنها در دستگاه جوجه کشی .
– تهیه جوجه های یک روزه و پرورش آنها به سن پرواری که بعد ۵۵ الی ۶۰ روز می توانید از گوشت آنها استفاده یا بفروشید .
– پرورش اردک های مولد که ۵ الی ۶ ماه بعد از تغذیه و نگهداری به سن تولید مثل و تخم گذاری می رسند .

اموزش تخصصی و جامع جوجه کشی

به دو روش جوجه کشی انجام می گیرد :

1)جوجه کشی طبیعی 2) دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی طبیعی :

این روش بیشتر در روستاها و مزارع پرورش کوچک انجام می شود از این روش برای پرورش بوقلمون، اردک و یا مرغ کرچ  و پرندگانی از این قبیل برای جوجه کشی استفاده می شود .بسته به چثه پرنده 10 تا 15 تخم در زیر هر پرنده قرار می گیرد.

البته اردکها اضولا مادرانی خوب برای جوجه در آوری نیستند و گاهی ممکن است از روی تخم بلند شوند وحاضر به خوابیدن روی تخم نباشند .برای همین بهتر است از مرغ کرچ استفاده کرد.

دستگاه جوجه کشی :

این شیوه بیشتر در مزارع بزرگ انجام می شود .اگرچه در ایران مزارعه هایی به بزرگی آنچه که در برخی کشورها هست وجود ندارد اما کسانی هستند هستند کسانی که به تولید جوجه اردک با ماشین جوجه کشی بپردازند.

آیا پرورش اردک کسب و کاری پرسود است؟

سودپرورش مرغ تخمگذاربومی و سود پرورش اردک به گونه ای است که افراد زیادی به دنبال شروع این کسب و کارها هستند. با ۳ روش زیر می توانید شروع به فروش و کسب درآمد کنید و به صورت خلاصه به همان طریقی که خود شما در روز اول کار اردک و یا تخم را تهیه کردید همان کار را در پایان می توانید انجام دهید :

-فروش اردک ۲۰ روزه که شالی کاران برنج همیشه متقاضی این نوع محصول شما هستند برای پس از جمع آوری شالی خود اردک ها را در زمین قرار می دهند که هم با نوک زدن به زمین برای غذا به شخم زمین کمک کنند و هم مدفوع انها منبع خوبی برای کود زمین می شود .

-فروش اردک گوشتی که پس از ۵۵ الی ۶۰ روز به اوج کیفیت خود می رسند و می توانید با فروش گوشت به فروشگاه و بازار درآمد خوبی به دست آورید .

-فروس اردک های مولد که پس از ۵ الی ۶ ماه به سن خوب تخم گذاری و تولید مثل می رسند .

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید

 

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

 

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش اردک می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

300 متر
نوع فضا

نوع فضا:

فضای بسته
طول دوره

طول دوره :

70 روز
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

500 - 700
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

27 میلیون
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

180 میلیون
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

210 میلیون
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

35 میلیون

902

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد