آموزش پرورش عقرب

آموزش جامع و تخصصی پرورش عقرب

پرورش عقرب ها امروزه بسیار مهم می باشد، زیرا عقرب حشره‌ای کوچک و در ظاهر بسیار خطرناک است اما عقرب ها که ساکنین صحرا‌های خشک و کوهستان‌ها هستند. غیر از این ظاهر خطرناک، فواید بسیاری هم برای طبیعت و هم برای ما انسان ها دارند و بر همین اساس در چند سال اخیر زهر عقرب به یکی از پردرآمد‌ترین تجارت دنیا تبدیل شده است.

زهر عقرب با وجود اینکه کشنده است، اما در ساخت دارو‌های ضدسرطانی و درمان سرطان، ساخت آنتی بیوتیک و درمان درد‌های مفصلی، ایدز و MS و ساخت دارو‌ها کاربرد دارد و همچنین محققان در مورد استفاده سم عقرب در بحث آفت کشی مزارع کشاورزی به نتایج خوبی رسیده اند.

زهر عقرب گران بها ترین مایع دنیاست و هر یک گرم آن برابر با ۸۰ میلیون تومان است. بر همین اساس این روز‌ها ما شاهد گسترش تجارت زهر عقرب هستیم، چرا که بسیار سودآور است. در ایران ۶۰ گونه عقرب وجود دارد و زهر ۴ نوع آن‌ها بسیار ارزشمند است.

پرورش عقرب

آیا واقعا پرورش عقرب سود آور است؟

لازم است بدانید سود پرورش میگو در خانه با سود پرورش عقرب متفاوت است؛ در اینجا به درآمد پرورش عقرب اشاره خواهیم کرد:

 1. در حال حاضر تجارت عقرب بسیار نوپا است و هنوز اشباع نشده است.
 2.  کژدم یا همان عقرب موجود بسیار مقاومی است و تلفات کمی دارد.
 3. زهر عقرب گران قیمت ترین مایع دنیاست.
 4. کار عقرب ظرفیت بسیار زیادی دارد و غیره.
 5. پرورش عقرب هزینه زیادی ندارد و فقط کمی صبر می خواهد.
 6. سم عقرب نیاز به رسیدگی دائم ندارد (تنها روزی ۲ ساعت)
 7. قیمت خرید سم عقرب هر گرم خشک ۶۵ تا ۹۰ میلیون.
 8. خرید و فروش سم عقرب در این بازار نقدی انجام می گردد.
 9. پرورش عقرب و سم عقرب نیاز به مکان بزرگی ندارد و در یک فضای کوچک می شود که می توان، عقرب پرورش داد.

عقرب‌ها زنده‌زا بوده و اغلب از نیمه تابستان تا نیمه پاییز می‌ زایند و تعداد نوزاد عقرب ها بسته به نوع کژدم از ۶ تا ۹۰ عدد متغیر است. در برخی از انواع عقرب‌ها، نوزادان از سر خارج می‌شوند و در برخی دیگر نوزادان از دم نوزادان، پس از تولد خود را به سطح پشتی بدن مادر می‌ رسانند و دست کم تا زمان نخستین پوست‌ اندازی نوزادان بر پشت کژدم مادر جابجا می‌شوند.

در این هنگام اغلب، به علت گرسنگی و نبود غذا عقرب مادر از چند نوزاد خود به عنوان غذا استفاده می‌کند. مدت باروری بسته به نوع عقرب متفاوت و معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه است. زمان خروج نوزادها نیز براساس نوع رشد جنین از یک ساعت تا ده روز گزارش شده است.

ایران تنها کشور تولید کننده آنتی سرم عقرب گزیدگی خاورمیانه است. البته یک سایت تحقیقاتی در کشور عربستان در این زمینه فعالیت می کند. آنتی سرم عقرب گزیدگی که در ایران تولید می شود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. آنتی سرم ایران گرانترین آنتی سرم عقرب گزیدگی است.

بررسی شرایط مناسب پرورش عقرب:

عقرب ها در چه دمایی رشد می کنند؟

 

دمای مناسب برای پرورش عقرب، حدودا بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است. همچنین لازم است برخی مواقع این دما برای پرورش عقرب تا ۳۷ درجه سانتیگراد نیز بالا رود. به طور کلی دمای متغیر محیط برای تنظیم دمای بدن عقربها لازم است، از این رو داشتن یک سیستم گرمایشی در محل نگهداری ضروری است.

عقرب ها درچه محیطی و با چه میزان نوری رشد می کنند؟

 

عقرب ها محیط تاریک را می پسندند بنابراین نوردهی چندانی مورد نیاز نیست. همچنین بهتر است در محیط نگهداری عقرب ها، به صورت متناوب از یک دوره روشنایی و تاریکی استفاده کنید به طوری که زمان تاریکی آن اندکی از زمان روشنایی بیشتر باشد.

غذای مناسب عقرب پرورشی چیست؟

برای تغذیه عقرب پرورشی می توانید از کرم خاکی یا جیرجیرک و … استفاده کنید. عقرب ها از گونه های مختلفی از حشرات، عنکبوت ها، عقرب های دیگر و مارمولک تغذیه یا از پستانداران کوچک مثل موش تغذیه می کنند. همچنین باید آب برای نوشیدن داشته باشند.

چون بحث پرورش عقرب و بهره برداری از عقرب هست، لازم است که مواد تقویتی مربوطه تهیه و به همراه کرم و جیرجیرک به عقرب ها داده بشود. هفته ای چندبار برای خوراک عقرب پرورشی زمان لازم است و آب خوردن هم می بایست برای عقرب ها هر روز گذاشته شود.

 بهترین محل پرورش عقرب کجاست؟

 

محل پرورش عقرب باید سر پوشیده باشد. کف محل نگهداری عقرب را شن بریزید، همچنین محل نگهداری عقرب باید دارای تهویه های مناسبی باشد و از مواردی مثل کنده درخت و ظرف آب کم عمق نیز در محل نگهداری عقرب استفاده شود. نوردهی خیلی زیادی برای عقرب ها نیاز نیست. اما توجه داشته باشید که عقرب از کوچک ترین سوراخ ممکن است به بیرون راه پیدا کند. بنابراین وجود توری های ریز در مسیر تهویه زندگی عقرب و راه عقرب بسیار ضروری است.

بعد از خرید یا صید عقرب، همه را با خار و خاشاک و خاک و هر موادی که به آنها چسبیده در یک تشت خشک با عمق بیست سانت می ریزیم. سپس هر گونه عقرب را به صورت جداگانه، داخل تشت های کوچک تر با همان عمق البته بدون خاک و خار و خاشاک قرار دهید.

عقرب ها را به عنوان مثال سی عدد سی عدد در یک پارچ دهان گشاد شیشه ای ریخته و همان عقرب ها با آب ولرم دمای بین ۲۱ تا ۲۸ درجه و در اتاق عقرب ها را گذاشته و اتاق عقرب ها دارای دمای بیست تا بیست و پنج درجه و به دور از باد کولر و باد مستقیم می گذاریم.

حتما آب مورد استفاده برای عقرب ها تصفیه شده باشد عقرب های درون پارچ را هفت هشت بار با پنس داخل این پارچ هم می زنیم تا الودگی و خاک از بدن عقرب ها جدا شده و بعد عقربها را در الک ریخته و با آب پارچ به روی عقرب ها یکباره می ریزیم و عقرب ها را در داخل الک و در زیر الک یک سطل گذاشته تا آب خارج شده ازعقرب ها از الک داخل این سطل بریزد.

مجموعه راشا افق ارائه دهنده بهترین دوره های آموزشی پرورش شیلات و آبزیان: آموزش پرورش قورباغه، آموزش پرورش حلزون، آموزش پرورش جلبک، آموزش پرورش عقرب و … می باشد.

محل نگهداری عقرب ها

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

 • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
 • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید

 

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

9- امکان دریافت گواهینامه بین المللی وجود دارد ؟

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

توجیه اقتصادی

حداقل فضا

حداقل فضا:

50 متر
نوع فضا

نوع فضا:

بسته
طول دوره

طول دوره :

6 الی 8 ماه
حداقل تعداد

حداقل تعداد:

1000
حداقل ثابت

حداقل ثابت:

50
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش:

20
حداقل درآمد

حداقل درآمد:

از ماه سوم 10 / در ادامه ماهانه 50
حداقل سود خالص

حداقل سود خالص:

ماهانه 30

:

586

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد