آموزش طرحواره درمانی

آموزش طرحواره درمانی در چه مواردی کاربرد دارد؟ 

طرحواره درمانی یک روش درمانی در روانشناسی است که به درمان بیمارانی که دارای اختلالات شخصیتی و مزمن هستند تجویز می‌گردد. این روش زمانی توصیه میشود که بیمار مدنظر بوسیله روش‌های درمانی کلاسیک درمان نشده یا پس از گذشت زمان بحالت اولیه خود بازمی‌گردد. نکته مهم در این زمینه این است که داشتنن دانش شخصیت شناسی برای افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند بسیار راه گشا می‌باشد. این روش به طور ویژه برای درمان اختلال شخصیت، مفید است. طرحواره درمانی یک روش یکپارچه نگر است که از روش‌ها و نظریه‌های کلاسیک و جدید استفاده می‌کند. که دارای الگوی رفتار درمانی، روان تحلیلی و نظریه دلبستگی است.

 

تست طرحواره درمانی چگونه است؟

تست طرحواره درمانی مجموعه سوالاتی است که فرد با جواب دادن به آن می‌تواند الگوی ذهنی یا عینکی که با آن دنیا را می‌بیند بشناسد و به این وسیله درک بهتری ازخود داشته باشد که شناخته‌ترین سوالات در این زمینه تست یانگ می‌باشد. که روش آن استفاده از تصویر سازی ذهنی و گفتگو با صندلی خالی و استفاده از روش‌های دیگر می‌باشد.

آموزش طرحواره درمانی

معرفی انواع طرحواره‌ها در طرحواره درمانی

انواع طرحواره‌ها در دوران کودکی رشد می‌کنند و نسبت به تغییر مقاوم هستند. طرحواره های مدیریت نشده؛ باعث ایجاد الگوهای منفی از طریق تعاملات ناسالم می‌شوند. هنگامی که الگوی رفتاری و ذهنی را پرورش می‌دهید؛ این الگو یا طرحواره در تلاش برای پیشگیری از تنش هیجانی به طور ناخودگاه روی افکار و اقدامات شما اثرگذار است.

انواع طرحواره درمانی

اغلب مردم بیش از یک طرحواره یا الگو می‌سازند. کارشناسان این حوزه، 18 طرحواره مختلف را شناسایی کرده‌اند؛ که در قالب پنج طبقه زیر جای می‌گیرند. که شامل موارد زیر می‌باشد.

طرحواره حوزه بریدگی  و طرد

رهاشدگی و بی ثباتی
بی اعتمادی و بدرفتاری
محرومیت هیجانی
نقص و شرم
انزوای اجتماعی

————————————————————

طرحواره های حوزه خودگردانی مختل شده

احساس وابستگی کردن و بی کفایتی
آسیب پذیری به ضرر و بیماری
خود تحول نیافته بودن یا گرفتار
احساس شکست کردن

——————————

طرحواره های حوزه خویشتن داری و خود انضباطی ناکافی

احساس استحقاق و بزرگ منشی
خویشتن داری و خودانضباطی ناکافی
انواع طرحواره حوزه دیگر جهت مندی
اطاعت
ایثار
پذیرش جویی و جلب توجه

————————————

طرحواره های حوزه خودانگیختگی ناکافی

منفی گرایی و بدبینی
بازداری هیجانی
معیارهای سرسختانه، عیب جویی افراطی
تنبیه

طرحواره درمانی

آموزش جامع طرحواره درمانی توسط متخصصصان حرفه ای

 

دوره آموزشی طرحواره درمانی راشا افق یکی رشته‌های توسعه فردی و بازاریابی است که بصورت حضوری و آنلاین برای افراد علاقمند به این حوزه در این مجموعه آموزشی قابل دسترس است. این دوره، درمان امید بخشی برای مسائل مختلف سلامت روان از جمله اختلال‌های خوردن و افسردگی است. از آنجای که این رشته سابقه کمی در دنیای روانشناسی دارد و در این مدت کوتاه توانسته دستاوردهای خوبی داشته باشد. اما توصیه شده این درمان به موزات درمان‌های کلاسیک در بلند مدت تداوم داشته باشد.

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

ام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش طرحواره درمانی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 - 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

ندارد

766

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد