آموزش پرورش روتیفر

 آموزش جامع پرورش روتیفر با بهترین روش

 

روتیفر از ریزترین ماهیان است که از غذای آبزیان به حساب می آید. از این رو کشت روتیفر طرفداران زیادی دارد.

طول روتیفر ممکن است به 0.1 تا 1 میلیمتر برسد. نرها خیلی ریزتر از ماده ها هستند، اندازه آنها در حد معمولا ۲۵ عدد از آنها می توانند در یک قطره آب زندگی کنند. اگر شرایط زیستی آنها خوب باشد، از طریق بکرزایی تولید مثل می کنند.

در این روش تولیدمثلی، تنها ماده های بکرزا وجود دارند که بدون نیاز به روتیفرهای نر، شمی توانند تولید مثل کرده و تنها روتیفرهای ماده بکرزا تولید نمایند. اگر شرایط نامساعد گردد، از طریق جنسی تولیدمثل می نمایند.

تولید مثل و پرورش روتیفر

این آبزیان که در غذاها و آب های شیرین یافت می شوند نقش مهمی در تغذیه نوزاد ماهی ها با این دیگر دارند. از طریق پرورش روتیفر میتوان از آن برای تغذیه نوزاد ماهیها پس از فیتوپلانکتون استفاده نمود.

بدن آنها از سر، تنه و پا درست شده است. در قسمت سرتاجی دارند که دور تا دور آن را به جاهایی که حرکت مجموع آنها حالتی چرخ مانند دارد احاطه میکند.

در بازارهای جهانی پرورش روتیفر ، امکان خرید تخم های آن که از طریق تولید مثل جنسی حاصل می‌شود وجود دارد. ولی هنوز در ایران کیست با تخم آن در بازار ارائه نگردیده است. بهر حال در صورت تامین کیست و یا روتیفر زنده امکان کشت و پرورش روتیفر به روشی که داده می شود وجود دارد. عمر روتیفر کوتاه و با توجه به درجه حرارت آب از ۷ تا ۱۵ روز می باشد. عمر نرها خیلی کوتاه تر و دو تا سه روز است. درآمد پرورش دافنی و سود پرورش روتیفر به گونه ای است که آن را به یک کسب و کار پر سود در ایران تبدیل کرده است.

برای پرورش و نگهداری از روتیفر به چه لوازم و موادی نیاز داریم؟

ظرف ۵۰ لیتری ضدعفونی شده شیشه ای یا غیر شیشه ای ۱ عدد یا بیشتر

آب بدون کلر ۴۰ لیتر برای هر آکواریوم پرورش روتیفر

نمک دریا هزار و ۵۰ گرم برای هر آکواریوم. کسانی که در سواحل خلیج فارس و دریای عمان زندگی می‌کنند می‌توانند از ۷۵ درصد آب دریای تمیز فیلتر شده ۲۵ درصد آب شیرین استفاده نمایند. آب را می توان با ماسه خیلی ریز فیلتر نمود. اگر از آب تمیز و فیلتر شده دریای خزر استفاده میشود بایستی به هر لیتر آن ۱۵ گرم نمک دریا اضافه نمود.

تجهیزات پرورش روتیفر

مخمر هیدرولیز خوب ۱۰۰ گرم

فیتوپلانکتون کلرلا تا ۵۰ میلیون به ازاء هر لیتر آب و تراس نیست ۱۰۰ میلیون عدد به ازای هر لیتر آب. در صورت عدم امکان شمارش فیتوپلانکتونها وقتی رنگ آب مخزن ۵۰ لیتری کمی سبز رنگ شود کافی است.

بذر روتیفر بصورت تخم یا زنده بیست هزار عدد به ازای هر لیتر آب (تعداد کمی کمتر یا بیشتر مشکلی به وجود نمی آورد).

نحوه ی صحیح کشت و پرورش روتیفر به صوت گام به گام

آب را در مخزن یا ظرف کشت ریخته سپس فیتوپلانکتونها و پس از آن بذر به آب اضافه می‌شود. این کار ترجیحا در محیط بیرون در فصل گرم انجام می شود. برای پرورش روتیفر حرارت آب بایستی بین ۲۸ تا ۳۵ درجه سانتیگراد باشد روز چهارم بایستی به ازای ۴۰ لیتر آب، 1 گرم مخمر به آب اضافه کرد. به گونه ای که بصورت یکنواخت در آب پخش شود.

هرگز نباید بیش از میزان توصیه شده، در آب ریخته شود؛ چون باعث تخریب آب و مرگ و میر روتیفرها می شود. بهتر است اولین بار تنها نصف میزان داده شده به آب اضافه شود؛ پس از حصول اطمینان از کمیت مخمر بعدا می توان در هر بار غذادهی تا یک گرم از آن اضافه نمود.

آموزش پرورش روتیفر| پروزش غذای زنده آبزیان

یک هفته بعد از پرورش روتیفر ها، وقتی تراکم روتیفرها به 100 تا ۲۰۰ عدد در سانتی متر مکعب رسید میتوان برداشت را شروع کرد. برداشت می تواند به طور کامل بوده و یا تنها ۷۵ درصد از آن باشد. اگر ۷۵ درصد برداشت صورت گیرد. بایستی بلافاصله به همان نسبت آب نمک و فیتوپلانکتون اضافه شود.

برای پرورش روتیفر ، درجه حرارت آب جدید بایستی کاملا مطابق آب مخزن باشد ۴ روز بعد بایستی به همان میزان یک گرم مخمر هیدرولیز و آب اضافه گردد برداشت بعدی می تواند یک هفته پس از برداشت قبلی صورت گیرد.

راشا افق ارائه دهنده بهترین دوره های پرورش شیلات و آبزیان مانند: طرح توجیهی پرورش ماهی در قفس، پرورش ماهی خاویاری،پرورش میگو،پرورش کرم ابریشم،پرورش قورباغه  و … می باشد.

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

 

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

ندارد

561

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد