آموزش شخصیت شناسی MBTI

آموزش بهترین تکنیک های شخصیت شناسی MBTI 

 

MBTI مخفف کلمه Myers Briggs Type Indicator که به مفهوم تیپ شناسی شخصیت است که برای اولین بار توسط پرفسور کارل گوستاو یونگ مطرح شد. مجموعه مقالاتی که دارای ۳ ترجیح اساسی بود و افراد به ۹ تیپ شخصیتی تقسیم می‌شدند. بعد از فوت یونگ، این مجموعه نوشته‌ها به دست یک مادر و دختر به نام مایرز و بریگز رسید. آن‌ها مطالب یونگ را بر روی خود، دوستان و همسایه‌ها امتحان کردند و دیدند که بسیار درست است. یونگ هیچوقت برای این مفهوم پرسشی طراحی نکرده بود، اما مایرز و بریگز به کمک متخصصین این پرسش‌ها را تهیه کردن و اسم خودشان را روی این تست گذاشتند. شما با جواب دادن به این پرسش‌ها به تیپ شخصیتی خود آگاه می‌شوید و می‌توانید به درستی مسیر زندگی خود را انتخاب کنید.

آموزش شخصیت شناسی MBTI شامل چه مواردی می شود؟

برای آموزش شخصیت شناسی MBTI از تقسیم بندی افراد در این روش شروع می‌کنیم. که افراد را در زمینه‌های زیر به چهار دسته تقسیم می‌کند که شامل:

 • دریافت انرژی
 • دریافت اطلاعات
 • تصمیم‌گیر 
 • سبک زندگی

که هریک از موارد بالا دارای چهار قسمت دیگر است که شامل

 • برونگرا یا درونگرا
 • حسی یا شهودی
 • فکری یا احساسی
 • ساختارگرا یا منعطف

mbti

که افراد براین اساس افراد به این 16 دسته تقسیم می‌شوند که شما با جواب به این سولات در یکی از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرید. برای درک بهتر مطالب ارائه شده در رابطه با موارد ذکر شده، بعنوان مثال، درونگراها بیشتر از خودشان انرژی می گیرند خیلی دوست ندارند کانون توجه باشند خصوصی عمل می کنند و اطلاعات شخصی شان را خیلی بروز نمی‌دهند. آدم هایی هستند که اول فکر می‌کنند بعد جواب می‌دهند و متمرکز عمل می‌کنند و عمق نگر هستند. معمولا” یک یا دو دوست دارند اما با آنها دوستی های عمیق و صمیمی دارند. برونگراها انرژی شان را از بیرون و جمع دریافت می کنند و احساس خوشایندی از تنهایی ندارند. دوست دارند کانون توجه باشند و مسائل شخصی شان را خیلی راحت بیان می کنند. بیشتر از اینکه گوش کنند حرف می‌زنند و به سرعت جواب سوالات را می‌دهند. برونگراها بیشتر به پهنا و سطح توجه می کنند و بخاطر همین دوست های زیادی دارند.

 کاربردهای فوق العاده شخصیت ‌شناسی MBTI

کاربر شخصیت شناسی به روش MBTI به شما در زمینه شناخت از خود و توانایی های‌تان بسیار کمک می‌کند. همچنین به شما در پیدا کردن یک فرد مناسب برای فعالیت در مجموعه کاریتان بسیار راه گشاست. و مواردی دیگر مثل مدیریت بهتر زندگی، هدایت تحصیلی و انتخاب رشته، انتخاب شغل، نوع انتخاب در روابط، همدلی و درک دیگران عزت نفس و صلح درونی از کاربردهای آن است.

mbti

آموزش شخصیت شناسی MBTI توسط متخصصان حرفه ای 

 

آموزش شخصیت شناسی MBTI در موسسه راشا افق که یکی از زیر مجموعه‌های توسعه فردی و بازار یابی است آماده پذیرایی از شما در این دوره می‌باشد شما با شرکت در این دوره توسط اساتید با تجربه آموزش می‌بیند. این دوره برای مدیران و افرادی که علاقمند هستن در قسمت گزینش یا استخدام یک مجموعه به فعالیت بپردازن بسیار مناسب است.

mbti

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

 • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

5- قبلا دوره ای با همین موضوع شرکت داشته ام آیا این دوره برای من مفید است ؟

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

 

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 - 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

ندارد

494

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد