MBA گرایش مدیریت روانشناسی

 MBA گرایش مدیریت روانشناسی چه تاثیری بر توسعه کسب و کارها دارد؟

 

به طور کلی، رشته روانشناسی مدیریت به جنبه ها و مسائل روانشناسی موجود در مدیریت می پردازد. این رشته به مدیران می آموزد که چگونه با استفاده از تکنیک ها و شیوه هایی که حاصل یافته های علمی در حوزه مدیریت هستند، بر کارکنان تاثیر گذاشته و به اهداف شان دست یابند. علاوه بر این، روانشناسی مدیریت ، حوزه تحقیقاتی و علمی است که رفتار و فرایند رهبری را از دیدگاه روانشناسی و بر اساس چهارچوب های آن، مورد بررسی قرار می دهد. این حوزه به مدیران کمک می کند تا برای حل مشکلات، از دانش روانشناسی و نظریه های آن استفاده کرده و مسائل را تجزیه و تحلیل کنند.

MBA گرایش مدیریت روانشناسی

 وجود رشته روانشناسی مدیریت و استفاده مدیران از چنین رشته ای موجب شده تا مدیران برای اداره امور سازمانی توانایی بیشتری پیدا کرده و همین امر، آن را به شاخه ای کاربردی از دانش روانشناسی تبدیل کرده است. در ایران، رشته روانشناسی مدیریت جز زیر گروه روانشناسی سازمانی و صنعتی طبقه بندی شده است؛ اما زمانی که هدف یک مدیر دستیابی به اهداف اجتماعی باشد تا سازمانی، این رشته زیر گروه روانشناسی اجتماعی محسوب می شود

 

هر آن چیزی که درباره MBA گرایش مدیریت روانشناسی باید بدانید

برای آشنایی با دوره مدیریت روانشناسی، به مقدمه‌ای از تاریخچه آن اشاره می‌کنیم که در آن، یونانی های باستان به مطالعه رفتار و ذهن انسان پرداختند و البته شواهدی هم وجود دارد که نشان میدهد، مصری ها نیز به این حوزه علاقمند بودند. قبل ازاینکه روانشناسی به عنوان یک علم مستقل در آمریکا و آلمان مورد بررسی قرار بگیرد، تا سال 1257 بخشی از علم فلسفه محسوب می شد. بعد از آن، “وونت “در سال  1257شمسی، آزمایشگاهی را برای انجام تحقیقات روانشناسی تاسیس و در سال 1260 شمسی اولین مجله پژوهش روانشناسی را منتشر کرد.

آموزش MBA گرایش مدیریت روانشناسی

علاوه بر این، “ویلیام جیمز” در سال 1269 شمسی، کتابی با عنوان اصول روانشناسی به چاپ رساند. سپس، انواع انجمن های روانشناسی تشکیل شده و آزمون های هوش متفاوتی طراحی شدند. سر فصل هایی که در این مقاله شرح می دهیم شامل کاربرد روانشناسی در مدیریت، اهمیت روانشناسی در مدیریت، رشته روانشناسی مدیریت چیست، بازار کار روانشناسی مدیریت، مدرک روانشناسی مدیریت و دوره های آموزش روانشناسی مدیریت هستند.

 

علت اهمیت آموزش دوره MBA گرایش مدیریت روانشناسی در دنیا چیست؟

اهمیت یادگیری روانشناسی در مدیریت به این دلیل است که انسان موجودی است اجتماعی و همین ارتباط ها موجب شده زندگی اش مفهوم و معنا پیدا کند. با توجه به تاثیر مطالعات مدیریتی در شکل گیری و دوام سازمان ها ، می توان اینطور نتیجه گرفت که انسان برای ادامه زندگی اجتماعی و بهتر زیستن به دانش مدیریت وابسته است. از طرف دیگر، مشکلات مدیریتی موجود در سیستم ها نه تنها موجب اختلال در کارکرد سازمان می شود بلکه زمینه عدم کارآیی و بی نتیجه ماندن تلاش های فردی و گروهی را فراهم می کند.

مفهوم MBA گرایش مدیریت روانشناسی

هدف هر مدیر این است که کارکنان را با استفاده از شناخت علایق درونی به سوی تامین اهداف شخصی و اهداف کسب وکار هدایت کند. حال، مبحث اهمیت روانشناسی در مدیریت از این جهت مورد توجه مدیران قرار گرفته است که آنها می توانند با استفاده از نظریه های روانشناسی و برقراری ارتباط انسانی در سازمان، مفاهیمی مانند انگیزه و تشویق و رفتار سازمانی را بررسی کرده و نقش آنها را در دستیابی به اهداف سازمانی تعیین کنند .

 

کاربردهای فوق العاده MBA گرایش مدیریت روانشناسی

 

امروزه کاربرد روانشناسی MBA در مدیریت از اهمیت بالای برخوردار است. روانشناسی علم رفتار است که در آن احساس ها و میزان درک و نحوه اندیشیدن افراد از طریق مطالعه رویدادهای آشکار مورد بررسی و قضاوت قرار می گیرد. در قرن جدید، فعالیت و حضور علم روانشناسی در مدیریت چشمگیر بوده و روابط انسانی به عنوان یکی از ارکان مهم مدیریت در نظر گرفته شده است. کاربرد روانشناسی در مدیریت در حوزه هایی مانند روانشناسی سازمانی، مدیران موفق، ایجاد انگیزه برای کار موثر، نقش محیط و شرایط کار در سلامت کارمندان، تفاوت های فردی و گروهی، تشویق و تنبیه در محیط کار، اصول و روش ارتباط موفق، شناسایی و کشف استعدادهای کارکنان و رهبری و هدایت آنها مشهود و مشخص تر است.

دروس MBA گرایش مدیریت روانشناسی

علاوه بر این، هنگامی که مدیران از این کاربرد ها آگاه شوند، شیو ه های مدیریتی قبلی را تغییر داده و با شور و انگیزش بیشتری به کارآفرینی و تشویق و ایجاد تحول در سازمان می پردازند و در نهایت به افزایش بهره وری کمک می کنند. همچنین، مدیران می توانند با توجه به شرایط و ویژگی های کارکنان، سبک های مدیریتی متفاوتی را انتخاب کرده و اقدامات مناسبی جهت پیشبرد اهداف کسب و کار انجام دهند.

 

MBA گرایش مدیریت روانشناسی چه ارتباطی با سایر علوم دارد؟

 

ارتباط مدیریت روانشناسی MBA با سایر علوم یکی از حوزه های جدید روانشناسی بوده و ارتباط نزدیکی با دیگر حوزه های روانشناسی مانند روانشناسی صنعتی، روانشناسی سازمانی، روانشناسی کار و روانشناسی اجتماعی دارد. علاوه بر این ، ارتباط روانشناسی مدیریت با سایر علوم مانند علوم سیاسی، جامعه شناسی، مدیریت و علوم اجتماعی محسوس تر است. در اینجا به صورت مختصر در مورد انواع روانشناسی های مرتبط با روانشناسی مدیریت توضیح می دهیم: روانشناسی صنعتی: به مطالعه رابطه میان انسان و دنیای کار می پردازد. روانشناس های صنعتی می توانند در زمینه هایی مانند بهبود شرایط کار، افزیش انگیزه و کار، خشنودی شغلی و تعهد سازمانی ، افزایش ایمنی و کاهش سوانح، مشاوره شغلی، کاهش فشار روانی شغلی، آموزش و برنامه ریزی نیروی انسانی و ارزشیابی عملکرد شغلی موثر عمل کنند.

وظایف MBA گرایش مدیریت روانشناسی

روانشناسی سازمانی: اغلب روانشناسی صنعتی نیز نامیده می شود و برای شرکت ها کاربرد دارد. این روانشناسی، گزینش افراد مناسب برای انواع منصب ها و یا طراحی ساختارهای جدید برای سازمان را تسهیل می کند. روانشناسی کار رفتارها و فرایند های ذهنی کارکنان که در رابطه با کار دارند را بررسی می کند. هدف اصلی این روانشناسی، مطالعه و تحقیق در مورد اصول کاری است که در رابطه بین انسان و انجام کارش تاثیر می گذارد. روانشناسی اجتماعی مشکلات و مسائل مرتبط با روانشناسی و جامعه را مطالعه کرده و میزان تاثیر رفتار فرد بر گروه یا میزان تاثیری که گروه بر فرد گذاشته را بررسی می‌کند.

 

دریافت مدرک معتبر MBA گرایش مدیریت روانشناسی از مجموعه راشا افق
 

دوره های آموزشی روانشناسی مدیریت، با توجه به اینکه چه مقوله و مبحثی از روانشناسی و مدیریت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد ( مدیران موفق، ایجاد انگیزه برای کار موثر، نقش محیط و شرایط کار در سلامت کارمندان ، تفاوت های فردی و گروهی،…..) متفاوت خواهد بود. با توجه به اهمیت و حساسیت روانشناسی مدیریت و کاربرد آن در پیشرفت و ترقی سازمان ها، دوره آموزشی با عنوان MBA موسسه راشا افق به علاقمندان، کارکنان و شاغلین و مدیران کمک می کند تا در جهت بهبود شرایط کاری از آنها بهره گرفته و با دریافت مدرک روانشناسی مدیریت، در جایگاه شغلی مناسبی قرار بگیرند.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

دوره موجود نیست
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

دوره موجود نیست
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دوره موجود نیست
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دوره موجود نیست
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دوره موجود نیست
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دوره موجود نیست

486

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد