آموزش ماساژ درمانی

علت محبوبیت ماساژ درمانی در بین افراد چیست؟

امام رضا علیه السلام می فرمایند ؛
اگر چیزی موجب افزایش نیرو و نشاط بدن باشد ،ماساژ دادن بدن و لباس نرم، همچنین بوی خوش و استحمام است و اگر مرده ای در اثر ماساژ دادن زنده شود، من انکار نمیکنم .
دانشنامه احادیث پزشکی ج۱ صفحه ۹۹

از زمانهای دور، ماساژ در بسیاری از فرهنگ های شرقی و غربی، یکی از اولین ابزارهایی بوده است که مردم برای از بین بردن درد از آن استفاده می کرده اند. امروزه ماساژ به یک تکنیک تخصصی برای رفع درد های عضلانی در فیزیوتراپی تبدیل شده است.

ماساژ درمانی تکنیکی تخصصی است که در آن فیزیوتراپیست با لمس بدن بیمار بافت های عضلانی نرم را آزاد و درمان می کند. ماساژتراپیست با ماساژ بیمار فشار و تنش عضلات او را کم کرده و باعث افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده می شود. ماده اندورفین در بدن نقش یک نوع مسکن دارد. فرایند ماساژ باعث آزاد شدن ماده اندورفین در بدن می شود

کلمه ماساژ از کلمه ی یونانی گرفته شده است ولی به طورکلی ماساژ دادن عبارت است از سلسله حرکات و مهارتهای دست که به طور منظم بر روی بافت های بدن جهت تاثیر بر سیستم عصبی ، عضلانی ، پوست ، مفاصل وگردش خون به کار میرود .
ماساژ بدن قدیمی ترین شکل درمان جسمی است که به شکل حرکات مالشی و ضربه ای باعث باز شدن کانال های انرژی جسم شما می شود .

 ماساژ درمانی چه فوایدی دارد؟

برطرف کردن کوفتگی های بدن توسط ماساژ، از گذشته‌های دور در بسیاری از نقاط جهان انجام می‌شده و می شود. اثرات ماساژ در رفع خستگی و احساس آرامش ،بر هیچ فردی پوشیده نیست. ولی فواید ماساژ تنها به این مورد محدود نمی‌شود و برای سلامت شما نیز مفید است.

از دیگر فواید مهم ماساژ تنظیم حرارت پایه بدن و کمک به دفع مواد زائد از بدن است ،همچنین ماساژ منجر به تسریع گردش خون در بدن می شود .
بر اثر گردش خون خوبی که در محل ماساژ جاری می‌شود گرفتگی باز شده و درد کاهش پیدا می‌کند و بدن گرم می شود .

تجربه نشان داده است که ماساژ یک درمان مؤثر برای کاهش استرس، درد و تنش عضلانی است. همچنین ماساژ برای افزایش گردش خون در بدن و بهبود استایل بدن مفید است. ماساژ می تواند درمانی برای بیماری های زیر باشد:

– اضطراب
– اختلالات گوارشی
– فیبرو میالژیا
– سردرد
بی خوابی مربوط به استرس
– سندروم درد مزمن
– بافت های نرم یا آسیب های نرم
– صدمات ورزشی

آموزش جامع انواع ماساژ توسط متخصصان حرفه ای

ماساژ ها انواع مختلفی دارند و به دو دسته ماساژ های درمانی و ریلکسی تقسیم می‌شوند، همچنین ماساژ ها به دو دسته ماساژ های روغنی و ماساژ های غیر روغنی نیز می توان تقسیم کرد برخی از ماساژ ها به شکل فشاری هستند .

برای شروع ، نیازمند شناخت اصول کامل از ماساژ و کاربردهای آن است. دوره های راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد .

آموزش ماساژ درمانی

ماساژ درمانی از نظر شدت، سرعت، مدت، نحوه اجرا به چند دسته تقسیم می شود؟

صلب،نرم ،معتدل ،کثیر، خشن تقسیم می‌شوند .
ماساژدرمانی از شایع ترین شکل های درمانی در طب مکمل به حساب می‌آید .
ماساژ می‌تواند به صورت عام مربوط به کل بدن یا خاص برای عضو خاصی انجام پذیرد .

ماساژ می‌تواند عضله را گرم یا سرد کند ماساژ می‌تواند رطوبت بخشی یا منجر به خشکی یا گرفتن رطوبت شود، ماساژ می‌تواند منجر به چاقی و یا لاغری عضوی گردد و تنها بستگی به نوع ماساژ شما دارد .

در ماساژ های لمسی و مالشی به دلیل تماس دست ،انرژی زیادی بین ماسور و ماساژ گیرنده تبادل می گردد ،بنابراین هر وقت شدیداً ناراحت و غمگین ،عصبی، بیقرار، مضطرب و یا پر از استرس بودید از ماساژ استفاده کنید، بعد از ماساژ سطح انرژی های شما به حالت تعادل رسیده و با ماسور شما به اشتراک گذاشته می‌شود ،طی این عمل انرژی اصلاح شده به بدن شما برمی گردد و در نتیجه بعد از ماساژ فوق العاده احساس بهتری پیدا خواهید کرد .

 ضرورت یادگیری ماساژ در جامعه چیست؟ 

مشغله های زندگی امروزه و وجود درگیری های جسمی و روحی اهمیت وجود ماساژ بعنوان یکی از نیازهای جامعه در زمینه ی خدمات فردی برای افراد جامعه در کمترین حالت هفته ایی یک مرتبه را کاملاً مشخص می‌کند .

ماساژ از جمله خدماتی محسوب می گردد که امروزه یکی از نیازهای جامعه تلقی شده و فردی که مسلط به ماساژ باشد مراجعه کننده های بسیاری خواهد داشت ،اگر می خواهید ماسور خوبی شوید تنها اهمیت موضوع این است که بتوانید تکنیک‌ها را به درستی یاد بگیرید و انجام دهید و مهم‌تر از آن اینکه سرشار از انرژی مثبت باشید، تکنیک های شما به همراه انرژی خوب شما حال فرد ماساژ گیرنده را کاملا خوب خواهد کرد .

خیلی ها بر این باورند که فرد ماساژ دهنده باید دارای دست های قوی و انگشتانی درشت باشد و معتقدند و بدترین نوع انگشتان در ماساژ انگشتان لاغر و باریک و دست‌های کوچک هستند اما  تجربه نشان داده که در ماساژ مهم‌ترین چیز درست انجام دادن تکنیک و انرژی خوب شماست پس هر فردی با هر جثه ایی می تواند در انجام ماساژ کاملاً موثر عمل کرده و موفق باشد .

اغلب افراد از مزایای ماساژ درمانی نا آگاه هستند و صرفا آن را روشی برای ریلکس کردن بعد از یک روز سخت نگاه می کنند. بسیاری نمی دانند چه زمانی به ماساژ درمانی نیاز دارند. فراموش نکنید که ماساژ درمانی از روشهای موثر در درمان شل شدگی عضلات کف لگن است. اما چگونه می توان فهمید به ماساژ درمانی نیاز داریم.

کاربرد ماساژ درمانی در آسیب های ورزشی 

ورزشکاران بیشتر از افراد عادی در معرض آسیب دیدگی هستند. ورزش، فشارهای عضلانی زیادی به اندام ها وارد می کند به ویژه زمانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنید. ماساژ درمانی اصولی می تواند تضمینی برای عود نکردن آسیب دیدگی های ورزشی باشد. در این افراد انجام تکنیکهای ماساژ درمانی در درمان انواع آسیب دیدگی ها و رهاسازی عضلات و تاندونها موثر است.

تاثیر فوق العاده ماساژ درمانی بر دردهای عضلانی 

دردهای کمر، شانه ها، گردن و دیگر اندام ها پیغام بدن برای استراحت کردن است. گاهی اوقات ما این پیغام ها را نادیده می گیریم تا زمانی که دیگر دیر شده باشد. به عنوان مثال اگر شما روزانه با بلند کردن وسایل سنگین سر و کار دارید کمر شما در خطر است. آوردن ماساژ درمانی در برنامه روتین زندگی، می تواند از آسیب دیدگی های شدید جلوگیری کند. تجربه ثابت کرده است که ماساژ درمانی تاثیر شگفت انگیزی در بهبود دردهای عضلانی مانند کمر دارد.

آیا سردردهای مزمن از طریق ماساژ درمان می شوند؟

سر درد ممکن است به علت آسیب در شانه ها و گردن باشد. درد شانه علت های مختلفی دارد که با ماساژ درمانی می توان بسیاری از آن ها را درمان کرد.

ماساژ چگونه استرس را کاهش می دهد؟

استرس دلیل خوبی برای ماساژ است، زیرا ماساژ هورمون استرس کورتیزول را کاهش و سطح اندورفین را افزایش می دهد. در حقیقت، ماساژ درمانی یکی از شناخته شده ترین ابزارهای تسکین دهنده استرس می باشد.

آیا ماساژ کم خوابی را درمان می کند؟

کمبود خواب عامل دیگری است که برای درمان آن می توان از ماساژ درمانی بهره گرفت. افزایش گردش خون توسط ماساژ باعث می شود بیمارانی که دچار مشکلات خواب هستند راحت تر بخوابند.

درمان شانه یخ زده از طریق ماساژ

شانه یخ زده از دردهایی است که می تواند حرکت شانه ها و دست ها را برای بیمار بسیار سخت و زندگی او را مختل کند. ماساژ درمانی یکی از بهترین روش های بازگردانی دامنه حرکتی یک شانه یخ زده است.

معرفی بهترین روش های انجام ماساژ

ماساژ ها انواع مختلفی دارند که هر نوع از آنها دارای تکنیک خاص ،اسم خاص و شرایط مختص به خود است .
ماساژ مورد آموزش این مجموعه ماساژ درمانی است که از ترکیب تکنیک چند ماساژ تشکیل شده است .ماساژی بسیار موثر برای درد و گرفتگی است این ماساژ به تجربه بسیار موثر بوده و همیشه مثمر ثمر واقع شده است .

این ماساژ از جمله ماساژهای زیر مجموعه تب فراگیر بوده و سینه به سینه چرخیده و تقریبا میشود گفت تجربه اساتید بزرگ در این زمینه بوده است .

در این موسسه در زمینه یادگیری ماساژ روشی جدید برای آموزش ماساژ توسط مربی اتخاذ گردیده است ،آموزش ماساژ نیازمند داشتن شناخت کامل از آناتومی بدن، قرار گیری و موقعیت و شناخت عضله ها و عصب ها و شکل استخوان هاست تمام این عضله ها و عصب ها و استخوان ها دارای نام های متعددی هستند که یادگیری آنها برای برخی از افراد دشوار است به همین دلیل به کرات مشاهده کردیم که افراد زیادی علیرغم داشتن استعداد فراوان در زمینه ماساژ، از یادگیری آن اجتناب کرده اند فقط و فقط واژگان سخت و الفاظ گوناگون، ترس از یاد نگرفتن، آنها را منصرف می کرد .

این مژده را به شما می دهیم که دوره کلاسهای ماساژ بسیار به زبان فصیح و به شکل ساده بیان خواهد شد ،عمده آموزش عملی و با نشان دادن جای درست بر روی بدن انجام می گیرد به شکلی که افراد با داشتن کمترین مقطع تحصیلی به راحتی می توانند در کارگاه های ماساژ شرکت کرده و کاملاً تکنیک ها را یاد بگیرند و دارای شغل و منبع درآمد شوند و کاملاً کار ماساژ را به شکل حرفه‌ای دنبال کنند .

علت محبوبیت ماساژ درمانی در کشورهای اروپایی چیست؟

تسکین درد
کاهش سفتی عضلات
ریلکسیشن عمومی
القای خواب به افراد بی‌خواب
فرو نشاندن تنش
بهبود خاصیت ارتجاعی پوست
تخلیه ادم یا تورم
شل کردن ترشحات ریه‌ها

مزایای ماساژ درمانی

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

 

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش ماساژ درمانی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخورد دیگران

با سلام و خدا قوت
دوره های آموزشی در استان‌ها هم برگزار می شود یا مختص تهران می باشد؟
استان بوشهر هم دوره هایی مثل ماساژ درمان برگزار می شود؟

0

صابری

آبان 23, 1400 در 1:36 ق.ظ

با سلام و خدا قوت دوره های آموزشی در استان‌ها هم برگزار می شود یا مختص تهران می باشد؟ استان بوشهر هم دوره هایی مثل ماساژ درمان برگزار می شود؟

1

فتحی پور راشا افق

آذر 27, 1400 در 1:36 ق.ظ

سلام
فقط تهران برگزار میشود

0

با سلام
این دوره ها در استان بوشهر هم برگزار می شود؟

0

سکینه

آبان 23, 1400 در 1:59 ق.ظ

با سلام این دوره ها در استان بوشهر هم برگزار می شود؟

1

فتحی پور راشا افق

آذر 27, 1400 در 1:59 ق.ظ

خیر فقط حضوری هست و در تهران برگزار می شود

0

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

1

4

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد