آموزش زبان شناسی

آموزش جامع زبان شناسی و روش تشخیص بیماری از روی زبان 

اولین و مهم ترین قسمت درمانگری تشخیص درست بیماری هاست. زبان نشان دهنده سلامت بدن است

روش های مختلفی برای تشخیص بیماری ها در طب وجود دارد از جمله مزاج شناسی، نبض شناسی، عنبیه شناسی ،ناخن شناسی و زبان شناسی .

اگر درمانگری همه ی این روش ها رو مسلط باشد، کمترین اشتباه را در تشخیص خواهد داشت.

یکی از روش های ساده و آسان تشخیص بیماری ها، زبان شناسی است در طب ایرانی زبان بیشتر مشکلات معده رو نشان میده اما بر اساس تحقیقاتی که محققان این رشته انجام داده اند به این نتیجه رسیدن که هر قسمت زبان بیماری بخشی از بدن رو نشان میدهد.

هر قسمت زبان نقطه ی بازتابی قسمتی از بدن هست چون اعصاب زبان و همه قسمت های بدن از طریق مغز به هم متصل اند پس اگر بدن بیمار شود تغییراتی روی زبان بوجود میاد

در این مقاله به بررسی تشخیص مشکلات و بیماری از روی زبان یا اصطلاحا آموزش زبان شناسی می پردازیم، بهتر است از نشانه هایی که بر روی زبانتان به وجود می آید و اینکه چه موقع نیاز به مراجعه به پزشک دارید آگاه باشید .

وجود برآمدگی، تکه های سفید یا زرد و لکه روی زبانتان معمولا نشانه ی بدی نیست. اما گاها این موارد میتوانند علائم آنچه که در بدنتان اتفاق می افتد باشند. عفونت، استرس و مسائل پزشکی و حتی افزایش سن نیز اثرات خود را بر روی زبانتان  می گذارند .

پوشش زبان بیانگر چیست؟

پوشش زبان نشانگر وضعیت روده باریک، روده بزرگ، معده، کیسه صفرا و وضعیت ادرار است. پوشش زبان می تواند وضعیت مثانه را نشان دهد.

گرچه رنگ زبان، حالت زبان و … نشان دهنده اختلالات است اما این به تنهایی دلیل بر بیماری نیست، بیمار مراجعه کننده به پزشک همواره دارای علائمی نظیر حالت تهوع، مدفوع تیره، تب و … است. زبان شناسی می تواند به راهی برای تشخیص مزاج شناسی باشد. تمامی موارد گفته شده تنها بر اساس تحقیق است. بهتر است هر شخص به منظور اطمینان کامل به پزشک مراجعه کند

تکه های سفید روی زبان به چه معناست؟

تکه های سفید کرمی که روی زبانتان هستند، ممکن است برفک (یک عفونت قارچی) باشند .
اغلب این حالت بعد از بیماری و استفاده از داورهایی که توازن باکتریها را در دهانتان برهم میزنند، اتفاق می افتد .
تکه های سفیدی که شکلشان مانند تور به نظر می رسد، نشانه ی بیماری لیکن پلان (بیماری التهابی پوست که بر اثر آن سیستم ایمنی بدن به بافت های دهان حمله می کند) است .
اگر تکه های سفید و سختی روی زبانتان می بینید که پاک نمی شوند، احتمال بیماری لکوپلاکیا وجود دارد که به سرطان مربوط است .
در صورت دیدن این تکه ها روی زبانتان حتما به دندانپزشک مراجعه کنید .

آیا وجود مو روی زبان خطرناک است؟

اگر بر روی زبانتان پوششی خزه مانند به رنگ مشکی، قهوه ای یا سفید وجود دارد؛ به این عارضه دچار شده اید .

این پوشش ها رشته های پروتئین هستند که درونشان باکتری و غذا گیر کرده است و به شکل بر آمدگی در آمده اند. این پوشش با کشیدن مسواک روی زبان از بین می رود .

اگر تکه های خزه مانند سفید روی زبانتان شکل گرفته که با مسواک کشیدن از بین نمی روند، پس دچار لکوپلاکیا مودار شده اید .

این مورد برای اشخاصی بوجود می آید که آلوده به ویروس اپشتین بار یا اچ آی وی (بیماری های جدی و مزمن ویروسی) هستند .

تکنیک تشخیص بیماری از رنگ زبان 

رنگ زبان بیانگر وضعیت خون، انرژی و مایعات بدن در قلب، طحال، ریه ها، کلیه ها و کبد است. همچنین رنگ زبان هرگونه ناهماهنگی پاتولوژیک طولانی مدت در مورد بیماری های مزمن را نشان می دهد.

به طور کلی، رنگ عمیق تر و پررنگ نشان دهنده گرمای بیشتر است که این موضوع می تواند نتیجه التهاب، عفونت و پیش فعالی اندام مورد نظر باشد. رنگ روشن زبان بیانگر کاهش سطح ایمنی بدن و یا استرس بیش از حد است.

تغییر رنگ زبان می تواند علائمی نظیراحساس گرما، تعریق، صورت برافروخته، یبوست، مدفوع تیره تند، افزایش گرسنگی، عدم تعادل عاطفی، بی نظمی های قاعدگی، مشکل در خواب را به دنبال داشته باشد.

تغییر رنگ زبان ممکن است به عوامل دیگری نظیر پر کاری تیروئید، فشار خون بالا، یائسگی یا حساسیت به مواد غذایی یا داروها مربوط باشد.

یک زبان مایل به قرمز بنفش نشانگر گرما و رکود خون (گردش خون ضعیف) است. یک زبان خشک و بنفش مایل به قرمز تیره ممکن است ناشی از کمبود آب و مایعات  بدن باشد. رنگ بنفش روشن مایل به آبی یا بنفش مایل به سبز نشان دهنده سرماخوردگی است. زبان بنفش مایل ممکن است نشان دهنده سرماخوردگی یا گردش خون ضعیف بدن باشد

زبان سیاه در زبانشناسی به چه معناست؟

زبان مو دار ممکن است به رنگ سیاه در آید. اگرچه، خود زبان هم هنگامیکه آنتی اسید را با ماده ای به نام بیسموت مصرف کنید سیاه می شود .
در بعضی افراد وقتی با بزاق دهان ترکیب شود، رنگ زبان را سیاه می کند. این مورد بی ضرر است و با اتمام مصرف دارو به پایان می رسد .

زبان قرمز روشن در زبان شناسی نشانه کدام بیماری است؟

زبان قرمز به رنگ توت فرنگی می تواند یکی از نشانه های اولیه ی بیماری کاواسکی باشد .
این بیماری جدی و نادر است و در آن عروق خونی در تمام بدن دچار التهاب می شوند و اکثرا در کودکان اتفاق می افتد .
همینطور، این عارضه ممکن است نشانه ی مخملک هم باشد. اگر سطح زبان قرمز، هموار و دهان دردناک باشد، علتش کمبود ویتامین ب 3 در بدن است .

آیا زبان سوخته در زبان شناسی خطرناک است؟

اگر احساس سوختگی در زبانتان – مثل سوختن با چای یا غذای داغ- دارید یا در دهانتان مزه ی فلز یا تلخی احساس می کنید احتمالا دچار سندرم دهان سوزان هستید .
برخی از عارضه های سلامتی مانند دهان خشکی، عفونت، بازگشت (رفلاکس) اسید معده و دیابت ممکن است علل آن باشند .
در بعضی افراد مواد غذایی اسیدی مثل آناناس و همچنین خمیر دندان، دهانشویه، آبنبات یا آدامس این حالت را ایجاد می کنند .

در زبان شناسی شکل زبان چه کاربردی دارد؟

شکل زبان و حالت زبان نشان دهنده وضعیت خون،انرژی و تغذیه است. زبان بزرگ بیانگر گرمای قلب، کلیه، طحال و یا مصرف بیش از الکل است.

تورم زبان نشان دهنده عدم تعادل مایعات بدن است. تورم نوک زبان نشان دهنده مشکل قلبی است.

زبان چکشی شکل نشان دهنده بیمار روانی یا مشکلات جدی طحال، معده و کلیه است.

تورم پاپیلا زبان ممکن است بر اثر کمبود ویتامین B، آهن، اسید فولیک یا انواع حساسیت های دارویی ظاهر شود

زبان هموار و صاف نشانه چیست؟

اگر زبانتان بدون برآمدگی های کوچک است، به شکل هموار و رنگ قرمز در می آید. در صورتیکه دچار کمبود آهن، اسید فولیک یا ویتامین های ب هستید، زبانتان صاف می شود .

علاوه بر اینها، عفونت، بیماری سلیاک و بعضی داروها هم علل این عارضه هستند. اگر زبانتان از تکه های صاف و برجسته تشکیل شده، پس زبان جغرافیایی دارید .

این علاثم گاهی همراه با درد و احساس سوختگی همراه هستند. این عارضه در اغلب موارد بی ضرر است، اما در بعضی موارد با بیماریهای پسوریاسیس و لیکن پلان (بیماریهای جدی التهابی پوست) در ارتباط اند .

آموزش زبان شناسی

منظور از مکروگلوسیا در زبان شناسی چیست؟

اگر زبانتان نسبت به دهانتان خیلی بزرگتر است، طبعا فضای زیادی را اشغال می کند، تا حدی که اثر دندان هایتان روی لبه های ی زبانتان می ماند .

در این مورد پزشک علل پایه ی این عارضه مانند کم کاری تیروئید، عفونت و آلرژی را بررسی میکند و سپس به درمان این عارضه به کمک تکنیک های زبان شناسی می پردازد .

برآمدگی در زبان باعث چه بیماری می شود؟

زیر زبان محل مناسبی برای پیدایش آفت یا زخم دهان است. آفت ها برآمدگی های کوچک قرمز یا سفید رنگ هستند که بعد از مدتی خودبخود از بین میروند .

برآمدگی که در نوک زبان بوجود می آید، به نام پاپیلیت زبانی گذرا transient lingual papillitis)  ) شناخته می شود .

به این مورد جوش دروغ هم می گویند و باعث ناراحتی می شود. ویروس هم می تواند عامل بوجود آمدن تعدادی برآمدگی در بالا و طرفین زبان باشد .

اگر برجستگی در رو یا زیر زبانتان دارید که دردناک است و از بین نرفته است، باید این مسئله را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. در این صورت،  احتمال وجود سرطان دهان درنظر گرفته می شود .

آیا زبان زخمی خطرناک است؟

زبان شما پایانه های عصبی زیادی دارد، پس در صورت گاز گرفتن یا ضربه زدن به آن، دردناک  می شود .

زخم های دهان، آفت ، لیکن پلان یا زبان جغرافیایی عارضه های دردناکی هستند. همچنین داروها و عفونت هم دهانتان را زخم می کنند .

در بعضی موارد درد زبان نشان از بیماری سرطان دارد، مخصوصا اگر برجستگی، برآمدگی یا تکه های سفید روی دهانتان مشاهده می کنید. حتما این موارد را با پزشک در میان بگذارید .

زبان شیاردار در اثر چه عواملی بوجود می آید؟

در اثر افزایش سن احتمال بروز شیارهای عمیقی روی زبانتان افزایش می یابد. این شیارها به علت سندرم دان، پسوریاسیس و همچنین سندرم شوگرن ( عارضه ای مزمن که بر اثر اخلال در عملکرد غدد بروز ریز رخ می دهد) آشکار می شوند .

با توجه به آموزش زبان شناسی این مورد جدی نیست فقط برای زدودن باکتری و غذاها باید به آرامی زبان را مسواک بزنید. در صورتیکه پزشک علت شیارهای دهان را تشخیص داده و به معالجه ی آنها بپردازد، وضعیت شیارها بهتر می شود .

مزایای زبان شناسی

علائم مهم سرطان دهان چیست؟

گرچه بسیاری از نقطه ها، برآمدگی  ها و تغییر رنگ روی زبان بیضرر هستند، بهتر است نشانه ها و علائم سرطان را در آموزش زبان شناسی نیز بشناسیم .

این علائم زخم ها، برآمدگی ها، درد زبان و دشواری در جویدن و قورت دادن می باشند. اگر وجود این علائم بیش از 2 هفته طول کشید، به پزشک مراجعه کنید .

آموزش تشخیص بیماری از طریق معاینه زبان توسط متخصصان حرفه ای

همان طور که پیشتر گفته شد، زبان از جنبه های مختلفی نظیر حالت زبان، رنگ زبان، فرم زبان، پوشش زبان و رطوبت زبان بررسی می شود. علم زبان شناسی برای تک تک فاکتور های ذکر شده استنباط های مخصوص به خودش را دارد.

حرکات زبان، ترک های زبان و … تاثیر زیادی بر تشخیص پزشک دارد.

لرزیدن زبان علامت یک بیماری مزمن است که بدن انرژی را تخلیه کرده و منجر به خستگی شدید شده است. علائم تخلیه انرژی ممکن است ناشی عواملی مثل روده های لاغر، افزایش وزن، مشکل در کاهش وزن، نفخ و احساس سنگینی در اندام، تیروئید غیر فعال، بیماری تخمدان پلی کیستیک باشد.

آموزش زبان شناسی در آموزشگاه راشا افق برگزار می گردد برای شرکت در کلاس های زبان شناسی با کارشناسان ارتباط بگیرید.

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

 

 

 

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 - 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

789

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد