آموزش زالو درمانی

در زالو درمانی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

تاثیرات شگفت انگیز زالو درمانی در بسیاری از بیماری ها سبب شده تا امروزه یکی از موثرترین روش‌ها در درمان بیماری‌ها باشد ،مکیدن خون بیمار و ترشح آنزیم هایی با خواص درمانی متعدد باعث شده است که زالو درمانی در بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد . چنانچه اکنون زالو را به عنوان جراح کوچولو می‌شناسند .

اولین استفاده پزشکی از زالو بر روی جلوگیری از عفونت زخم و درمان زخم ها بوده است .
ماده طبیعی ضد انعقاد موجود در بزاق زالو در درمان های پزشکی مانند جراحی ترمیمی استفاده می شود .

امروزه از زالو برای انواع بیماری هایی نظیر گرفتگی عروق قلبی، زخمهای دیابتی، واریکوسل ،آب مروارید، جلوگیری از سکته مغزی و … و بسیاری دیگر از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می گیرد که در بسیاری از آنها خاصیت درمانی کنندگی و در برخی از بیماری‌ها خاصیت کنترل کنندگی و در بسیاری از بیماری‌ها خاصیت پیشگیرانه دارد .

امروزه افراد زیادی در زمینه درمان به درمان های سنتی روی آورده اند چرا که این درمان ها بی ضرر و پرفایده هستند . شرایط اقتصادی هر خانواده ایجاد می‌کند که در هر خانواده فردی مسلط به زالو درمانی ،حضور داشته باشد تا برای اعضای خانواده نجات‌بخش و مثمرثمر واقع گردد .

طبق مطالعات گسترده در زمینه زالو درمانی اگر فردی دچار سکته مغزی شود و همان لحظه زالو درمانی پشت گوش هایش انجام شود تا زمانی که فرد به بیمارستان رسانده شود ،از خطرات و عوارض ناشی از سکته مغزی نجات پیدا میکند.تا جایی که سکته مغزی در بدن وی عوارضی به جا نخواهد گذاشت و در نتیجه همیشه باید افرادی در خانواده حاضر باشند که مسلط زالو درمانی باشند .

علت رواج زالو درمانی در بین مردم چیست؟

زالو درمانی روشی در طب سنتی است که حال حاضر در دنیا از زالودرمانی برای درمان انواع بیماری ها و همچنین درمان اختلال گردش خون در نواحی مختلف بدن استفاده می شود.

در این روش زالو های با مکیدن قسمت هایی که درمانگرد تعیین می‌نماید آنزیم های ضد درد و ضدالتهاب را به بدن فرد بیمار منتقل می‌کند.

چه بیماری هایی از طریق زالو درمانی درمان می شوند؟

 1. بیماری‌های دستگاه حرکتی
 2. بیماری‌های پوستی
 3. رماتیسم
 4. آرتروز
 5. بیماری‌های چشمی
 6. بیماری‌های گوش
 7. بیماری‌های قلبی و عروقی
 8. دردهای عضلانی
 9. اختلال گردش خون…

خواص فوق العاده بزاق زالو 

زالو هنگام مکیدن خون، مواد متنوعی ترشح می‌کند که خواص درمانی دارند. آب دهان زالو (بزاق) حاوی بیش از یک‌صد و بیست نوع ماده حیاتی مفید است که موجب درمان بیماری‌های مختلفی می‌شود. این انگل کوچک و شگفت‌آور به علت توانایی فوق‌العاده‌ای که در درمان بیماری‌ها دارد جایگاه ویژه‌ای در طب دارد .

کشور ما دارای ذخایر بسیار زیادی از این جانور بوده است که با صید بی‌رویه صیادان و سم‌پاشی مزارع نسل این حیوان رو به انقراض هست .

عمده خواص درمان زالو در بزاق زالو است، به‌طوری‌که شاید بیشتر از وزنش قادر به تولید بزاق هست و وقتی به‌جایی از بدن می‌چسبد آن‌قدر آب بزاق تولید می‌کند که از زیربدنه حیوان بزاق می‌چکد.

عصاره آب دهان زالو شامل دودسته مواد هستند که گروهی به‌عنوان نروترانسمیتر بر روی پایانه‌های عصبی عمل می‌کنند و موجب تحریک عمومی رو نقاط طب سوزنی می‌شوند و دسته دیگر که برای گردش خون عمومی و مویرگ‌ها عمل کرده و به‌عنوان ضد انعقاد، ضد تورم و ضد درد ایفای نقش می‌کنند .

برای شروع زالو درمانی ، نیازمند شناخت اصول کامل از زالو درمانی و کاربردهای آن است. دوره های آموزش زالو درمانی راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد .

آیا به زالودرمانی (زالو تراپی) فکر کرده‌اید ؟

تاریخچه زالو
در حدود هزار سال قبل زالو درمانی معرفی‌شده است. به گفته ابن‌سینا در کتاب قانون، زالو خون را بهتر از حجامت از عمق بدن بیرون می‌کشد. ابن‌سینا زالو را در درمان بیماری‌های پوستی و از قبیل جوش‌ها، دمل‌های صورت و لک‌ و همچنین سلامت بدن سودمند می‌‌دانست .

ازلحاظ تعداد تابه‌حال میلیاردها زالو مورداستفاده قرارگرفته‌اند، اما نتایج حاصل از این تجربه فوق‌العاده عظیم ازلحاظ کمی به میزان بسیار اندکی مستند و مکتوب گشته است. درگذشته زالوها عمدتاً در بیماری‌های قلبی و سیستم گردش خون مورداستفاده قرار می‌گرفتند، ولی در حال حاضر مورداستفاده آن‌ها فقط برای بیماری‌های قلبی و دستگاه‌های گردش خون نیست بلکه در بیماری‌های مزمن کاهش درد نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

پرورش زالو

یک رویداد مهم در تاریخچه زالو درمانی طبی، کشفی بود مبنی بر اینکه گلو و دهان زالوها حاوی ماده‌ای است که از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند، که در سال ۱۹۰۳ این ماده جداسازی و هیرودین نام گرفت .
تاکنون ۶۳۰ نوع زالو شناخته‌شده است اما تنها ۱۵ گونه آن‌ها در پزشکی کاربرد دارد و سه گونه محبوب وجود دارد :

Hirudo medicinalis و Hirudo verbana و Hirudo orientalis

آناتومی و عملکرد زالو چگونه است؟ 

به‌منظور درک جنبه ساختاری آناتومی زالو از یک دیدگاه بیولوژیک، ما به نحوه رفتار جانور در استخرهای آب تازه، نظرخواهیم افکند .
رفتار طبیعی زالو با چرخه‌ای از رویدادهای تکرارشونده زیر مشخص می‌گردد .
جست‌وجوی آرام غذا و مشاهده طعمه بالقوه، درحالی‌که برای مدت‌زمان طولانی می‌تواند به‌آرامی در سطح آب شناور و یا در حال شنا باشد. این حالت می‌تواند ماه‌ها به طول انجامد .
اتصال سریع به طعمه و تغذیه کردن از وی با حرکات سریع، تغذیه معمولاً طی تماس اندکی پایان می‌پذیرد .

فرورفتن به یک مکان محض در عمق آب به‌منظور استراحت و هضم غذا، این دوره استراحت ممکن است چند ماه به طول انجامد .
زالوها در هر بار تغذیه می‌توانند مقادیر نسبتاً زیادی خون بخورند، این موضوع به زالو اجازه می‌دهد که در فواصل بین تغذیه‌ها تا ۶ الی ۱۲ ماه زنده بماند .

با توجه به‌اندازه ارگان زالو ، هیرودو به‌طور کامل از یک لوله گوارشی با دیواره دولایه تشکیل‌شده است. پیش روده-روده میانی (معده)-روده عقبی، بزرگ‌ترین حجم اعضا و بافت‌ها را هم در وضعیت پر و هم خالی اشغال می‌کنند .

پیش روده، شامل دهان، حلق و مری تقریباً ۰.۲ کل طول جانور را تشکیل می‌دهد .
میان روده (معده) که شامل ۱۰ جفت کیسکور هست. ۰.۵ از کل طول را تشکیل می‌دهد .
روده عقبی سه‌قسمتی تقریباً۰.۳ طول کلی را شامل می‌شود. زالو فقط به یک‌گونه باکتری‌هایی برای حیات طولانی‌مدت مجهز شده است. این گونه‌ها همزیست زالو شده‌اند تا غذایش را هضم کنند .

معده زالو (چینه‌دان) یک محفظه ذخیره عظیم است که زالو را قادر می‌سازد تا ماه‌ها بدون غذا به حیات خود ادامه دهد. این قسمت به روده عقبی، جایی که هضم کم انرژی انجام می‌شود متصل شده است. حتی بعدازاینکه محتویات معده به‌طور کامل خالی بشود، زالو می‌تواند ماه‌ها با ماده بدن خود ادامه حیات دهد .

آموزش زالو درمانی

زالو دو نوع اعضای ترشحی دیگر نیز دارد: اندام ترشحی سگمانته (بندبند) و اندام‌های تولیدمثلی هرمافرودیت (دوجنسی)
تنفس در طول دیواره بدن انجام می‌گیرد. هموگلوبین حل‌شده در خون، اکسیژن را از راه یک شبکه مویرگی انقباضی به تمام بخش‌های بدن منتقل می‌کند .
زالو دید بسیار ضعیفی دارد که اغلب می‌توانند فقط مسیر نور را تشخیص بدهند، اما بسیار حساس به لمس می‌باشند .
آن‌ها همچنین یک حس قوی از طعم و مزه دارند .

زالو نمی‌تواند بشنود اما گاهی اوقات به ارتعاشات بسیار حساس هستند .
آن‌ها با یکدیگر از طریق شیمیایی و لامسه ارتباط برقرار می‌کنند .

بدن زالو طبی از ۳۴ بند تشکیل‌شده است. بندهای ۹-۱۱ کلتیلوم را که عضو مسئول ترشح کوکون بوده و در ماه‌های تابستان قابل‌رؤیت است، ۷ بند آخر، تشکیل‌دهنده مکنده بزرگ عقبی هستند .
ناحیه سر زالو که عملکردهای اتصال، گزش، مکش و جابجایی را انجام می‌دهد حاوی گیرنده‌های چشایی، گیرنده‌های دما و چشم‌های پوستی بوده و به گانگلیون حلقی پایینی -متصل شده است.

پوست، ماهیچه‌ها، اعصاب و حواس زالو چه ویژگی هایی دارند؟

به میزان زیادی خاصیت الاستیکی دارد .
عمل تنفس جانور را به عهده دارد و انجام می‌دهد .
به‌عنوان سدی در مقابل عفونت‌ها و مواد مضر عمل می‌کنند .
اجازه تنظیم اسمولاریته(فشار اسمزی مایعات) را داده و تبادل مواد شیمیایی و گازها را تنظیم می‌کند .

مانند یک اندام حسی پیچیده واحد عمل می‌کند .
می‌تواند در مقابل حمله‌های مکانیکی مقاومت کند .
می‌تواند لایه خارجی‌اش را به دور بی اندازد. (پوست‌اندازی)
جهت اهداف استتاری پیگمامته(تیره رنک) هست .

برای مشخص کردن نوع گونه‌ها سودمند هست .
برای جلوگیری دهیدراتاسیون (بی‌آب شدن) عمل کرده و زالو را در خلال خواب زمستانی و دوره‌های استراحت تابستانی محافظت می‌کند .

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

 • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

 • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

 

 

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

576

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد