آموزش طب سوزنی مقدماتی

هر آن چیزی که درباره طب سوزنی باید بدانیم

طب سوزی نوعی از درمان است که شامل قرار دادن سوزن های بسیار نازک به داخل پوست در نقاط استراتژیک بدن است. این روش درمانی که جزء کلیدی پزشکی سنتی چینی است غالبا برای درمان درد استفاده می شود. از این روش به طور گسترده در حوزه های دیگر سلامت از جمله مدیریت استرس استفاده می شود .

طب سنتی چینی ، طب سوزنی را روشی برای متعادل کردن جریان انرژی یا نیروی حیاتی می داند که معتقد است از مسیرهای (مریدیان) در بدن شما جریان می یابد .

متخصصین طب سوزنی بر این باورند که با قرار دادن سوزن در نقاط خاص در امتداد این مسیرها، جریان انرژی شما دوباره متعادل خواهد شد .

در مقابل این دید، بسیاری از متخصصین غربی نقاط طب سوزنی را به عنوان مکان هایی برای تحریک اعصاب، عضلات و بافت همبند می دانند. برخی معتقدند که این تحریک باعث افزایش ترشح مسکن های طبیعی بدن شما می شود .

سوزن خشک در طب سوزنی چه کاربردی دارد؟  

سوزن خشک شکل غربی طب سوزنی است که این نوع روش درمان اسم های مختلفی دارد.

فلسفه ای که پشت روش درمانی سوزن خشک وجود دارد، بر اساس تئوری های باستانی و یا اصول طب سنتی چینی نیست. در هر دو روش طب سوزنی و سوزن خشک (درای نیدلینگ) از یک وسیله به اسم سوزن جامد باریک استفاده می شود.

طب سوزنی برای چه بیماری هایی مناسب است؟

این روش به طور عمده برای کاهش ناراحتی مرتبط با انواع بیماری ها و شرایط استفاده می شود، از جمله :
تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی و پس از عمل
دندان درد
سردرد، از جمله سردرد میگرنی
درد زایمان
کمر درد
گردن درد
آرتروز
گرفتگی های قاعدگی
اختلالات تنفسی، مانند التهاب مخاط بینی آلرژیک

آموزش طب سوزنی

طب سوزنی چه عوارض و خطراتی دارد؟

اگر به متخصص طب سوزنی مراجعه نمایید و سوزن ها استریل باشند، خطرات احتمالی طب سوزنی بسیار کم است. عوارض جانبی رایج عبارتند از درد و خونریزی جزئی یا کبودی در محلی که  سوزن قرار داده شده است. در طب سوزنی از سوزن های یکبار مصرف استفاده می شود، بنابراین خطر عفونت حداقل است. همه ی افراد کاندید خوبی برای طب سوزنی نیستند. شما ممکن است در معرض خطر عوارض جانبی باشید، اگر که شما :

اختلال خونریزی داشته باشید : اگر شما دچار اختلال خونریزی هستید یا اگر داروهای رقیق کننده ی خون مصرف می کنید، احتمال ابتلا به خونریزی یا کبودی ناشی از سوزن ها افزایش می یابد .

 برای قلب خود ضربان ساز مصنوعی دارید : طب سوزنی که شامل استفاده از پالس های الکتریکی خفیف به سوزن است، می تواند موجب اختلال در عملکرد ضربان ساز شود .

باردار هستید : بعضی از انواع طب سوزنی زایمان را تحریک می کنند و می توانند منجر به زایمان زودرس شوند .

آمادگی برای طب سوزنی به چه شکل است؟

قبل از این روش درمانی هیچگونه آماده سازی خاصی نیاز نیست .

طب سوزنی برای چه افرادی مناسب است ؟

در طول درمان متخصص ، سوزن های بسیار نازکی را به نقاطی خاص بر روی بدن وارد می کند. قرار دادن سوزن معمولا باعث احساس ناراحتی جزئی می شود .
طب سوزنی برای هر نفر سبک منحصر به فرد خود را داشته و اغلب در طی درمان جنبه های شرقی و غربی روش بهم می آمیزند. برای تعیین نوع درمان طب سوزنی مناسب برای شما، ممکن است پزشک راجع به علائم، رفتارها و شیوه زندگی شما سؤالاتی بپرسد. او همچنین ممکن است موارد زیر را از نزدیک معاینه کند :
قسمت هایی از بدن شما که دردناک هستند .
شکل، پوشش و رنگ زبان شما
رنگ صورت شما
قدرت، ریتم و کیفیت ضربان قلب در مچ دست شما

این معاینه اولیه و درمان ممکن است تا 60 دقیقه طول بکشد. جلسات درمان بعدی معمولا حدود نیم ساعت طول می کشد. برنامه درمان معمول برای صرفا یک مشکل، شامل یک یا دو جلسه در هفته است. تعداد جلسات درمان به وضعیت و شدت آن بستگی دارد. به طور کلی معمولا شش تا هشت جلسه درمان نیاز است .

طول روند درمان در طب سوزنی چگونه است؟

نقاط طب سوزنی در همه قسمت های بدن قرار دارند. گاهی اوقات نقاط مناسب از ناحیه درد دور هستند. درمانگر طب سوزنی در مورد محل انجام درمان و اینکه آیا نیاز است لباس را از قسمت خاصی از بدن در بیاورید، به شما توضیحاتی خواهد داد. ملحفه ای روی تخت قرار داده می شود و شما برای انجام درمان روی تخت دراز می کشید، درمان شامل موارد زیر است :

قرار دادن سوزن : سوزن های مخصوص به عمق های مختلف نقاط استراتژیک بدن شما وارد می شوند. سوزن ها بسیار نازک هستند، بنابراین معمولا ناراحتی کمی ایجاد می کنند. اغلب افراد اعمال سوزن ها را اصلا احساس نمی کنند. در طی درمان معمولی بین 5 تا 20 سوزن استفاده می شود.  هنگامی که سوزن به عمق مناسب می رسد، سوزش خفیفی را احساس می کنید .

دستکاری سوزن : درمانگر شما ممکن است پس از قرار دادن سوزن ها، آن ها را به آرامی حرکت دهد، بچرخاند یا پالس های حرارتی یا الکتریکی خفیف را به سوزن ها اعمال کند .

برداشتن سوزن : در اغلب موارد، در حالی که هنوز خوابیده اید و استراحت می کنید، سوزن ها برای مدت 10 تا 20 دقیقه در جای خود باقی می مانند. معمولا هنگام برداشتن سوزن ها هیچگونه ناراحتی احساس نمی شود .

مزایای طب سوزنی تخصصی

بعد از این روش

بعضی افراد احساس آرامش می کنند و بعضی دیگر بعد از درمان طب سوزنی انرژی می گیرند. اما همه به این روش درمانی پاسخ نمی دهند. اگر علائم شما در عرض چند هفته بهبود نیافته باشد، ممکن است طب سوزنی برای شما مناسب نباشد .

فواید فوق العاده طب سوزنی چیست؟

اندازگیری مزایای طب سوزنی گاهی اوقات دشوار است، اما بسیاری از افراد آن را به عنوان وسیله ای برای کنترل انواع بیماری های دردناک مفید می دانند .

از مزایای طب سوزنی می‌شود به این موارد اشاره کرد

هزینه درمانی بسیار کم‌تر

بدون درد خونریزی و کبودی

بدون عوارض جانبی خاصی

بهبود یکسری از مشکلات بیمار مانند استرس تمایل به سیگار کشیدن

 طب سوزنی چه عوارضی دارد؟

اگر برای درمان به پزشک متخصص و حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید همچنین از استریل بودن وسایل طب سوزنی مطمئن باشید طب سوزنی عوارض جانبی کمی دارد، بنابراین اگر مشکلی دارید که با روش های متعارف بهبود نمیابد، این روش درمانی ارزش امتحان کردن آن را دارد.

آموزش جامع طب سوزنی توسط متخصصان حرفه ای

آموزش طب سوزنی حتما باید بصورت اصولی و نزد پزشک متخصص باشد. آموزشگاه راشا افق در این زمینه دوره های آموزشی برگزار می کند که توسط اساتید مجرب و فعال در این زمینه تدریس می شود.

برای شرکت در کلاس های آموزشی و همچنین اطلاع دقیق از برگزاری کلاس ها با کارشناسان تماس بگیرید.

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

 

 

 

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش طب سوزنی مقدماتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخورد دیگران

سلام من دوره مقدماتی رو دیدم فقط مدرک ندارم نیاز به مدرک دارم که انجام بدم

0

رسول رنجبر

خرداد 12, 1402 در 10:11 ب.ظ

سلام من دوره مقدماتی رو دیدم فقط مدرک ندارم نیاز به مدرک دارم که انجام بدم

1

راشا افق

بهمن 1, 1402 در 10:11 ب.ظ

با مجموعه تماس بگیرید راهنماییتون میکنیم

0

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 - 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

1

2

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد