آموزش پرورش اسب

آیا پرورش اسب کسب و کاری پرسود است؟

اسب ها در جهان به دلایل مختلفی پرورش داده شده اند. ازجمله علاقه و عشق قلبی، حمل ونقل، شخم زدن زمین های کشاورزی و کار در مزارع، باربری و حمل محصولات، شرکت در مسابقات اسب دوانی، کورس، درساژ، سوارکاری و صحرانوردی، مسافرت های طولانی، کارهای تفریحی، درمانی و استفاده از محصولات اسب مانند: شیر، گوشت، مو و پوست.

راشا افق ارائه دهنده دوره های آموزش پرورش لاما، پرورش گوسفند، پرورش گاو، پرورش الاغ شیری و … می باشد.

پرورش اسب

این حیوان پستاندار از یونجهٔ خشك و یا دانه های غلات تغذیه می كنند. اگر اسب را از اسطبل بیرون می برید؛ باید اطراف آن نرده و حصار وجود داشته باشد و همچنین حیوان هایی كه به بیرون برده نمی شوند، باید حتماً تمرین و حركاتی داشته باشند

روزانه حدود 38 تا 45 لیتر آب تمیز مصرف می كنند. به یک جای سرپوشیده؛ مانند اسطبل برای محافظت در برابر باران، باد و برف نیاز دارند. برای پیشگیری از بیماری های ویروسی و پرورش اسب، معاینهٔ دندان ها، سُم و نعل اسب توسط دامپزشك متخصص ضروری است

این حیوان گیاهخوار بیشتر از چمن، علوفه و یونجه تغذیه می كند و دارای رودهٔ بسیار بزرگی است كه كار جابه جایی مداوم مواد خوراكی و تغذیه بدن را آسان تر می كند؛ در صورتی كه اسب ها برخلاف رودهٔ بزرگ، معده نسبتاً كوچكی دارند.

این حیوان این قابلیت را ندارد كه مواد غذایی را بالا بیاورد؛ اگر به خوبی نتواند خوراكش را هضم كند، دچار شكم درد شدید و گاهی اوقات منجر به مرگ او خواهد شد. اسب این توانایی را دارد که به صورت ایستاده بخوابد.

آموزش تخصصی و جامع پرورش اسب

كسانی كه در حال پرورش اسب هستند، باید یاد بگیرند كه در حیطه آموزش كارشان انرژی مثبت داشته باشند. اگر خواسته هایشان مبهم و متغیر باشد، حیوان باوقار زود سردرگم خواهد شد. پس ضروری است بدانیم که چگونه اسب پرورش دهیم؛ تا در حین كار با آن دچار هیچ گونه مشكلی نشویم.

در حین آموزش، برقراری ارتباط و تشویق اسب اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر حركت غلطی را اصلاح كرد، فوراً به او پاداش بدهیم و او به راحتی به این نكته پی خواهد برد كه حركت صحیح چگونه است و سعی در تكرار آن دارد.

آموزش دهنده یا پرستار حیوان باوقار باید مسئولیت پذیر و مهربان باشد؛ تا حیوان نظم پذیر شود.

آموزش پرورش اسب

تکنیک های جلوگیری از تداوم رفتار بد اسب

در صورتی كه رفتار نادرستی از خود نشان دهد و توجهی به آن نشود، باعث تداوم آن رفتار خواهد شد و آن را جزو عادت خود قرار می دهد. باید با صدای كمی بلند و قاطعانه به آن تذكر داد. اگر لحن صحبت كردن قاطعانه باشد، تأثیر فراوانی بر آن دارد. اگر همیشه آموزش دهنده در حال فریاد كشیدن بر روی حیوان متین باشد، او را ناراحت می كند. در كل صدای بلند سبب خواهد شد حیوان با این خوی یا رفتار عادت كند و هیچ فایده ای ندارد.

زمانی كه با صدای كمی بلند تأثیر نداشت باید با كف دست بر روی گردن یا كپل آن ضربه زده شود. اگر اسب گاز گرفت، ضروری است ضربه دستی روی پوزه آن زده شود. تنبه كردن باید هم زمان با كار اشتباه باشد؛ تا متوجه شود چه چیزی را از او می خواهید. همان طور که می بینید پرورش اسب شامل نکات بسیار مهم و ریزی است.

برای پرورش اسب به چه امکاناتی نیاز داریم؟

هزینه پرورش شتر و پرورش اسب علاوه بر درآمد خوبی که داردند، برای شروع نسبتا زیاد است. برای شروع این کار اول لازم است محیط مناسب را برای اسب یا اسب هایتان فراهم نمایید. پاداش به موقع زمانی كه اسب كار درست را آموخت، پاداش دادن هایی مانند ضربه ملایم روی گردن، صدای مهربانانه یا حتی دادن حبه ای قند به آن واجب است در این مواقع یاد می گیرد كه نتیجه رفتار درستش خوش رفتاری خواهد بود.

این حیوان دوست داشتنی به آسانی با انسان دوست می شوند و خوش اخلاقی سبب جلب اعتماد آنها می شود. هر چه شما رفتار بهتری با او داشته باشید، او نیز خوش رفتار و به موجودات عزیز و دوست داشتنی تبدیل خواهد شد. کره اسب ها تقریباً روان پاكی دارند و در آینده رفتارشان به چگونگی آموزش در طول نگهداری آنها بستگی دارد.

آیا می توان اسب را تنبیه کرد؟

این حیوان زیبا از تنبیه به شدت تنفر دارد و حتی كینه ی سواركار و آموزش دهنده ی خود را به دل می گیرد. آخته كردن بر توانایی آن اثری ندارد و آن را خوش اخلاق تر می كند. توصیه ی ما این است برای سوارکاران تازه كار، كودكان و یا كسانی كه برای تفریح سواركاری می كنند از اسب های آخته شده استفاده كنند. آخته كردن فقط خلق و خوی وحشیانه ی آن را از بین می برد.

بهترین روش پرورش اسب

کافی است نگاهی به حیوان های برندهٔ مسابقات بیندازید، بیشتر آنها آخته شده اند؛ آخته كردن تمام كیفیت های خوب لازم برای موفقیت حیوان های مسابقه حفظ می كند. بهترین زمان برای آخته كردن آن در حین جوانی هنگام بلوغ (1 سال و نیم تا دو سالگی) قبل از آنكه عادت های بد یاد بگیرد. توجه داشته باشید این عمل بسیار ساده و بی خطر حتماً باید توسط دامپزشك انجام شود.

علت اهمیت تغذیه مناسب برای اسب چیست؟

دانستن شیوه تغذیه اسب برای پرورش اسب بسیار مهم است. تغذیه اسب باید چند خاصیت عمده داشته باشد؛ به عنوان مثال، اول اینكه حرارت بدن آن را ثابت نگه دارد، دوم اینکه انرژی لازم برای آن را فراهم نماید. خوراكش باید شامل موادی مانند چربی، ازته، مواد هیدروكربنه، مواد معدنی و ویتامین ها باشد. پرخوری و کم خوری برای حیوان مضر است.

حیوانی كه به خوبی تغذیه نشود یا گرسنه و تشنه باشد، به درستی به سواركار سواری نخواهد داد. غذای حیوان باید بر اساس سن و وزنش تأمین شود؛ تا نیازهای رشدش را فراهم سازد.

پرورش و نگهداری حیوان های نر بیشتر هزینه بردار است؛ زیرا باید همیشه در اتاق یا اسطبل های جداگانه نگهداری شوند و به توجه زیادی نیاز دارند. خلق وخوی بد حیوان های آخته نشده، آن ها را غیرقابل اعتماد می كند. در حین مسابقه نمی توان روی این حیوان ها حسابی باز کرد ،مخصوصاً اگر مادیان در كنارشان باشد و سبب حركات ناخوشایندی شوند و به سواركار و حیوان های دیگر صدمات شدیدی وارد كنند.

همچنین همیشه باید آب تمیز در دسترس آن باشد. آب حدود 60 درصد وزن حیوان را شامل می شود و عامل اصلی جذب غذای آن است. آب نقش مهمی در تنظیم حرارت بدن و دفع مواد زائد دارد. همچنین ویتامین ها نقش مهمی در پرورش اسب دارند

آموزش نحوه درست آخته كردن اسب

دلیل اصلی آخته كردن اسب های نر، این است که بعد از بلوغ،وحشی و کج خلق می شوند؛ حتی گاهی اوقات حركات خطرناكی مانند گاز گرفتن، لگد زدن یا صدمه به اشخاص یا سواركاران از آن ها دیده می شود.

ولی نگران این موضوع نباشید چرا که در دوره آموزش پرورش اسب راشا افق به طور مفصل در مورد روش های اصولی پرورش اسب صبحت خواهیم کرد. اگر به دنبال آموزش کسب و کار پرسود هستید، دوره‌های آموزشی راشا افق را از دست ندهید.

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.
  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید

 

 

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

 

 

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

 

 

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

6 - 8 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

687

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد