آموزش بهترین تکنیک های DBA گرایش مدیریت روانشناسی

آموزش بهترین تکنیک های DBA گرایش مدیریت روانشناسی

در مورد گرایش مدیریت روانشناسی DBA تعاریف مختلف و حتی برداشت هایی تا حدودی متفاوت ارائه داده اند از مجموعه اشاراتی که از آنها سخن رفت می توان نتیجه گرفت که : روانشناسی مدیریت عبارت است از زمینه مطالعاتی معینی که در چهارچوب آن، رفتار مدیر و فرآیند رهبری از دیدگاه روانشناسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. به یقین یک چنین مطالعه ای به ما امکان می دهد تا در حل مشکلات مدیریت از یافته های روانشناسی مدد بگیریم و با استفاده از نظریه های آن ، به تجزیه و تحلیل مسائل مدیریت بپردازیم و گره های آن را باز کنیم. باید در نظر داشت که مطالعات مربوط به روانشناسی مدیریت نه تنها موجب می گردد که مدیر در اداره امور سازمان توانایی بیشتری پیدا کند، بلکه استفاده از یافته- های علمی نیازهای مربوط به آن را امکان پذیر می سازد و با در نظر گرفتن یک چنین استفاده ملموس از روانشناسی مدیریت است که آن را شاخه ای کاربردی از دانش روانشناسی تلقی می کنند.

DBA گرایش مدیریت روانشناسی

از لحاظ موضوع روانشناسی قسمتی از علوم اجتماعی است و بسیاری از مسایل که جامعه شناسان در آن تحقیق می‌کنند، مورد علاقه روانشناسان نیز هست و از طرف دیگر تحقیقات روانشناسان مورد استفاده کلیه شعبه های علوم اجتماعی قرار می‌گیرد.

آموزش دوره DBA گرایش مدیریت روانشناسی چه اهمیتی دارد؟

اهمیت آموزش مدیریت روانشناسی DBA، روح و روان انسان‌ها سرچشمه‌ای است از انرژی که انگیزه، اشتیاق، پیشرفت و افتخارات از آن برمی‌خیزد و افراد را قادر می‌سازد کارهای ارزنده‌ای به ثمر برسانند. این آرزوی هر مدیری است که با ایجاد انگیزه در کارکنان، نیروی درونی و نهفته آنان را از قوه به‌فعل درآورد و محیطی پرتحرک و بانشاط برای تجلی بهترین استعدادها فراهم کند. از همین جا نقش فرد و ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری او به‌عنوان یک انسان در سازمان، مورد توجه خاص و ویژه‌ای قرار می‌گیرد و برای توفیق در این زمینه، علم روانشناسی با تمام ظرافت و توانمندی خود به یاری حوزه مدیریت آمد.

 

آموزش DBA گرایش مدیریت روانشناسی

موسسه راشا افق با برگذاری دوره مدیریت روانشناسی آماده میزبانی از شما است. شما با ثبت‌نام در این دوره و شرکت در آزمون پایان دوره موفق به کسب مدرک بین‌المللی قابل ترجمه وزارت علوم می‌شوید.

اهداف اصلی DBA گرایش مدیریت روانشناسی چیست؟

یکی از اهدافی که در DBA مدیریت روانشناسی مطرح بوده شناسایی انواع روشهای مدیریتی است. روشن است مدیران مختلف سبکهای مختلفی از رهبری و مدیریت را دارا هستند. بنابراین در روانشناسی مدیریت این سوال اصلی مطرح است که چه سبکهای مدیریتی وجود دارد؟ کدام روشهای مدیریتی موفق هستند؟ چه سبکهایی برای چه گروههای کاری مناسب هستند؟ و افراد زیر دست معمولا از چه مدیرانی رضایت دارند و …. براین اساس روانشناسی مدیریت سبک‌های مختلفی از مدیریت را شناسایی کرده و با توجه به اهداف مورد نظر و اینکه چه شرایط و ویژگیهای گروهی وجود دارد سبک‌هایی را به عنوان سبک‌های موفق معرفی کرده اند.

اهداف DBA گرایش مدیریت روانشناسی

بررسی ویژگی‌های فردی و شخصیتی مدیران نیز در این دوره مورد توجه است. اینکه چه افرادی مناسب برای سمتهای مدیریت هستند و چه افرادی از عهده انجام وظایف و امور مدیریتی ناتوان هستند. طبیعی است همه افراد توان انجام امور مدیریتی را دارا نیستند و بطور کلی افرادی هستند که قدرت رهبری چندانی ندارند. این افراد طبیعتا نفوذ و تاثیر گذاری عمیقی روی کارکنان خود نخواهند داشت و از اینرو مسیر رسیدن سازمان را به اهداف مورد نظر با مانع روبرو خواهند کرد.

موسسه راشا افق با برگزاری دوره های تخصصی DBA همانند مدیریت روانشناسی آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در این زمینه می‌باشد

یافته های روانشناسی مدیریت در این حوزه نشان می دهد که افرادی که در کودکی، نوجوانی و جوانی نفوذ بیشتری روی همسالان خود داشته اند، در بازی‌ها نقش محوری گروه را بازی کرده اند و اغلب بازی‌ها را رهبری می کنند در بزرگسالی نیز توان رهبری بالایی از خود نشان می دهند. این افراد با ویژگیهایی که دارند اغلب گروهها را تحت نفوذ و تسلط خود قرار می دهند. این اعمال تسلط به شیوه های تظاهر می کند. برخی افراد این اعمال نفوذ را با اعمال قدرت و زور انجام می دهند و برخی با ویژگی‌هایی دیگر مثل نشان دادن قدرت منطق و تصمیم گیری عالی این کار را انجام می‌دهند.

آیا یادگیری دوره DBA گرایش مدیریت روانشناسی لازم است؟

برای اینکه بدانیم چه چیزی در مدیریت روانشناسی DBA بدست می‌آوریم می‌توان اینطور بیان کرد که روانشناسی مدیریت سعی بر آن دارد به شناسایی تمامی عواملی بپردازد که می توانند از بیرون و درون مجموعه شیوه مدیریت را تحت تاثیر قرار دهند. این تاثیرات می توانند در جهت مثبت و منفی موثر باشند. از اینرو لازم است همواره چنین عواملی شناسایی شوند و کوشش‌ها و روش‌های لازم برای پررنگ کردن عوامل تاثیر گذار مثبت و کمرنگ کردن عوامل تاثیر گذار منفی صورت بگیرد.

اهداف DBA گرایش مدیریت روانشناسی

این رشته به عنوان یکی از حوزه های روانشناسی با تمامی حوزه های دیگر روانشناسی ارتباط دارد و از یافته های آنها در موضوعات مورد بحث خود استفاده می کند آگاهی پیدا کنیم. روانشناسی سازمانی و روانشناسی صنعتی، روانشناسی کار، روانشناسی اجتماعی، ارتباط تنگاتنگی دارد. از سوی دیگر با علوم دیگری چون مدیریت، علوم اجتماعی و جامعه شناسی، علوم سیاسی می تواند مرتبط باشد. البته روانشناسی مدیریت به عنوان یک حوزه مجزا،  حداقل در کشور ما وجود ندارد.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش پرورش ماهی زینتی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخورد دیگران

من چطور میتونم دوره رو بصورت اقساط ثبت نام و پرداخت کنم؟

0

تینا

آذر 9, 1402 در 12:36 ب.ظ

من چطور میتونم دوره رو بصورت اقساط ثبت نام و پرداخت کنم؟

1

راشا افق

بهمن 1, 1402 در 12:36 ب.ظ

با شماره تماس های مجموعه ماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

0

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

دوره ناموجود
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

دوره ناموجود
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

دوره ناموجود
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دوره ناموجود
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دوره ناموجود
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دوره ناموجود

573

2

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد