آموزش تحلیل رفتار متقابل

تحلیل رفتار متقابل چه تاثیری بر روابط افراد دارد؟

 

تحلیل رفتار متقابل نظریه‌ای است در مورد شخصیت برای روان درمانی به جهت رشد و ارتقاء شخصی افراد در جامعه می‌باشد. این تعریف به وسیله انجمن بین‌المللی تحلیل رفتار متقابل ارائه شده است. اریک برن این نظریه را در دهه پنجاه میلادی پایه‌گذاری کرده است. از میان دیدگاه‌های مختلف روانشناسی، تحلیل رفتار از نظر عمق تئوری و کاربرد وسیع و متنوع آن بسیار شناخته است. که این آموزش به عنوان یک نظریه، شخصیت تصویری از ساختار روان شناختی انسان ها به ما ارائه می‌دهد. که از یک الگوی سه وجهی به عنوان الگوی حالات نفسانی استفاده می‌کند. این الگوی شخصیتی به ما کمک می‌کند تا بفهمیم انسان‌ها چگونه عمل و رفتار می‌کنند و اینکه چگونه شخصیت خود را در  رفتار نشان می‌دهند.

تحلیل رفتار متقابل

نظریه تحلیلی در ارتباطات هم و مدیریت نیز به کار رود و درمورد الگوهای زندگی نیز صحبت می‌کند. که چگونه الگوهای کنونی زندگی ما ریشه در دوران کودکی دارند. این رشته آموزشی توضیحاتی را ارائه می‌دهد که چگونه شیوه‌های زندگی دوران بزرگسالی ما تکرار همان روش‌های دوران کودکی ما است؛ حتی اگر این تکرار موجب دشمنی با خود و یا دردناک باشد. این رشته در مراکز آموزشی نیز کاربرد دارد و به معلمان و دانش آموزان در نوع ارتباط کمک می‌کند.

الگوی حالات نفسانی در تحلیل رفتار متقابل چگونه است؟

الگوی حالات نفسانی در اتباطات متقابل یک فرم سه وجهی از رفتارها، افکار و احساسات مربوط به هم است که به وسیله آن، بخشی از شخصیت را در یک زمان به خصوص به نمایش می‌گذارد. این الگو، سه حالت نفسانی متفاوت و مجزا را به تصویر می‌کشد. یکی از آموزش‌های مهم برای درک و تحلیل بهتر رفتار طرف متقابل، فهم و درک زبان بدن است که به شما در این زمینه بسیار کمک می‌کند. در واقع شما با آنالیز حالات بدن به یک آگاهی نسبی از طرف مقابل می‌رسید. 

موسسه راشا افق برگزار کننده دوره جامع و کاربردی تحلیل رفتار متقابل آماده میزبانی از شما در این دوره آموزشی می‌باشد

اگر رفتار، افکار و احساس های من در واکنش به مسائل، همسو با این بازه زمانی و مکانی باشد و از تمام ظرفیت ها به عنوان یک فرد بزرگسال بهره گیرم، در حالت نفسانی (بالغ) خود هستم. زمان‌هایی ممکن است که رفتار، افکار و احساس‌های من درست شبیه یکی از والدین یا کسانی که جایگزین آنان بودند باشد. در این شرایط من در حالت نفسانی (والد) خود هستم. اگر این ویژگی‌ها مانند کودکیم باشد. در این شرایط در حالت نفسانی (کودک) خود قرار دارم.

تاثیر فوق العاده آموزش تحلیل رفتار متقابل بر روابط با دیگران 

 

روابط با دیگران براساس رفتار متقابل، یکی از آموزش‌های جذاب رشته توسعه فردی وبازاریابی است که شما براساس علاقه می‌توانید انتخاب کنید. زمانیکه من ارتباط را شروع کنم، می‌توانم از سه حالات نفسانی در ارتباط با شما استفاده کنم و شما نیز به همین شکل می‌توانید رفتار کنید. این تبادل ارتباطی یک رابطه متقابل نامیده می‌شود. زمانی که دو نفر در یک رابطه متقابل قرار می‌گیریم، من با نشانه‌های رفتاری خودم حضور شما را درک می‌کنم و شما نیز با علائم رفتاری خود حضور من را درک می‌کنید. از جنبه زبان تحلیل رفتار متقابل هر عملی که درک حضور دیگری در آن وجود داشته باشد، نوازش نام‌گذاری می‌شود.

آموزش تحلیل رفتار متقابل

ما انسان‌ها برای اینکه بتوانیم حالت خوب روحی، روانی و جسمی خود را حفظ کنیم نیاز به نوازش داریم. وقتی که افراد به صورت گروهی یا دو نفری با یکدیگر در رابطه متقابل قرار می‌گیرند اوقات خود را به شکل‌های مختلفی، که می‌شود تقسیم بندی و تحلیل گردد، می‌گذرانند. که در تحلیل رفتار، تحلیل «سازماندهی زمان»می‌گویند.

آموزش گام به گام تحلیل رفتار متقابل توسط متخصان حرفه ای

 

دوره آموزشی تحلیل رفتار متقابل در موسسه آموزشی راشا افق یک دوره جامع برای کلیه علاقمندان به حوزه ارتباطات و روانشناسان و… می‌باشد. این دوره بصورت حضوری و غیر حضوری (آنلاین) برای شما تهیه شده است. افراد شرکت کننده در دوره امکان دریافت مدرک در این رشته را خواهند داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره موجود در وب سایت تماس بگیرید.

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید. جهت مشاهده شماره تماس ها وارد صفحه تماس با ما بشوید.

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.
  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

بله ، شما می‌توانید قرارداد مشاوره جهت راه اندازی با مدرس دوره خود به مدت طول دوره پرورش عقد نمایید و کسب و کار خود را با کمترین ریسک ممکن و بالاترین بازدهی و همچنین استفاده از دانش و تجربه استاد، از ابتدا راه اندازی کنید

.هزینه مشاوره جهت راه اندازی مزرعه و پشتیبانی با توجه به بعد مسافت و تعداد سرکشی و بازدید از کسب و کار شما و همچنین مدت زمان بهره برداری از کسب و کارتان متغیر می‌باشد که هزینه به صورت توافقی بین شما و مدرس مربوطه منعقد می گردد.

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

بله، با شرکت در هر دوره گواهینامه شرکت آرمان مهارت ساز راشا افق برای شما صادر و در پایان دوره به شما تقدیم می گردد.

بله، شما با پرداخت جداگانه می‌توانید درخواست گواهینامه بین المللی شرکت در همان دوره را دریافت نمایید.

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری آموزش تحلیل رفتار متقابل می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 - 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

ندارد

724

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد