پکیج زالو درمانی حجامت و بادکش

در حجامت درمانی چه اصولی را باید رعایت کنیم؟

روش حجامت درمانی که آوازه طب ایرانی است، از زمان های بسیار دور مورد اقبال عموم مردم بوده و می توان گفت بسیاری از مردم طب سنتی را به حجامت درمانی می شناسند .

دلیل این اقبال، حس خوبی است که در همان لحظه و پس از انجام حجامت در فرد بوجود می آید .

مکانیسم عمل حجامت درمانی شبیه بادکش است با این تفاوت که درشت مولکولی هایی که در زیر کاپ یا لیوان ها جمع شده اند با تیغ زدن خارج می شوند و باعث سبک تر شدن و احساس سلامت در بدن می شود .

آموزش جامع حجامت درمانی توسط متخصصان حرفه ای

درباره آموزش حجامت از حضرت امیرالمومنین علیه السلام منقول است؛که حجامت بدن را صحیح و عقل را محکم میکند .

از رسول اکرم صلوات الله علیه ؛
اگر شفا ایی وجود دارد همانا در شربت عسل و تیغ حجامت می توان یافت .

معرفی بهترین روش های حجامت درمانی

حجامت بر دو وجه است ؛ حجامت گرم و خشک و حجامت تر

حجامت تر حجامتی است که با خون گیری همراه است برخلاف حجامت گرم و خشک که به وسیله خلاء ایجاد شده توسط آتش صورت می‌گیرد .
مزاج این دو حجامت کاملاً با هم متفاوت است خواص و کاربردهای آنها نیز با هم تفاوت دارد .

اما دانستن هر دوی این حجامت ها بسیار به انجام روش‌ درمانی موثر برای هر بیماری کمک کرده و آنها را می‌توان نوعی مکمل همدیگر دانست .

برای شروع آموزش حجامت درمانی ، نیازمند شناخت اصول کامل از حجامت و کاربردهای آن است. دوره های آموزش حجامت درمانی راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد .

حجامت چه مزیت هایی دارد؟

هرگاه یکی از اخلاط از حالت طبیعی و سلامت خود خارج شود حجامت عضو و پوست را به سرعت از اخلاط بدپاک می گرداند .
خون حجامت از حوالی و نواحی عضو گرفته می‌شود برخلاف فصد که از رگ گرفته می شود بنابراین در دفع خلط بد در بدن حجامت زودتر از فصد پاکسازی میکند .

حجامت درمانی با افزایش سیستم ایمنی بدن و تقویت آن باعث حفظ صحت بدن و ایمن شدن از مریضی می گردد البته اگر در روزهای مناسب و مشخص خود انجام شود .
وجود بیش از ۱۲۰ مرکز حجامت در انگلستان نشان از روی آوردن سایر کشورهای پیشرفته به طب سنتی است و آگاهی نسبت به فواید حجامت .

یکی دیگر از خواص مهم و کاربردی حجامت درمانی از بین رفتن غلظت خون است .

بهترین زمان حجامت درمانی

در بدر یا در زمانی که ماه قرص کامل است، مولکول های مایعات در بدن از هم فاصله گرفته و حجم خون بیشتر می شود. این زمان بهترین موقع برای خارج کردن خون است .
اگر هدف از حجامت درمانی پیشگری از بیماری و اصلاح بدن باشد بهترین زمان بهار و پاییز است و اگر برای درمان باشد طبق نظر پزشک باید انجام شود .

در طب سنتی ایرانی اسلامی نیز روایات زیادی از انجام حجامت در روزهای خاص آمده است .

دعای حجامت 

خواندن دعای حجامت نیز توصیه شده. حکیمان این علم، ذکر آیت الکرسی و همچنین فرستادن صلوات را در زمان انجام حجامت درمانی مستحب می دانند .

«بسم الله الرحمن الرحیم اَعوذ بِالّلهِ الکَریم فى حِجامَتى مِنَ العَین فِى الدَّم وَ مِن کُلّ سوءِ وَ الاَعلالِ وَ الاَسقامِ وَ الاَوجاعِ وَ الاَمراضِ وَ اَسئَلُکَ العافِیهَ وَ المُعافاهَ وَ الشِّفاءِ مِن کُلِّ داء»؛

پناه می‌برم به خداوند کریم در حجامتی که انجام می‌دهم، از انحراف در خون و از همه بدی ها و علت ها و سختی ها و دردها و بیماری ها، و از تو سلامت و اسباب سلامت و شفاى همه بیماری ها را طلب می‌کنم . (بحار ج ۶۲ ص ۱۱۷)

در کارگاه آموزش حجامت درمانی گام به گام با اصول حجامت و کاربردهای آن آشنا شده و مطالب بسیار مفید و کاربردی مطرح می‌گردد .

آموزش گام به گام زالو درمانی

تاثیرات شگفت انگیز زالو درمانی در بسیاری از بیماری ها سبب شده تا امروزه یکی از موثرترین روش‌ها در درمان بیماری‌ها باشد ،مکیدن خون بیمار و ترشح آنزیم هایی با خواص درمانی متعدد باعث شده است که زالو درمانی در بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد .

چنانچه اکنون زالو را به عنوان جراح کوچولو می‌شناسند .

اولین استفاده پزشکی از زالو (زالو درمانی) بر روی جلوگیری از عفونت زخم و درمان زخم ها بوده است .

ماده طبیعی ضد انعقاد موجود در بزاق زالو در درمان های پزشکی مانند جراحی ترمیمی استفاده می شود .

امروزه از زالو برای انواع بیماری هایی نظیر گرفتگی عروق قلبی، زخمهای دیابتی، واریکوسل ،آب مروارید، جلوگیری از سکته مغزی و … و بسیاری دیگر از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می گیرد که در بسیاری از آنها خاصیت درمانی کنندگی و در برخی از بیماری‌ها خاصیت کنترل کنندگی و در بسیاری از بیماری‌ها خاصیت پیشگیرانه دارد .

امروزه افراد زیادی در زمینه درمان به درمان های سنتی روی آورده اند چرا که این درمان ها بی ضرر و پرفایده هستند .

شرایط اقتصادی هر خانواده ایجاد می‌کند که در هر خانواده فردی مسلط به زالو درمانی ،حضور داشته باشد تا برای اعضای خانواده نجات‌بخش و مثمرثمر واقع گردد .

طبق مطالعات گسترده در زمینه زالو درمانی اگر فردی دچار سکته مغزی شود و همان لحظه زالو درمانی پشت گوش هایش انجام شود تا زمانی که فرد به بیمارستان رسانده شود ،از خطرات و عوارض ناشی از سکته مغزی نجات پیدا میکند.

تا جایی که سکته مغزی در بدن وی عوارضی به جا نخواهد گذاشت و در نتیجه همیشه باید افرادی در خانواده حاضر باشند که مسلط زالو درمانی باشند .

برای شروع آموزش زالو درمانی ، نیازمند شناخت اصول کامل از زالودرمانی و کاربردهای آن است. دوره های آموزش زالو درمانی راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد .

علت محبوبیت زالو درمانی چیست؟

تاریخچه زالو درمانی

در حدود هزار سال قبل زالو درمانی معرفی‌شده است. به گفته ابن‌سینا در کتاب قانون، زالو خون را بهتر از حجامت از عمق بدن بیرون می‌کشد. ابن‌سینا زالو را در درمان بیماری‌های پوستی از قبیل جوش‌ها، دمل‌های صورت و لک‌ سودمند می‌‌دانست .

ازلحاظ تعداد تابه‌حال میلیاردها زالو مورداستفاده قرارگرفته‌اند، اما نتایج حاصل از این تجربه فوق‌العاده عظیم ازلحاظ کمی به میزان بسیار اندکی مستند و مکتوب گشته است.

درگذشته زالوها عمدتاً در بیماری‌های قلبی و سیستم گردش خون مورداستفاده قرار می‌گرفتند، ولی در حال حاضر مورداستفاده آن‌ها فقط برای بیماری‌های قلبی و دستگاه‌های گردش خون نیست بلکه در بیماری‌های مزمن کاهش درد نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

یک رویداد مهم در تاریخچه زالو درمانی طبی، کشفی بود مبنی بر اینکه گلو و دهان زالوها حاوی ماده‌ای است که از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند، که در سال ۱۹۰۳ این ماده جداسازی و هیرودین نام گرفت .

تاکنون ۶۳۰ نوع زالو شناخته‌شده است اما تنها ۱۵ گونه آن‌ها در پزشکی کاربرد دارد و سه گونه محبوب وجود دارد .

Hirudo medicinalis ( هیرودو مدیسینالیس ) و Hirudo verbana (هیرودو وربانا ) و Hirudo orientalis ( هیرودو اورینتالیس )

بررسی دقیق آناتومی و عملکرد زالو 

به‌منظور درک جنبه ساختاری آناتومی زالو از یک دیدگاه بیولوژیک، ما به نحوه رفتار جانور در استخرهای آب تازه، نظر خواهیم افکند .

 رفتار طبیعی زالو با چرخه‌ای از رویدادهای تکرارشونده زیر مشخص می‌گردد :

جست‌وجوی آرام غذا و مشاهده طعمه بالقوه، درحالی‌که برای مدت‌زمان طولانی می‌تواند به‌آرامی در سطح آب شناور و یا در حال شنا باشد. این حالت می‌تواند ماه‌ها به طول انجامد.

اتصال سریع به طعمه و تغذیه کردن از وی با حرکات سریع، تغذیه معمولاً طی تماس اندکی پایان می‌پذیرد.

فرورفتن به یک مکان در عمق آب به‌منظور استراحت و هضم غذا، این دوره استراحت ممکن است چند ماه به طول انجامد.

زالو درمانی

زالوها در هر بار تغذیه می‌توانند مقادیر نسبتاً زیادی خون بخورند، این موضوع به زالو اجازه می‌دهد که در فواصل بین تغذیه‌ها تا ۶ الی ۱۲ ماه زنده بماند.با توجه به‌اندازه زالو ، هیرودو به‌طور کامل از یک لوله گوارشی با دیواره دولایه تشکیل‌شده است.

پیش روده-روده میانی (معده)-روده عقبی، بزرگ‌ترین حجم اعضا و بافت‌ها را هم در وضعیت پر و هم خالی اشغال می‌کنند.

پیش روده، شامل دهان، حلق و مری تقریباً ۰.۲ کل طول جانور را تشکیل می‌دهد.
میان روده (معده) که شامل ۱۰ جفت کیسکور هست و ۰.۵ از کل طول را تشکیل می‌دهد.
روده عقبی سه‌قسمتی تقریباً ۰.۳  طول کلی را شامل می‌شود .
معده زالو (چینه‌دان) یک محفظه ذخیره عظیم است که زالو را قادر می‌سازد تا ماه‌ها بدون غذا به حیات خود ادامه دهد.

این قسمت به روده عقبی، جایی که هضم کم انرژی انجام می‌شود متصل شده است. حتی بعدازاینکه محتویات معده به‌طور کامل خالی بشود، زالو می‌تواند ماه‌ها با ماده بدن خود ادامه حیات دهد.

زالو دو نوع اعضای ترشحی دیگر نیز دارد: اندام ترشحی سگمانته (بندبند) و اندام‌های تولیدمثلی هرمافرودیت (دوجنسی)
تنفس در طول دیواره بدن انجام می‌گیرد. هموگلوبین حل‌شده در خون، اکسیژن را از راه یک شبکه مویرگی انقباضی به تمام بخش‌های بدن منتقل می‌کند.

زالو دید بسیار ضعیفی دارد که اغلب می‌توانند فقط مسیر نور را تشخیص بدهند، اما بسیار حساس به لمس می‌باشند.
آن‌ها همچنین یک حس قوی از طعم و مزه دارند.

زالو نمی‌تواند بشنود اما گاهی اوقات به ارتعاشات بسیار حساس هستند.
آن‌ها با یکدیگر از طریق شیمیایی و لامسه ارتباط برقرار می‌کنند.

بدن زالو طبی از ۳۴ بند تشکیل‌شده است. بندهای ۹-۱۱ کلتیلوم را که عضو مسئول ترشح کوکون بوده و در ماه‌های تابستان قابل‌رؤیت است، ۷ بند آخر، تشکیل‌دهنده مکنده بزرگ عقبی هستند.
ناحیه سر زالو که عملکردهای اتصال، گزش، مکش و جابجایی را انجام می‌دهد حاوی گیرنده‌های چشایی، گیرنده‌های دما و چشم‌های پوستی بوده و به گانگلیون حلقی پایینی -متصل شده است.

منبع : آموزشگاه پرورش زالو

10 نکته که درباره پوست، ماهیچه‌ها، اعصاب و حواس زالو باید بدانید

۱ –    به میزان زیادی خاصیت الاستیکی دارد .
۲ –    عمل تنفس جانور را به عهده دارد و انجام می‌دهد .
۳ –    به‌عنوان سدی در مقابل عفونت‌ها و مواد مضر عمل می‌کنند .
۴ –    اجازه تنظیم اسمولاریته(فشار اسمزی مایعات) را داده و تبادل مواد شیمیایی و گازها را تنظیم می‌کند .
۵ –    مانند یک اندام حسی پیچیده واحد عمل می‌کند .
۶ –    می‌تواند در مقابل حمله‌های مکانیکی مقاومت کند .
۷ –    می‌تواند لایه خارجی‌اش را به دور بی اندازد (پوست‌اندازی) .
۸ –   جهت اهداف استتاری پیگمامته(تیره رنگ) هست .
۹ –    برای مشخص کردن نوع گونه‌ها سودمند هست .
۱۰ – برای جلوگیری دهیدراتاسیون (بی‌آب شدن) عمل کرده و زالو را در خلال  خواب زمستانی و دوره‌های استراحت تابستانی محافظت می‌کند .

خواص بزاق زالو و فواید زالو درمانی

زالو هنگام مکیدن خون، مواد متنوعی ترشح می‌کند که خواص درمانی دارند. آب دهان زالو (بزاق) حاوی بیش از یک‌صد و بیست نوع ماده حیاتی مفید است که موجب درمان بیماری‌های مختلفی می‌شود. این انگل کوچک و شگفت‌آور به علت توانایی فوق‌العاده‌ای که در درمان بیماری‌ها دارد جایگاه ویژه‌ای در طب دارد.

کشور ما دارای ذخایر بسیار زیادی از این جانور بوده است که با صید بی‌رویه صیادان و سم‌پاشی مزارع  نسل این حیوان رو به انقراض هست.

عمده خواص درمان زالو در بزاق زالو است، به‌طوری‌که شاید بیشتر از وزنش قادر به تولید بزاق هست و وقتی به‌جایی از بدن می‌چسبد آن‌قدر آب بزاق تولید می‌کند که از زیربدنه حیوان بزاق می‌چکد.

عصاره آب دهان زالو شامل دودسته مواد هستند که گروهی به‌عنوان نروترانسمیتر بر روی پایانه‌های عصبی عمل می‌کنند و موجب تحریک عمومی رو نقاط طب سوزنی می‌شوند و دسته دیگر که برای گردش خون عمومی و مویرگ‌ها عمل کرده و به‌عنوان ضد انعقاد، ضد تورم و ضد درد ایفای نقش می‌کنند.

 

آموزش جامع و تخصصی بادکش

بادکش یا حجامت گرم گونه‌ای از روش‌های درمانی در طب‌سنتی و طب‌اسلامی می‌باشد که اثرات شفابخش برای آن قائل هستند. گرچه گفته می‌شود بادکش برای درمان بسیاری از دردها و بیماری‌ها مفید است، اما شواهد علمی و طبی برای سودمندی آن وجود ندارد .

دو خاصیت بزرگ بادکش‌درمانی این است که درد را تسکین داده و طیف حرکتی بدن را افزایش می‌دهد. برخی پزشکان، این تکنیک را به بسیاری از بیماران دچار کمردرد، درد مفاصل، درد گردن، سفتی عضلات و افرادی که جراحی داشته و اکنون زخمی بر بدن دارند، پیشنهاد می‌کنند .

بادکش‌درمانی یکی از تکنیک‌های مؤثر در شیوه‌های طبیعی درمانی مانند طب سنتی کشورهای هند، چین و ایران است که درمانگران این مکاتب از آن برای درمان و تسکین بسیاری از دردها و بیماری‌ها استفاده می‌کنند.

این شیوه که با مکانیسم‌های مختلفی توسط درمانگران روی بدن انجام می‌شود یکی از پرکاربردترین تکنیک‌های درمانی است که در زندگی روزمره مردم نیز نقش بزرگی دارد.

امروزه تکنیک‌های ساده‌تر و آسان‌تر آن توسط راشا افق به کارآموزان عزیز آموزش داده می شود تا آن‌ها از این تکنیک‌ها به‌طور روزمره برای از بین بردن دردها، اسپاسم‌ها، گرفتگی‌ها و خستگی‌های ناشی از یک روز کاری استفاده کنند .

برای شروع ، نیازمند شناخت اصول کامل از آموزش بادکش و کاربردهای آن است. دوره های راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد .

حجامت گرم چه مزایایی دارد؟

حجامت بر دو وجه است؛ حجامت گرم و حجامت تر

حجامت تر حجامتی است که با خون گیری همراه است ولی حجامت گرم حجامتی است که به وسیله خلاء ایجاد شده توسط آتش صورت می‌گیرد .
مزاج این دو حجامت کاملاً با هم متفاوت است و خواص و کاربردهای آنها نیز با هم تفاوت دارد .

عملکرد حجامت گرم :
جسم خارجی (کاپینگ) به وسیله خلا و کشش پوست نوعی حمله مصنوعی به بدن تلقی شده و در نتیجه گلبولهای قرمز بدن را به تحرک در می آورند .همچنین به جریان انداختن و سریع تر کردن گردش خون و هدایت آن به اندام ها و سایر اعضا از دیگر عملکردهای بادکش است .

خواص بادکش گرم چیست؟

بیشترین استفاده از بادکش یا همان حجامت گرم به جهت تحلیل ریاح (از بین بردن اورام) تلطیف مواد غلیظه( لطیف کردن و نرم کردن مواد تجمع شده که دارای غلظت هستند )و تسکین درد است .
بادکش موضع را گرم و خشک می کند به همین دلیل برای سردی و رطوبت در همه اعضا بسیار موثر است .

از قبیل سردی مزاج معده ، سردی مزاج رحم ، سردی مزاج مثانه و بیماری هایی از قبیل تیروئید و تنبلی تخمدان شب ادراری و غیره .

آموزش بادکش درمانی

چرا باید درمان با بادکش را یاد بگیریم ؟

بادکش درمانی جزء درمانهای بسیار کم هزینه و بی خطر ولی در عین حال بسیار مثمرثمر است و پزشک های طب سنتی در تجویزهای دارویی شان اکثرا تجویز حجامت گرم دارند و دانستن این علم کمک می‌کند که خانواده متحمل هزینه‌های درمانی در این زمینه نشود .

همچنین چون عمل حجامت گرم دارای دوره و تعداد معینی است دشواری های رفت و آمد در طول درمان را نیز دارد .

نیز از بین میرود اما لازم به ذکر است که عمل حجامت گرم تنها نیاز به نسخه پزشک ندارد بلکه همیشه افراد خانواده به آن نیاز دارند ،تورم، دردهای عضلانی بادکش خونساز ،بادکش ضد سرما خوردگی ،بادکش سیاتیک، و غیر همیشه برای همه اعضای خانواده لازم و موثر بوده است .

در این کارگاه گام به گام با اصول بادکش و کاربردهای آن آشنا شده و مطالب بسیار مفید و کاربردی مطرح می‌گردد .

 

 

برای ثبت نام به سه روش می‌توانید اقدام کنید

روش اولثبت نام حضوری

برای ثبت نام به روش حضوری از قبل با کارشناسان هماهنگی انجام می‌دهید و با دریافت آدرس به محل آموزشگاه مراجعه کنید.

روش دومثبت نام تلفنی 

در این روش شما به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس ۴۴۵۲۸۰۶۶_۰۲۱  با کارشناس مربوطه ارتباط می‌گیرید و بعد از مشاوره و دریافت اطلاعات لازم، ثبت نام خود را تکمیل می کنید.

 

 

 

 

 

بله ، آموزش های راشا افق صفر تا صد هست و شما بصورت کامل و جامع آموزش میبینید

روش سومثبت نام از طریق سایت 

برای این روش ابتدا وارد سایت rashaofogh.com می‌شوید، وارد دسته بندی رشته موردنظرتان می‌شوید و رشته ای که تمایل به آموزش آن را دارید انتخاب می‌کنید. سپس با انتخاب نوع دوره (حضوری ، غیرحضوری و یا خصوصی) به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید. بعد از پرداخت موفق وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات کامل درباره مشاهده دوره را مشاهده می نمایید.

 

 

  • دوره های حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

  • دوره های غیر حضوری: به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته خود، می توانید دوره خود را بصورت غیرحضوری از طریق سایت راشا افق به مدت یک هفته مشاهده نمایید و بعد از دوره یک هفته پشتیبانی برای پرسش و پاسخ با مدرس هم دارید.

 

  • دوره های خصوصی : به دوره هایی گفته می شود که شما پس از ثبت نام رشته مورد نظر خود، با دریافت اطلاعات از روز و ساعت برگزاری رشته بصورت خصوصی توسط کارشناسان راشا افق به محل راشا افق جهت شرکت در دوره حاضر می شوید.

 

 

 

بله، تعامل میان شما و مدرس دوره یکی از مهمترین عوامل افزایش کیفیت دوره و بهره گیری از آن است شما به مدت یک هفته فرصت دارید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از مدرس دوره خود دریافت نمایید.

 

 

بله، برای به روز رسانی اطلاعات در جهت پیشرفت کسب و کار، باید در دوره ها و آموزش های مختلفی شرکت داشته باشید. دوره‌های آموزشی راشا افق کامل‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که نیاز به آموزش‌های مکمل و مجدد نداشته باشید.

 

 

پشتیبانی به این معنا می باشد که سه بار می توانید برای رفع اشکال و آموزش مجدد (به صورت کاملا رایگان) در دوره ها شرکت نموده و بهره مند شوید.

 

 

بله، شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح الی 10 شب با بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و ثبت نام تلفنی

جهت ثبت نام دوره حضوری یا غیر حضوری پکیج زالو درمانی حجامت و بادکش می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

شمارت وارد کن مجانی مشاوره بگیر

شماره خودتون برای مشاوره رایگان وارد کنید

rocket

بازخوردی بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی

ایمیل

اطلاعات دوره

نحوه برگزاری

نحوه برگزاری:

حضوری ،‌غیرحضوری و خصوصی
مدت زمان آموزش

مدت زمان آموزش:

8 - 10 ساعت
مشاوره و راه اندازی

مشاوره و راه اندازی:

ندارد
پشتیبانی بعد از دوره

پشتیبانی بعد از دوره:

دارد
اعطای گواهینامه پایان دوره

اعطای گواهینامه پایان دوره:

دارد
ارائه جزوه تخصصی آموزشی

ارائه جزوه تخصصی آموزشی :

دارد

1

0

اشتراک گذاری

تماس تماس با ما
کپی شد